Wzmożone kontrole policji w autobusach i busach. Policjanci sprawdzą czy mieszkańcy podróżują w maseczkach

  • 07.09.2021, 17:54
  • Gabriela Kudła
wzmozone-kontrole-policyjne-w-autobusach.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego sprawiło się w środkach komunikacji publicznej znacznie wzrosła liczba pasażerów. Mimo że od kiedy uczniowie wrócili do szkolnych murów minął niespełna tydzień już teraz można zauważyć, że nie wszyscy dojeżdżający do szkół pamiętają o obostrzeniach, które obowiązują w autobusach tarnowskiego MPK.

 - W okresie wakacyjnym ten środek komunikacji nie był tak przepełniony. Osoby stosowały się do tego reżimu, który jest w dalszym ciągu na nas nałożony. To końca września to rozporządzenie ma swoją moc prawną, w związku z czym powinniśmy zasłaniać usta i noc zarówno w środkach komunikacji zbiorowej, jak i oczywiście w placówkach handlowych, w galeriach i tak dalej - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie. 

 W obawie przed nadchodzącą czwartą falą pandemii tarnowski policja rozpoczęła wzmożone kontrole w autobusach miejskich. 

  - My jako policjanci jesteśmy powołani do tego aby strzec i chronić oraz podporządkowywać wszystkich tych, którzy zachowują się niezgodnie z obowiązującym obecnie prawem. Taka sytuacja nie może mieć miejsca, osoby, które nie chcą się stosować lub nie stosują się do obowiązujących w tym momencie zaleceń, czyli rozporządzeń, które mówią o tym, że te usta i nos musimy mieć zasłonięte zwłaszcza jeśli chodzi o środki komunikacji zbiorowej oraz galerie bądź sklepy muszą się liczyć z konsekwencjami, a właściwie nieuchronnością tej kary - dodaje Paweł Klimek. 

Mieszkańcy za niestosowanie się do przepisów zasłaniania ust i nosa w komunikacji zbiorowej, ale także w sklepach czy galeriach handlowych mogą zostać ukarani   mandatem karnym. policjanci mogą skierować także sprawę do sądu. 

 - Ja ze swojej strony mogę prosić i apelować o rozsądek, o zrozumienie, przede wszystkim jest połowa osób, która oczywiście uważa, że nie powinno się zasłaniać ust i nosa, a druga połowa czuje się zagrożona. Ponieważ żyjemy w jakiejś tam symbiozie, do której niestety musimy się stosować. Do reguł, zaleceń, które obowiązują nas wszystkich. Po prostu stosujmy się do tego rozporządzenia, do tych ograniczeń i zasłaniajmy usta i nos zarówno w komunikacji publicznej, jak i w sklepach i galeriach i w tych miejscach, gdzie ten obowiązek na nas został nałożony - mówi Paweł Klimek. 

Za brak maseczki lub jej nieprawidłowe noszenie grozi nam mandat w wysokości od dwudziestu do nawet pięciuset złotych. W przypadku skierowania sprawy do sądu kara mogę  wynosić nawet 5 tysięcy złotych. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe