Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy w Brzesku

start 18.12.2021 12:00

UM Brzesko

koniec 19.12.2021 20:00

Lokalizacja: Brzesko

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na II Brzeski Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniach 18-19 grudnia na płycie brzeskiego Rynku.

- Mając w pamięci przebieg pierwszej edycji Jarmarku i zainteresowanie, jakie mu towarzyszyło, postanowiliśmy zorganizować to wydarzenie ponownie, ale tym razem w rozszerzonej, dwudniowej formule. Znacznie rozbudowany będzie też pakiet atrakcji, jakie w tym roku przygotowujemy. Chcemy, aby były to wyjątkowe dni integrujące wszystkich mieszkańców w świątecznej atmosferze – mówi burmistrz.

Brzesko już jest udekorowane rozświetlonymi ozdobami nawiązującymi do świąt Bożego Narodzenia. Głównym elementem iluminacji rozświetlającej Rynek jest ogromnych rozmiarów choinkowa bombka, ustawiona w jego centralnym miejscu. Dodatkową atrakcją będzie postawiony po raz pierwszy domek świętego Mikołaja, wypełniony niespodziankami dla dzieci. Podobnie jak przed dwoma laty dzieci będą mogły wirować nad Rynkiem w krzesełkach weneckiej karuzeli.

Jarmark rozpocznie się w sobotę 18 grudnia świątecznym korowodem, który spod siedziby Urzędu Miejskiego wyruszy w stronę Rynku. Tam nastąpi oficjalne odpalenie wielkiej choinki. W drugim dniu Jarmarku w zupełnie nowej bożonarodzeniowej szopce pojawią się tradycyjnie żywe zwierzęta, które zawsze przyciągają na Rynek tłumy mieszkańców.

Przez pełne dwa dni zaproszeni do współpracy restauratorzy, Koła Gospodyń Wiejskich oraz inni wystawcy, których w tym roku będzie znacznie więcej niż za pierwszym razem, oferować będą regionalne potrawy świąteczne, wyroby wędliniarskie, cukiernicze i bożonarodzeniowe rękodzieło.

Podczas Jarmarku będzie można nabyć okolicznościowy kubek ze zdobieniami związanymi z gminą Brzesko oraz Bożym Narodzeniem. Zainteresowani powinni wykazać czujność, bowiem kubki pojawią się w limitowanej edycji kolekcjonerskiej.

Nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia odczuwalny jest również na placu Kazimierza Wielkiego, gdzie obok uruchomionego na czas zimy lodowiska po raz pierwszy stanęła

specjalna iluminowana ramka, w której będzie można pozować do pamiątkowej, rodzinnej fotografii w świątecznej scenerii.

 

 

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.