- Wakacje zawsze są trudniejszym okresem z dwóch powodów. Są wyjazdy zagraniczne, nie wszyscy ludzie wliczają swojego zwierzaka w takie plany – zauważa Agnieszka Gryźniak z krakowskiego schroniska. Dlatego ukochane dotąd pupile trafiają często do schroniskowych boksów.
Schronisko w Krakowie pęka w szwach, jego pracownicy proszą o pomoc i adopcję zwierzaków, ale przemyślaną i odpowiedzialną. To, że jest okres wakacyjny, zauważają też weterynarze. Do ich gabinetów zgłaszają się wówczas opiekunowie zwierząt, które "nagle zachorowały" i proszą o uśpienie podopiecznego. – Niestety wakacje to jest taki okres, kiedy my lekarze lawinowo przyjmujemy pacjentów, którzy nagle zaczęli mocno chorować. Pies nie był u lekarza przez długie lata, po czym przychodzi właściciel i mówi "pani doktor, pies umiera, uśpijmy go" – mówi Magdalena Firlej-Oliwa, lekarz weterynarii.
Jak podkreśla, takie praktyki są niezgodne z prawem. – Jeśli psa można leczyć, to należy go leczyć. Lekarzowi nie wolno uśpić psa, bo klient ma takie widzimisię – podkreśla Firlej-Oliwa.
Reklama
Reklama
Smutny rekord w krakowskim schronisku. 41 psów zostało oddanych jednego dnia
Kraków. W schronisku dla zwierząt wakacje oznaczają jedno: niekończący się korowód właścicieli, którzy pod różnymi pretekstami chcą pozbyć się swoich zwierzaków. Bo te zawadzają w letnich wojażach. W lipcu w krakowskim schronisku padł niechlubny rekord – jednego dnia trafiło tam aż 41 psów.
- TVN24/x-news
- 23.07.2019 21:27 (aktualizacja 15.08.2023 01:59)
Data dodania:
23.07.2019 21:27
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!
ZOBACZ RÓWNIEŻ




































WIADOMOŚCI
Kliknij aby przejść do kanału RSSKliknij aby zobaczyć więcej
Przejdź do kategorii
AKTUALNOŚCIREGION TARNOWSKIPOWIAT TARNOWSKIMIASTO TARNÓWGMINA TARNÓWCIĘŻKOWICEGROMNIKLISIA GÓRARADŁÓWRYGLICEPLEŚNARZEPIENNIK STRZYŻEWSKISKRZYSZÓWSZERZYNYWIERZCHOSŁAWICEWIETRZYCHOWICETUCHÓWWOJNICZZAKLICZYNŻABNOREGION BRZESKIPOWIAT BRZESKIBRZESKOBORZĘCINCZCHÓWDĘBNOGNOJNIKIWKOWASZCZUROWAREGION BOCHEŃSKIPOWIAT BOCHEŃSKIMIASTO BOCHNIAGMINA BOCHNIADRWINIALIPNICA MUROWANANOWY WIŚNICZRZEZAWAREGION DĄBROWSKIPOWIAT DĄBROWSKIBOLESŁAWDĄBROWA TARNOWSKAGRĘBOSZÓWOLESNOMĘDRZECHÓWRADGOSZCZSZCZUCINKANAŁYKULINARIAZDROWIELIFESTYLEŻyczeniaKULTURAImprezkaSPORTBIZNESŻużelMOTORYZACJASondyPOLITYKAPORADYPogodaEkstraklasaRELIGIAUrząd Pracy w TarnowieO TYM SIĘ MÓWIALERTPROGRAMYSTUDIO TARNOWSKA.TVPOGADANKARAPORT REGIONUPOROZMAWIAJMY O BIZNESIEZDROWIE NA CO DZIEŃPRAWDĘ MÓWIĄCTrybim OkiemZ bliskaBajeczne weseleWeekend za miastemWSZYSTKO O MIEŚCIESportowy gośćEXPRESS POWIATU TARNOWSKIEGOPrzegląd kulturalnyTarnowska kanapaPoznaj swojeSmakujemy w MałopolscePrzegląd prasyMAŁOPOLSKAWIADOMOŚCI Z POLSKIŚWIATFILMY PROMOCYJNENA ŻYWO














Temperatura: 23°C Miasto: TARNÓW
Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 7 km/h
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REGION
















Reklama