Pomóż spełnić marzenie małej, nieuleczalnie chorej Blanki z Zalasowej

  • 07.09.2021, 17:15
  • Gabriela Kudła
kartka-urodzinowa-dla-blanki-z-zalasowej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Blanka Lipowska to mieszkanka Zalasowej, u której w lutym w tarnowskim szpitalu wykryto glejaka. Teraz najbliżsi robią co w ich mocy, żeby czas, który spędza między kolejnymi badaniami był wyjątkowy. Mała Wojowniczka z regionu tarnowskiego już niedługo, bo 20 września obchodzi swoje czwarte urodziny, z tej okazji zorganizowano specjalną akcję.

 - Organizujemy akcję urodzinową, która ma na celu wysłanie  jak największej ilości kartek dla Blanki. Każdego dnia, kiedy Blanka siedzi w domu, widzi listonosza przez okno to pyta, czy coś dostanie od tego listonosza, czy ma coś dla niej i tutaj z inicjatywą wyszła ciocia Blanki, która wpadła na pomysł  zorganizowania całej tej akcji - mówi Adrian Tucki, przyjaciel rodziny Blanki. 

Każdy, kto chce dołączyć do akcji urodzinowej Blanki, może wysłać kartkę z życzeniami na adres, ul. Kazimierza Wielkiego 7, kod pocztowy 33-159 Zalasowa (woj. małopolskie).

  - Możemy zdradzić sekret, Blanka jest fanką dinozaurów i są to jej ulubione zwierzęta, dlatego myślę, że wszystkie kartki z dinozaurami będą się cieszyć największą popularnością - mówi Adrian Tucki. 

  Do inicjatywy przyłączyły się także tarnowskie szkoły i przedszkola. 

 - Dzięki wszystkim akcjom, które były wcześniej organizowane mamy dojścia do wielu tarnowskich szkół, znajomych, przyjaciół i po prostu na lekcjach w przedszkolach, na zajęciach dzieci będą rysować te karteczki. Tak będzie to wszystko zorganizowane, żeby 20 września  wszystkie te kartki dotarły razem do Blanki - dodaje Adrian Tucki. 

Przypomnijmy, że tuż po otrzymaniu diagnozy Blanki pojawiła się nadzieja na leczenie w Szwajcarii, jej przypadek okazał się być jednak na tyle ciężki, że zarówno w Polsce jak i za granicą nie ma leczenia, które daje, chociaż 1% szans na wyleczenie dziewczynki.

 
 - Pozostaje w chwili obecnej nadzieja, wiara i liczenie na cud można powiedzieć. Liczba osób, która jest zaangażowana w to wszystko daje taką wiarę. Wiara ludzka potrafi dużo zdziałać i myślę, że dzięki temu Blanka ma na tyle siły, że potrafi funkcjonować normalnie, gdyż gdy spojrzymy na nią, ona wygląda jak zwykłe, zdrowe dziecko. Bawi się, no i tak jak każde inne dziecko spędza dużo czasu z rodzicami i starają się w miarę możliwości żyć jak najbardziej normalnie - mówi Adrian Tucki. 


Mimo bezlitosnych informacji, które każdego dnia docierają od lekarzy do rodziny Blanki, każdy może sprawić aby jej 4 urodziny były wyjątkowe.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Joanna
Joanna 23.09.2021, 18:23
- Dzięki wszystkim akcją, które były wcześniej organizowane mamy dojścia do wielu tarnowskich szkół, znajomych, przyjaciół i po prostu na lekcjach w przedszkolach, na zajęciach dzieci będą rysować te karteczki. Tak będzie to wszystko zorganizowane, żeby 20 września wszystkie te kartki dotarły razem do Blanki - dodaje Adrian Tucki.
Czy nikt tego nie może poprawić? "akcją" ? Doprawdy, wstyd.
AMJM
AMJM 14.09.2021, 16:46
Dokładnie tak-Ruda Śląska już po wizycie na poczcie:-)
Ewelina
Ewelina 13.09.2021, 15:24
Kochani, nie tylko Zalasowa i okolice są z Wami. Wieść się niesie. Ruda Śląska przyłącza się do akcji.

Pozostałe