Sukces Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Zbylitowskiej Góry

  • 13.09.2021, 15:43
  • Źródło: Gmina Tarnów
Sukces Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Zbylitowskiej Góry
Na stadionie sportowym w Szerzynach odbyły się XVI Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze dla jednostek OSP z terenu miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego. Gminę Tarnów reprezentowała drużyna z OSP Koszyce Małych (seniorzy) oraz żeńska Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Zbylitowska Góra. Dziewczęta z MDP Zbylitowska Góra zajęły II miejsce!

- Wielkie brawa dla młodych reprezentantek OSP z tej miejscowości gminy Tarnów. Gratuluję znakomitego wyniku i dziękuję za promowanie straży ochotniczej w gminie Tarnów – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Zawody rozgrywane były według specjalnych regulaminów. - Tu nie ma przypadkowych konkurencji. Podstawą są siła i sprawność, bo to bardzo trudne zawody, a wszystko odbywa się na czas. Dziewczęta muszą np. mierzyć się z ciężkimi wężami pożarniczymi, błyskawicznie je rozwijać, rzucać, spinać itd. Muszą też pokonać sztafetę. Do tego rodzaju zawodów przygotowujemy je na boisku lub przy remizie OSP. Udział w rozgrywkach wymaga naprawdę ciężkiego i długotrwałego przygotowania – mówi naczelnik OSP Zbylitowska Góra Łukasz Aleksander. - Nasze zawodniczki mają od 12 do 16 lat – dodaje.
 
Dodajmy, że organizatorami zawodów w Szerzynach byli Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tarnowie.

Dzięki temu zwycięstwu, dziewczęta z MDP Zbylitowska Góra będą niebawem reprezentować już nie tylko gminę Tarnów, ale i powiat tarnowski na zawodach o randze wojewódzkiej. - Mocno kibicujemy i wspieramy – dodaje Grzegorz Kozioł.

Źródło: Gmina Tarnów

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe