VII Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” – zapraszamy do udziału!

start 18.05.2022 11:00

Gmina Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz Stowarzyszenie PASSIONART

koniec 18.05.2022 23:00

Lokalizacja: Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych

Gmina Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz Stowarzyszenie PASSIONART zapraszają solistów, chóry i zespoły do udziału w eliminacjach do VII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”. Wydarzenie odbędzie się 18 maja w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Patronat nad Festiwalem objął Minister Edukacji i Nauki.
 
W Festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby niezrzeszone. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci ze szkół muzycznych I i II stopnia). Dolna granica wieku uczestnika wynosi 6 lat.

Przedmiotem Festiwalu są piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane z historią Polski, a w szczególności z dziejami I Rzeczypospolitej Konfederacji Barskiej, przez utratę Niepodległości, czasy Powstań Narodowych, I wojnę światową i odzyskanie Niepodległości, Międzywojnie, II wojny światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego, walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych po II wojnie światowej oraz okresem poprzedzającym i tworzącym dzieje Solidarności.

Zwycięzcy eliminacji, które odbędą się w Koszycach Małych, wezmą udział w Koncercie Galowym w Krakowie, który odbędzie się w listopadzie 2022 roku w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Zgłoszenia na Festiwal zawierające kartę uczestnika należy przesłać mailem lub złożyć osobiście do dnia 13 maja 2022 roku do: Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów w Tarnowie, ul. Krakowska 19, [email protected]. W razie jakichkolwiek pytań Centrum Kultury prosi o kontakt pod numerem tel. 14 688 01 37. Regulamin Festiwalu oraz karta zgłoszenia załączona jest poniżej.

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tarnowianin
Tarnowianin 18.05.2022, 08:12
Więcej informacji o wydarzeniach, imprezach, koncertach w Tarnowie oraz powiecie tarnowskim i sasiednich powiatach.