Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Afera w Żłobku Samorządowym w Dąbrowie Tarnowskiej. Policja sprawdza czy doszło do mobbingu i niedopełnienia obowiązków w opiece nad dziećmi

Niedopełnienie obowiązków i mobbing – dąbrowska policja sprawdza czy do takich przestępstw doszło w Żłobku Samorządowym w Dąbrowie Tarnowskiej. Wszystko zaczęło się od wypadku dziecka w placówce, do którego doszło na przełomie października i listopada ubiegłego roku. Tę sprawę zgłosiła matka, a bada ją komisariat w Szczucinie. Z kolei komenda w Dąbrowie Tarnowskiej prowadzi sprawę mającą wyjaśnić czy pracownice żłobka były mobbingowane przez kierowniczkę.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Po wypadku pracownice żłobka zaczęły formułować wobec kierowniczki zarzuty o mobbing. Sprawa trafiła też na sesję Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Próbowaliśmy uzyskać stanowisko kierowniczki żłobka w tych sprawach. Ta jednak odmówiła komentarza. Organem prowadzącym placówkę jest gmina. Jak udało nam się ustalić, burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej zlecił kontrolę w placówce.

Dodajmy, że w żłobku pracuje kilkanaście osób. Placówka cieszy się popularnością, uczęszcza do niej maksymalna liczba dzieci.

Jaki będzie miała finał ta sprawa? Do tematu na pewno powrócimy.

Szczegóły w materiale wideo. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Andrzej 16.02.2020 19:17
Skoro kierowniczka rozmawia z duchem świętym to musi być święta?. Ale to chyba raczej leczenie nieuniknione Do p. Kierownik skierowanie w razie chęci podjęcia leczenia wypisze lekarz rodzinny.

Cherubin 17.02.2020 00:05
Duchy duchami ale kierowniczka jak była tak jest... Z duchami (nie wiadomo czy nie z tymi złymi) mają kontakt w białym domku. Oficjalnie inspekcja pracy nie skończyła jeszcze kontroli. Z seansu spirytualiztycznego wyszlo im już 2 tygodnie temu, że większych nieprawidłowości nie stwierdzą... Nawet w gazecie to obwieścili. Do Dąbrowy pilnie proszony jest Duch, który odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi...

Inspekcja 17.02.2020 10:23
Hahaha. Żałosne. Jakie kontrole? Nie bylo żadnych kontroli nawet mówią o tym pracownicy co pisma nie podpisywali. Ani kontroli ani niczego. Jaka była patologia taka jest a kierowniczka msci się na obecnych pracownikach. Każdy ma wgląd z pracowników w dokumenty i to jeszcze się tym chwali do osób trzecich. A pracownicy opowiadają kto co ma pokończone bo mają wgląd w akta. Dla mnie to porażka żłobek i cały ten burdel.

Aśka 14.02.2020 21:42
Do Ewelinka. Cóż z tego, że kierowniczka ma studia pedagogiczne jak do niczego się nie naddaje.

Ziom 14.02.2020 23:17
Kierowniczka ma studia zrobione w Kielcach pewno.

Laska 15.02.2020 00:01
Sądząc po jej natchnionych wypowiedziach to musiała skończyć zielarstwo i terapię roślinną w Holandii.

Ewelinka 14.02.2020 17:58
Czemu opiekunki nie mają skończonych studiów pedagogicznych tylko są po kursie w żaku? Przecież one nie są przygotowane w żaden sposób do pracy z takimi maluszkami.

Wiesiek 12.02.2020 10:15
Proponuję żeby dziećmi zajął się Grom na jedno dziecko dwóch oficerów a żłobki powinny należeć pod MSWiA. Różne rzeczy słyszałem widziałem ale tu czytam że z dzieckiem była masakra to jak uratowali to dziecko czy one nadal jest hospitalizowane co było bezpośrednim zagrożeniem życia?

Aktywna 12.02.2020 10:12
Do przerażonej. Prawda w oczy kole. No niestety jeszcze więcej dziadostwa niech wyjdzie jak burmistrz i Pani kierownik chowają wszystko pod dywan.

Robert 12.02.2020 09:57
Do przerażonej. Ma p. Troche racji ale o jakich poufnych informacjach p. Mówi. Mobing w żobku przez kilka lat był -poufny, naduzycia kierowniczki -zastrzeżone przez poufne, zgładzanie rodzicom iformacji o dziecisch i ich doleglieościsch-tajne. Najwyższy cas aby zacząć o tym mówić, pisać wszystko odtajnić i zrobić w koń u porządek z kierowniczką i całym tym bajzkem, który uchodowała .

... 12.02.2020 10:12
Prosze Pana, ja nie mówię o tym co wiem z gazet i mediów, a tym co czytam z tych komentarzy.. Niech Pan zobaczy, co tam się pisze.. I to słownictwo... Pan tutaj pisze w sposób kulturalny, a proszę spojrzeć na komentarze poniżej. Czy my jesteśmy od tego by osądzić? ? Jeszcze raz podkreślam, dopuki nie ma wyroku, jedna i druga strona są w domniemaniu niewinności.. Instytucje są od rozwiązywania sporu, a nie Internet..

Przerażona 12.02.2020 09:27
Proszę Państwa ! Stop hejtowi w sieci ! Każdy tutaj sędzia i wygłasza swoje mowy. Nie pojmuję również czemu tutaj docierają do nas komentarze o sytuacjach, jakie nie byly podawane w prasie , mediach ?? Skąd takie rzeczy wiecie ?? Nagana ?? Przecież to dane poufne... I słownictwo... Nie można napisać wypowiedzi bez przekleństw?? Blagam Was ! Przestańcie siać zamęt i wrogość w Internecie... Pamiętajcie nic w sieci nie ginie... Jeszcze jedno, skoro zgłoszone do prokuratury, policji , odpowiednich instytucji to dajcie im zająć się sprawą od tego są, a nie Wy tutaj w Sieci. Z punkt widzenia prawa do puki nie ma wyroku, za równo oskarżony jak i skarżący wedle prawa są w domniemaniu niewinności, a wy tu już wyrokujecie.. Opanujcie się...

Tajne przez poufne 12.02.2020 12:02
Poufny to jest plan łodzi podwodnej. Jeśli ktoś ci wręcza decyzję administracyjną, a tym były te kary porządkowe za rzekome przekroczenia pracownic to maja one prawo upublicznić je gdzie tylko chcą. Ten dokument jest ich wlasnoscią. z tego co pamiętam to zlobki nie stosują klauzul tajności. Ale jeśli chcesz nadal bronić "poufności" to postaw kolczatkę przed granicami miasta aby Sprawa Dla Reportera nie wjechała do Dąbrowy i nie upubliczniła tych sekretów. A jeszcze lepiej będzie gdy zamilkniesz. Temat dotyczy krzywdy dziecka i pracowników, którzy są poniżani a ty wyskakujesz z poufnością!

Ziomek 12.02.2020 09:07
Kierowniczka i jej rodzina nie ma wstydu jak można być tak zepsutym człowiekiem do szpiku kości. Nikt nie pozwoli sobie aby dalej tak było. Nie podpisując pisma na nią i tak nie jest w zlobku łatwo. Traktuje wszystkich jak powietrze. Zrobiła się bardzo agresywna wręczając niektórym osobom przy innych osobach upomnienia. Żal mi pani kierownik jak się upokarza tym co robi dalej. Potrafi być jak Hitler czy Bin Laden jeśli jej ktoś się sprzeciwi niszczy każdego.

... 12.02.2020 08:22
Do bin ladena. Jak pan g...o wie to nich się pan nie wypowiada. Nieżycze panu żeby to pana dziecko spotkało. To nie była tylko rozcięta warga to była masajra, wiem bo znam rodzine.

Bin Laden 11.02.2020 23:41
Słyszałem że w Meksyku dziecko się przewróciło w żłobku i matka złożyła skargę do Putina więc ma być 3 wojna światowa bo to już za daleko zaszło żłobki z całej Polski zgłaszają podobne skarki podobno gdzie dziecko wybiło zęba Irak już szykuje bombę atomowa...

Mateusz 11.02.2020 22:32
Do james bond. O ABW nic mi nie wiadomo ale jak i oni się tym zajeli to gorzej nie będzie. A tak poważnie to zobaczysz nie długo i zobaczymy kto z kogo się będzie śmiał.?

James Bond 11.02.2020 21:42
Mateuszu na mieście mówią, że sprawą żłobka w DT zajęło się również ABW i Mosad ??,a podobno Tramp też coś mówił w Białym Domu. Będzie afera międzynarodowa. ?Agent Jej Królewskiej Mości Ci to mówi.

Jest super, jest super więc o co ci chodzi 11.02.2020 22:25
Jamesie Bondzie. Tydzień temu przeczytałem w TEMI, że sprawa już prawie zamknięta. Pierwszy Sekretarz pisał, że wysłali do żłobka kontrolę i ona nie wykazała większych niedociągnięć. Nikt z zewnątrz nie musi kontrolować Dąbrowy. Mamy sprawnie działające organy ścigania a kontrole wysyłane przez burmistrza są zawsze, ale to zawsze, super obiektywne! Taki żarcik :)

Marta 11.02.2020 18:32
To grubo, ta kobieta chyba oszalała, powiat dąbrowski ostatnio nagłośniony. Afera z zabójstwami w szczucinie a teraz żłobek. Najwyższy czas aby ktoś wyżej się za to zavral skoro Burmistrz to zlewa. Jestem za. Winnych należy ukarać .

Mateusz 11.02.2020 18:10
Kierowniczka żłobka rozpoczęła drugi etap zemsty nad opiekunkami kilka z nich otrzymało nagane, teraz będzie czychać żeby dać drugą nagane i tym samym zwolnić z pracy. Sprawa została zgłoszona do rzecznika praw pracownika, prokuratury . Burmistrz ma to gdzies ale pani Jaworowicz zajęła się to sprawą i jest w trakcie realizacji programu. Sprawą zajął się równiez p. Minister Ziobro . Pan burmistrz również będzie miał sprawę karną za bezczynnośc i niepowiadomienie organów ścigania o przestępstwie, o którym się dowiedział.

Inzynier 11.02.2020 22:56
Najwyzsza pora aby wzięli się za żłobek. A Pani kierownik czuje się bezkarna. Nie mówiąc ile lewych papierów wystawiła i są na to świadkowie a nawet dokumenty gdzie czarno na białym jest podpisana. Nie znając prawa pracy, człowiek na kierowniczym stanowisku jest nikim. Niszczyła psychicznie wszystkich po kolei mogą to powiedzieć osoby które tam nie pracują a jest ich z 20. Wszyscy byli źli dla pani kierownik dziwnym trafem ona jest najlepsza. Najwyższa pora aby zajmowała się dziećmi a nie udawała, że siedzi w papierach. Albo że idzie do burmistrza a siedzi się u fryzjera. Ile było rodziców którzy się zdenerwowali i postawić chcieli na swoim chodzi o jedzenie gdzie spalone zupy przyjeżdżały z cateringu znanej w dąbrowie restauracj_ cristal park. Albo spalone albo było tego tak mało że dzieciom mało co zostało. Nie mówiąc od samego początku istnienia Żłobka ile było już kuchni które gotowały dla Żłobka. A teraz restauracja u Braci ma dla dzieci gotować. Przecież tam gotują bardzo tłusto i nie zdrowo. To nie jest jedzenie dla dzieci, dziecko ma mieć lekkie potrawy a nie takie jak podaje ta restauracja może i dobre są jedzenia ale nie dla takich malutkich dzieciatek. Rodzice zastanówcie się nad tym. Po drugie ile takie dzieciątko zje zapewne nie za kwotę 8-10 zł. Żenada. Jestem też zainteresowany tym jak będzie się tłumaczyła pani kierownik z tego że od samego początku istnienia Żłobka na godzinę 6 była tylko jedna opiekunka i to było aż do 2017r, gdzie jeśli by się coś stało któremus dziecku albo opiekunce nie ma żadnego ratunku. Dla mnie to jest porażka.

Als 09.02.2020 22:50
Ja miałam tam dziecko przez rok p. Kierownik nie przypadła mi do gustu z gemby widać, że to zły "człowiek" ale dziewczyny -opiekunki widać było ,że to dobre ludzie moim zdaniem z sercem podchodziły do dzieciatek. Nie miałam większych uwag -choć moje dziecko zawsze bylo bardzo głodne, gdy je zabierałam ze żłobka ale teraz już mam odpowiedź dlaczego tak było poprostu biedne dzieciątka obżerane były przez męża kierowniczki. To poprostu nic innego jak zlodziejstwo.

USA 09.02.2020 22:50
Australia! Australia! Australia!

Ktoś 09.02.2020 21:24
Widać że większość komentarzy nakrecają i lajkują osoby które wypowiedziały się w wywiadzie. Wam już dziękujemy.

Znajoma 10.02.2020 22:47
Chyba sobie żartujesz. Dopiero teraz będą się wszyscy pracownicy byli wypowiadać na temat Żłobka.

Rodzic 09.02.2020 17:51
Dzisiaj, 17:32 Jan-Znam prawdę i wiem co piszę lepiej niż Ci się wydaje.

Jan 09.02.2020 17:32
Do " rodzic" przestań pie....yc bo to co piszesz to sterta bzdur, piszesz jak byś wszystko wiedziała a wiesz g..no, więc zaprzestań pisania bzdur a najlepiej zamilcz i zatrundnij sie pod twoją wspaniałą kierowniczką i zobaczymy jak długo wytrzymasz ?

Ktoś taki jak ty. 09.02.2020 21:06
Święte słowa. Pani kierownik zastraszała pracowników i do tej pory to robi. Chwała panie że już tam nie pracuje i mam nowa panią kierownik która sercem oddaje się każdemu. W zlobku od samego początku kierowniczka i jej rodzina robiła problemy. Albo przyprowadzała wnuczki które nigdy nie były zapisane do Żłobka albo mąż wpadywal na obiadki i chodził po salach. Usługiwano im jakby byli pracownikami. Jedzenie zanosić trzeba było do gabinetu pani kierownik bo sama nie raczyła ruszyć się. Jeśli chodzi o jedzenie to szukała już wszędzie i gdzie nos wcisnęła to zawsze miała problemy, nie mówiąc że małe dziecko za obecną kwotę nie zje tyle no ale resztę bierze Pani kierownik w termosach do domu . A rodzice jej wieża w głupie jej usmieszki jaka to ona wspaniała. A później śmieje się to pracowników i opowiada jacy rodzice są. Jeszcze pasowałoby wezwać kilkunastu rodziców na sesję żeby powiedzieli jak byli traktowani przez wielka panią kierownik. Dziwnym trafem gdy jest sesja rady to burmistrz ucieka czyżby łączyła go jakas zażyłość z panią kierownik. Pasowałoby zobaczyć w kamery od samego początku istnienia Żłobka to by nie mówił nikt że przeprowadzają kontrolę bo jak to się mówi ręka rękę myje. Ciekawi mnie czemu wielka Pani nie stanie przed kamerami i nie powie prawdy. Jak to mówią kłamstwo ma krótkie nogi.

Rodzic 09.02.2020 15:09
Kiedy ktoś w końcu ujawni nazwiska tych pań które tak strasznie żalą się w mediach na rzekomo zła sytuację w żłobku,wtedy poznamy całą prawdę o nich.Będzie wiadomo kto od samego początku pracuje w tej placówce i kto sam przyczynił się do wielu problemów.Są to dwie osoby o których nie mam dobrego zdania i taką opinię ma też wielu rodziców których dzieci uczęszczały do żłobka.Ciekawe dlaczego odchodzą ze żłobka dobre opiekunki ,a one wciąż są,układy,znajomości ? Najlepiej jest anonimowo oczerniać kierownika i koleżanki z pracy które wkładają całe serce w opiekę nad dziećmi,a same to co takie "święte" i bez winy.Ciekawe czym się kierują i jaki mają cel,bo na pewno nie dobro dzieci i żłobka.

Przystojniak 09.02.2020 21:21
No właśnie dziwnym trafem masz rację czemu umowy dostają osoby które są spokrewnione z burmistrzem i kierowniczka. Zresztą same się tym chwała jakie to mają one znajomości i dlatego mają umowy na stałe. Ja bym na sekundę dziecka nie zostawiła z paniami które tylko maja jakieś papierki z zaka bo tylko to ukończyły.

Do rodzica 08.02.2020 15:27
Nie jestem ani nie byłam pracownicą tego miejsca. Posłuchaj uważnie pierwszej rady on line. Panie jasno pisały, że kierownik zabraniała im informować rodziców, gdy dziecko miało choćby gorączkę. Straszyła, że zamkną żłobek. Co miały zrobić. Narazić się na dyscyplinarkę lub nieprzedłużenie umowy? Ta Kierownik potrafi pięknie grać. Cały czas podpiera swój autorytet znajomością z burmistrzem (obecnym i poprzednim). Mimo, że wiele ryzykowały informowały rodziców i burmistrza, który teraz mówi, że niczego nie wiedział. Niczego na piśmie nie dostałem - tak właśnie mówił. Wypadek dziecka i to, że chciała zrzucić winę na biedną matkę, że niby złe buty dziecku sprawiła, a później na nie polecając fałszować dokumenty sprawiło, że postanowiły walczyć z tą mafią. A to, że matka dziewczynki, która miała wypadek poznała całą prawdę o tym, co naprawdę się stało i jak chciano to zatuszować to zasługa właśnie tych pań. Obyś Ty rodzicu nie miał nigdy takich dylematów jak one. Tak czy inaczej. Te cztery panie zachowały się jak trzeba. Jeśli chcesz szukać obojętnych, winnych tej sytuacji to popatrz na burmistrza, który jeśli chodzi o P. Kierownik zachowuje się jak ta małpka, która zasłania, oczy, uszy i usta.

Do Rodzica 07.02.2020 23:27
Drogi rodzicu. Twoja wiara jest zbyt duża. Czy widziałeś zdjęcia przyrządu, którym kierowniczka kazała spryskiwać dzieci podczas upałów? Wiesz co w nim się wcześniej znajdowało? Wiesz jak reaguje skóra dzieciątka, która jest kilka razy cieńsza niż Twoja? A wiesz, że pewne "ciocie" aby przypodobać sie temu geniuszowi z Żelazówki spryskiwały tym dzieci. Posłuchaj rady on line.

Rodzic 08.02.2020 09:35
Po wypowiedzi stwierdzam że jesteś jedną z pracownic. Moje pytanie zatem brzmi czemu mnie jako rodzicowi nic nie powiedzialas gdy odbieralem dziecko? Zatem jezeli przy wystapieniu takiej sytuacji nic rodzicowi nie mówisz jesteś tak samo winna.

Do Marka 07.02.2020 23:02
Nie w tym rzecz. Większość z tych marek wie jak jest ale czują się zobowiązane mówić o niej dobrze. W DT jest tylko jeden żłobek. Dostać miejsce jest ciężko. Ktoś kogoś komuś polecił to kierownik dziecko przyjęła. Taka mama ma świadomość, że zabrała miejsce komuś kto czekał wiele miesięcy. Teraz kierownik mówi, że nadszedł czas zapłaty. Rozumiesz już skąd te dobre komentarze. Jeśli ktoś chce się zbliżyć do prawdy niech porozmawia z paniami, które już nie pracują. Im już nie zależy. Mogą powiedzieć jak było. Ponoć pierwsza rada rodzicow (ta bezpośrednio po otwarciu żłobka) sama zrezygnowała ze swoich funkcji. Ciekawe dlaczego, lub raczej przez kogo?

Marek 07.02.2020 22:33
Najbardziej śmieszą mnie te mamusie, które tak strasznie chwala "kierowniczke" jaka wspaniała tylko szkoda, że te dzieciątka nie umia dobrze mówic bo co po niektóre mamusie zawału by dostały. Mamusie liżące tyłek kierowniczce zapytajcie dzieci z Żelazowki a najlepiej ich rodziców to dowiecue sie jaka to wspaniała p. kieroenik. Żygać sie chce?

Swojak 07.02.2020 21:14
Polecam obejrzeć ostatnią radę miejską w DT (ta, w której mąż kierowniczki, ten sam co miał usypiać cudze dzieci utyskuje, że nawet w Australii słyszeli o jego żonie). Jeden radny zapytuje się, czy wszystcy pracownicy byli sprawdzani w rejestrach karnych. Jeśli okaże się, że nie to będziemy mieć do czynienia z przestępstwem. Przepisy wprowadzono właśnie dlatego, żeby wszelkiej maści Trynkiewicze nie mogli być nawet palaczem w tego typu instytucjach.

Rodzic 07.02.2020 18:49
Moje dziecko również uczeszcza do tego żłobka i nie podzielam zdanie wypowiadającej się tu mamy. Ciocie opiekujące się naszymi dziećmi napewno nie pozwoliłyby zrobić im krzywdy (Pani Kierownik również) podkreślam że nie jestem z nikim spokrewniony. Dzieci nie chcą opuszczać żłobka więc to chyba znaczy że są zadowolone ze żłobka

Ktoś taki 07.02.2020 03:02
Jeszcze niech zostaną przesłuchane osoby które tam pracowały bo dziwnym trafem aż tyle ich było. One też mogą powiedzieć też coś do sprawy mobbingu. To że jest sporo dzieci świadczy o tym że rodzice nie mają z kim ich zostawić w domu a nie o tym jak funkcjonuje i jest super w zlobku.

Gość 06.02.2020 23:36
Kierowniczka nigdy serca do dzieci nie miała. Gdy pracowała w szkole podstawowej wszystkie dzieci się jej bały. Miejmy nadzieję, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan, co chciano zrobić wcześniej. Argumenty burmistrza, że jego wnuczka jest zadowolona ze żłobka, wiec nie widzi problemu, jakoś do mnie nie trafiają. Ciężko, żeby kierowniczka źle ją traktowała skoro wiedziała kim jest dziadek. Pomijam już całkowicie skandaliczny fakt, jakim jest położenie do snu dziecka zaraz po wypadku. Brak podstawowej wiedzy na temat pierwszej pomocy. Dodatkowo jak można tuszować wypadek w momencie, gdy dziecko uderzyło w szafkę z tak dużą siłą, że odbiło na niej swoje zęby. Mogło mieć wstrząs mózgu lub inne poważne obrażenia.

Serb 06.02.2020 23:30
Ta policjantka co sie wypowiada to ma choć mature? Przecież jej wypowiedzi sa pozbawione sensu i to juz nie pierwszy raz... nie mówiąc o wadzie wymowy. Cóż pasuje do obrazu całej powiślańskiej policji?

Abcd 07.02.2020 14:18
Prawda jest taka, że prawdziwej policji w Dąbrowie Tarnowskiej nie ma. 4 lata "starają" się złapać złodziei którzy okradają domu w okresie zimowym. Gdzie najprawdopodobniej kilku policjantów jest w te kradzieże zamieszanych. Nie wspominając już o aferze w sprawie Iwony Cygan...

Zofia 06.02.2020 16:36
Placówka cieszyła się dobra opinią dzięki niektórym opiekunkom napewno nie dzieki kietowniczce, która nic nie ma wspólnego z dobrem. Chyba jedunir dobrze się mści nad pracownikami.

Reklama
XXII Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów XXII Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.09.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 01.10.2022 W dniach 30 września (piątek) – 1 października (sobota) 2022 r. w tarnowskiej restauracji Stara Łaźnia (Pl. Więźniów Auschwitz) odbędzie się kolejny XXII Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów. Podobnie jak poprzednie trzy edycje jest on kontynuowany w postaci stacjonarnej – IV Konferencji Taborowej. Konferencja ma charakter otwarty. Organizatorami są: Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie oraz Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Projekt realizowany jest dzięki dotacji przyznanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030. Program konferencji:Piątek 30 września- 18:00–20:30 blok wieczorny• Adam Andrasz (Centrum Kultury Romów w Tarnowie), Dwukrólewie w społeczności Romów Polskich. Problemu ciąg dalszy• Agnieszka Caban (Uniwersytet Warszawski), Śmierć i pogrzeb – tradycja i przemiany społeczno-kulturowe w życiu współczesnych Romów z południowo-wschodniej Polski• Natalia Gancarz (Muzeum Okręgowe w Tarnowie), Wieczne odpoczywanie po romsku. Architektura nagrobna. Szkic wstępny.• Paweł Lechowski (freelancer), Stefan Kororo Dymiter. Geniusz niedoceniony Sobota 1 października- 10:00–12:00 blok poranny• Ela Mirga-Wójtowicz (Ośrodek Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego), Migracje polskich Romów po 1989 a polityka integracyjna w Polsce• Marcin Szewczyk (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie), Stanowisko instytucji europejskich wobec dyskryminacji Romów migrujących z Ukrainy• Hubert Tubacki (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), Alienowanie i „urasawianie” Romów w państwie narodowym.• Katarzyna Czarnota (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), Wpływ kryzysu i zmian administracyjnych na sytuację imigrantek i imigrantów romskich z Rumunii. Współpraca nastawiona na świadome włączenie a pomoc interwencyjna. Przykład doświadczeń Poznania.- 12:00–13:00 przerwa kawowa- 13:00–14:00 blok południowy• Magda Machowska (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie), Rekonstrukcja wytwarzania obrazu fotograficznego w terenie w XIX w. Przypadek chłopów i Romów na polskim Spiszu• Adam Bartosz (Muzeum Okręgowe w Tarnowie), Infantylizacja tematyki romskiej- 14:00–15:30 obiad- 15:30–18:30 blok popołudniowy: Sąsiedztwo, moderują Magda Krysińska i Monika Szewczyk• Barbara Prądzyńska, Jarosław Siejkowski (Art Junction), Sąsiedztwo – moje miejsce na mapie. Podsumowanie• Brigida Bilicka, Olsztyn – moje miasto• Monika Sternal, Wielokulturowe sąsiedztwo. Romowie z mojego osiedla• Paweł Lechowski, Paszalipen czyli sąsiedztwo.• Sara Wilhelmsen, How can art be a tool for change? A case from Norway.• Rita Lindanger, The work of the Roma musician Petter Stromsing.• Rezan Saleh, Jan Eric Hanssen, The Unknown Neighborhood. Roma in Kurdistan and the Middle East.• Dyskutanci: Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz, Mariusz GaborAkcja krwiodawstwa w Brzesku Akcja krwiodawstwa w Brzesku Data rozpoczęcia wydarzenia: 02.10.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 02.10.2022 2 października br. na placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku
Zapraszamy na koncert zespołów folklorystycznych Zapraszamy na koncert zespołów folklorystycznych Data rozpoczęcia wydarzenia: 02.10.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 02.10.2022 Gminne Centrum Kultury w Żabnie serdecznie zaprasza na koncert "Czerpiąc z tradycji przodków", który odbędzie się 2 października o godz. 16.00 w sali widowiskowej GCK w Żabnie (ul. Jagiełły 16). Wstęp wolny.Na scenie wystąpią zespoły folklorystyczne BOBROWIANIE i OTFINOWIANIEW prgramie koncertu:-występ  Męskiej Grupy Śpiewaczej "Otfinowianie"-widowisko "Na weselu Kasi" w wykonaniu "Bobrowian"-występ  Żeńskiej Grupy Śpiewaczej "Otfinowianki"-widowisko "Jak to sie me do Hameryki wybirali" w wykonaniu "Otfinowian"-suita tańców żywieckich w wykonaniu "Bobrowian"Po koncercie zapraszamy na spotkanie przy stole przygotowane przez KGW "Gorzycanie".Recital Edyty Geppert Recital Edyty Geppert Data rozpoczęcia wydarzenia: 07.10.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 07.10.2022 Recital z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.Edyta Geppert jako jedyna artystka polskiej estrady muzycznej jest zdobywczynią 4 nagród Grad Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1984, 1986, 1995, 2014).Koncert poprzedzi uroczysta Gala, podczas której poznamy laureatów VI edycji Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło” i II edycji „Małego Źródła” - zapraszamy na godzinę 17:00.Organizatorem Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło" jest Centrum Sztuki Mościce - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury w BorzęcinieMałopolska Nagroda Poetycka „Źródło” to konkurs poetycki skierowany do wszystkich pełnoletnich Polaków. Idea konkursu wynika z potrzeby umacniania – zagrożonego w dobie globalizacji – poczucia tożsamości. Ponadto jest też związana z istotnymi pytaniami: kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakie są źródła naszego systemu wartości, na czym opiera się ten system.Małopolska Nagroda Poetycka „Małe Źródło” to konkurs poetycki skierowany do uczniów wszystkich małopolskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Celem konkursu jest popularyzacja poezji wśród polskiej młodzieży, znalezienie przez młodych twórców inspiracji dla własnej twórczości poetyckiej, dbałość o rozwój ich wrażliwości na słowo pisane oraz odkrywanie młodych talentów. Informacje / bilety:Data: 7 października 2022, godz. 18:30Miejsce: sala widowiskowaBilety: 80 zł (normalny), 70 zł (ulgowy)Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych dostępne w kasieBilety zakupione online nie podlegają zwrotowiKasa CSM, godziny otwarcia i kontakt:tel.: 14 633 46 04, mail: [email protected]łek - piątek - 13:00 - 20:00sobota - niedziela - 15:00 - 20:00
Reklama
Tarnowska Policja poszukuje sprawcy uszkodzenia samochodu Tarnowska Policja poszukuje sprawcy uszkodzenia samochodu Uwieczniony na zdjęciach mężczyzna uszkodził zaparkowany biały samochód. Zniszczył tylną szybę w samochodzie, wrzucając do pojazdu kostkę brukową. Powstałe straty wyniosły 3500 złotych.Data dodania artykułu: 22.09.2022 13:07Tragiczny wypadek na autostradzie A4 w Balicach. Samochód potrącił trzech strażaków, jeden nie żyje Tragiczny wypadek na autostradzie A4 w Balicach. Samochód potrącił trzech strażaków, jeden nie żyje We wtorek 27 września w godzinach nocnych w m. Balice (pow. krakowski, woj. małopolskie) doszło do tragicznego zdarzenia, w którym druhowie OSP Balice, udzielający pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym, zostali potrąceni przez nadjeżdżający samochód. W wyniku zdarzenia, jeden druh poniósł śmierć, a dwoje zostało rannych.Data dodania artykułu: 27.09.2022 09:59Ilość komentarzy artykułu: 2Nieudana próba wyłudzenia kredytu w Dąbrowie Tarnowskiej Nieudana próba wyłudzenia kredytu w Dąbrowie Tarnowskiej Dzięki czujności pracownika jednego z banków mieszczącego się na terenie Dąbrowy Tarnowskiej odpowie karnie 42-letni mężczyzna, który usiłował wyłudzić kredyt w wysokości 42 tys. złotych. Aby otrzymać pieniądze, oszust posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów.Data dodania artykułu: 26.09.2022 17:08Tarnów. Konflikt o mieszkanie po zmarłym ojcu Tarnów. Konflikt o mieszkanie po zmarłym ojcu Pani Patrycja - córka zmarłego tarnowianina chce dojść do porozumienia z Miejskim Zarządem Budynków w sprawie mieszkania komunalnego, w którym mieszkał jej ojciec. Problem pojawił się gdy powiadomiono ją, że lokum w trybie natychmiastowym ma zostać zdezynfekowane na jej koszt. Ze względu na ciężką sytuacja finansową zdecydowała się na oddanie kluczy, aby wszystkie stosowne czynności zostały zlecone i opłacone przez miasto. Po pewnym czasie okazało się, że zamki zostały zmienione, a administracja poinformowała panią Patrycję, że nie ma wstępu do mieszkania, w którym jest zameldowana.Data dodania artykułu: 27.09.2022 13:54Ujęcie obywatelskiego kompletnie pijanego kierowcy Ujęcie obywatelskiego kompletnie pijanego kierowcy Kompletnie pijany 29-latek usiłował jechać swoim samochodem w kierunku Powiśla Dąbrowskiego. Jego jazdę udaremniła 31-latka z powiatu tarnowskiego, która w porę zorientowała się o zamiarach nieodpowiedzialnego kierowcy.Data dodania artykułu: 28.09.2022 10:34Ilość komentarzy artykułu: 1
Wierzchosławice. Pijany 34-latek uderzył samochodem w bariery energochłonne Wierzchosławice. Pijany 34-latek uderzył samochodem w bariery energochłonne Data dodania artykułu: 26.09.2022 00:38Najlepszy Sołtys w Małopolsce pochodzi z Jawiszowic! Najlepszy Sołtys w Małopolsce pochodzi z Jawiszowic! Za nami Pogórzański Festiwal Potraw Regionalnych, który w sobotę odbył się w Ryglicach (powiat tarnowski). W jego trakcie rozstrzygnięto konkurs na Najlepszego Sołtysa Małopolski A.D. 2021. Nagrody ufundowane przez Zarząd Województwa wręczyli wyróżnionym: marszałek Witold Kozłowski, członek Zarządu Iwona Gibas i wiceprzewodniczący Sejmiku Wojciech Skruch.Data dodania artykułu: 25.09.2022 11:41Pożar podczas prac przy zajezdni w Mościcach Pożar podczas prac przy zajezdni w Mościcach Przed godziną 15:00 przy zajezdni autobusowej na ulicy Kwiatkowskiego w Mościcach doszło do pożaru agregatu, używanego przez pracowników drogowych. Na miejsce zadysponowano strażaków z JRG nr 1 w Tarnowie oraz policję.Data dodania artykułu: 28.09.2022 17:19Było kolorowo i wesoło. Za nami XIII Gminny Przegląd Kultury Dziecięcej w Zgłobicach! Było kolorowo i wesoło. Za nami XIII Gminny Przegląd Kultury Dziecięcej w Zgłobicach! Było kolorowo i wesoło. Mali Giganci zaprezentowali się na scenie w Zgłobicach podczas XIII Gminnego Przeglądu Kultury Dziecięcej. W trakcie tego prawdziwego święta przedszkolaków dzieci zaprezentowały swoje liczne talenty, wokalne, aktorskie lub taneczne.Data dodania artykułu: 25.09.2022 18:14Trwa budowa parku wodnego w Mościcach. Obiekt ma być gotowy już w kwietniu Trwa budowa parku wodnego w Mościcach. Obiekt ma być gotowy już w kwietniu Trwa budowa parku wodnego w Mościcach. W tej chwili jest to największa inwestycja Miasta Tarnowa, która ma być gotowa już za nieco ponad 6 miesięcy. Obiekt podczas Igrzysk Europejskich ma służyć jako zaplecze logistyczne i treningowe dla zawodników, a tuż po zakończeniu sportowych zmagań ma zastąpić mieszkańcom stary i zniszczony kompleks basenowy.Data dodania artykułu: 23.09.2022 14:26
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 11°CMiasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 1 km/h

Reklamakolagen
Reklamahttp://www.goplast.net/
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: YoloTreść komentarza: Kolejny łoś, który niepowinien wychodzić z lasuData dodania komentarza: 29.09.2022, 10:22Źródło komentarza: Zderzenie dwóch samochodów w Tarnowie. Jeden wjechał do ogroduAutor komentarza: gmrstTreść komentarza: a co w gminie pleśna kiedy dostanie?kiedy mieszkańcy otrzymają na konta?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 09:18Źródło komentarza: Region. Pieniądze na dodatek węglowy zostały przekazane już na konta samorządówAutor komentarza: CiekawskiTreść komentarza: A ten pierwszy jakiej narodowości?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 06:26Źródło komentarza: Ujęcie obywatelskiego kompletnie pijanego kierowcyAutor komentarza: TrakerTreść komentarza: Łosia nie uśpił weterynarz, bzdury piszecie, głowa mu odpadła i poleciała kilka metrów dalej.Data dodania komentarza: 29.09.2022, 00:57Źródło komentarza: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 w Balicach. Samochód potrącił trzech strażaków, jeden nie żyjeAutor komentarza: :)Treść komentarza: Wystarczy dołożyć STOP do strefy na Parkowej moze sie zorientuja ze sa na podporzadkowanej :)Data dodania komentarza: 28.09.2022, 13:53Źródło komentarza: Zderzenie dwóch samochodów w Tarnowie. Jeden wjechał do ogroduAutor komentarza: https://zrzutka.pl/ek5khpTreść komentarza: ZrzutkaData dodania komentarza: 27.09.2022, 20:21Źródło komentarza: Tragiczny wypadek na autostradzie A4 w Balicach. Samochód potrącił trzech strażaków, jeden nie żyje
Reklamahttp://www.goplast.net/
Reklama
NAPISZ DO NAS

Wiadomość ze strony Tarnowska.tv

Reklama
Reklama
a