Tarnowscy kolejarze zebrali ponad 14 litrów krwi. Do akcji zgłosiło się 32 osoby

  • 14.09.2021, 13:56
  • Daria Kurczab
untitled-krwe.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Krew jest niezbędna w systemie lecznictwa. Jest niezastąpiona, a pozyskać można ją jedynie od dawcy. Tym cenniejsza wydaje się kolejna edycja plenerowej zbiórki krwi, którą zorganizowali tarnowscy kolejarze. Odbyła się ona na Placu Dworcowym obok przychodni KOL-MED, gdzie zaparkował nowy krwiobus.

- Co prawda jest to akcja kolejowa, Mamy w klubie 97 honorowych krwiodawców i liczymy na krwiodawców z klubu, ale też i nie ukrywam, że zależy mi na tym, żeby też przychodzili z miasta ludzie i oddawali honorowo krew. Wiemy, że krew jest bardzo potrzebna. Nie ukrywam, jak rozmawiamy z panią doktor tutaj i powiedziała, że krew jest potrzebna na wczoraj, czyli tej krwi brakuje. Naprawdę brakuje i liczmy się, że z tym, czy kiedyś i my może będziemy potrzebować – mówił Mariusz Ciećka.

W akcji krwiodawstwa wzięło udział wielu honorowych dawców krwi, którzy od lat uczestniczą w podobnych wydarzeniach. Rekordzista oddał w sumie ponad sto litrów krwi.

Dzięki zbiórce Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy węźle PKP w Tarnowie udało się zebrać ponad 14 litrów krwi. Ostatecznie krwią podzieliło się 32 osoby. Jest to ilość która uratuje niejedno ludzkie życie.

 

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe