Co to jest tarczyca bajkalska i jakie są jej właściwości?

 • 14.09.2021, 17:16
 • Artykuł partnera
Co to jest tarczyca bajkalska i jakie są jej właściwości?
Tarczyca bajkalska jest rośliną, która wykazuje pozytywny wpływ na organizm człowieka. Jej suplementacja może poprawić jego funkcjonowanie, a także zapobiegać niektórym schorzeniom. Należy przyjmować ją doustnie. Jest ona dostępna w różnych formach. Sprawdź, jak działa tarczyca bajkalska.

Czym jest tarczyca bajkalska?

Tarczyca bajkalska jest rośliną należącą do rodziny jasnotowatych. Występuje naturalnie w Mongolii, Korei, Chinach i Syberii. Jest ona znana i stosowana już od czasów starożytnych. Była jednym z podstawowych składników tradycyjnej medycyny chińskiej. Częścią tarczycy bajkalskiej, która ma największe znaczenie jest korzeń. To właśnie z niego powstaje ekstrakt, który jest następnie wykorzystywany w suplementach diety.

Jakie substancje zawiera tarczyca bajkalska?

Tarczyca bajkalska jest znana ze swoich właściwości, które zawdzięcza szeregowi składników aktywnych. Są to:

 • olejki eteryczne (roślina zawiera ich nawet 60),
 • flawonoidy,
 • polisacharydy,
 • terpenoidy.

Tarczyca bajkalska jest bardzo cennym surowcem zielarskim, ponieważ zawiera wysokie stężenie wyżej wymienionych składników.

Jak tarczyca bajkalska działa na organizm człowieka?

Tarczyca bajkalska wykazuje pozytywny wpływ na organizm człowieka. Dawniej wykorzystywano ją do leczenia wielu powszechnych schorzeń: bezsenności, biegunki, nadciśnienia oraz infekcji górnych dróg oddechowych. Obecnie wiadomo, że ma ona działanie:

 • przeciwbakteryjne,
 • przeciwgrzybicze,
 • przeciwzapalne,
 • przeciwwirusowe,
 • odmładzające.

Dzięki zawartości flawonoidów ma też działanie przeciwnowotworowe. Obecnie badany jest jej udział w profilaktyce chorób nowotworowych.

Suplementy diety z tarczycą bajkalską

Tarczycę bajkalską należy przyjmować doustnie. Suplementy diety, które ją zawierają mają najczęściej postać tabletek lub kapsułek. Jest to wygodna forma suplementacji. Możliwe jest także stosowanie preparatu w formie płynu doustnego.

Suplementy diety mogą zawierać wyłącznie ekstrakt z tarczycy bajkalskiej. Na uwagę zasługują także preparaty złożone. Jest to mieszanka wyciągów z kilku roślin. Dzięki temu organizm otrzymuje jeszcze więcej składników o prozdrowotnym działaniu. Tarczycę bajkalską najczęściej łączy się z: imbirem, kurkumą, mniszkiem, cytryńcem chińskim, czystkiem, ostryżem długim oraz kwasem hialuronowym (ten ostatni jest spotykany w preparatach na stawy).

Czy stosowanie tarczycy bajkalskiej jest bezpieczne?

Suplementy diety z tarczycą bajkalską zawierają sładniki pochodzenia naturalnego. Dlatego są one uznawane za bezpieczne. Należy jednak pamiętać, że wszystkie substancje w nadmiarze mogą szkodzić. Dlatego konieczne jest bezwzględne przestrzeganie zaleceń producenta. Chęć stosowania tarczycy bajkalskiej warto też omówić z lekarzem pierwszego kontaktu. Dotyczy to szczególnie osób, które przyjmują na stałe jakiekolwiek leki.

Tarczycy bajkalskiej nie powinny stosować:

 • ciężarne,
 • kobiety karmiące piersią,
 • dzieci.

Przeciwwskazaniem do sięgania po preparaty z tarczycą bajkalską jest także uczulenie na którykolwiek ze składników.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe