Są nowe, dużo korzystniejsze zasady wyliczania emerytury przyznawanej w czerwcu

  • 08.09.2021, 13:58
  • Wioletta Zarębska
sa-nowe-duzo-korzystniejsze-zasady-wyliczania-emerytury-przyznawanej-w-czerwcu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezydent podpisał ustawę, która rozwiązuje problem czerwcowych emerytur. Dotychczas emerytury wyliczane w tym miesiącu były na mniej korzystnych warunkach. Ubiegający się o nie tracili nawet kilkaset złotych świadczenia. Teraz ma się to zmienić.

- Ustawa zmienia zasadę wyliczania emerytur na stałe, dlatego w przyszłości osoby, które będą kończyły wiek emerytalny w czerwcu nie będą musiały się obawiać i będą mogły złożyć wniosek właśnie w tym miesiącu. Nie będą musiały czekać kolejnego miesiąca. Zmiana obowiązuje także emerytury przyznane w czerwcu 2021 roku i renty rodzinne, które zostały przyznane po członkach rodziny zmarłych po 31 maja tego roku – wyjaśniała Anna Szaniawska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego.

Zgodnie z ustawą osobom, którym zostało przyznane świadczenie w czerwcu tego roku zostanie ono przeliczone z urzędu i nie trzeba będzie składać żadnego wniosku. ZUS ma na to 30 dni od dnia wejścia w życie ustawy.

Dodajmy, że w przeszłości liczba osób przechodzących na emeryturę w czerwcu stanowiła około 1 % ogółu przyznawanych w całym roku emerytur.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe