Centrum Sztuki Mościce oferuje bogaty program zarówno dla grup przedszkolnych, jak i szkolnych. W repertuarze znajdują się spektakle, na które już wkrótce zaprosimy naszych odbiorców – „Pchła Szachrajka” oraz „Detektyw Kot”. W ofercie znajduje się także koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”, który ma charakter edukacyjny i jest skierowany do grup szkolnych. Proponujemy również warsztaty – zarówno z rękodzieła i introligatorstwa, jak i takie jak warsztaty „Małego Lekarza” – mówi Ewa Kubisztal, zastępca dyrektora Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.
Podczas zajęć dzieci korzystały z przygotowanych stanowisk edukacyjnych, gdzie mogły wcielić się w rolę młodych lekarzy. Zakładały fartuchy i poznawały podstawowe elementy wyposażenia gabinetu medycznego. Instruktorzy w przystępny sposób tłumaczyli, jak działa ludzkie ciało oraz do czego służą poszczególne narządy.
Do Centrum Sztuki Mościce zaprosiliśmy naszych najmłodszych odbiorców – grupy przedszkolne oraz wczesnoszkolne – na warsztaty „Małego Lekarza”. To zajęcia, które uczą poprzez doświadczenie i wspólne działanie w bardzo atrakcyjnej i angażującej formie. Nasi najmłodsi uczestnicy mogą poznać podstawy anatomii oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo wypisać receptę. Mam nadzieję, że jest to dla nich ciekawa i inspirująca forma poznawania tej dziedziny, jaką jest sztuka medyczna – dodaje Ewa Kubisztal, zastępca dyrektora Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.
Uczestnicy oglądali specjalne modele anatomiczne, między innymi oka, mózgu i jamy ustnej, dzięki którym łatwiej było zrozumieć budowę organizmu. Dzieci wykonywały proste ćwiczenia praktyczne, takie jak bandażowanie rany czy sprawdzanie podstawowych funkcji życiowych.



















































































