Nasze szkoły mają pełną paletę propozycji, bo liceum ogólnokształcące proponuje zawody, kierunki dla kogoś, kto chce iść na medycynę, na dziennikarstwo, na prawo, na psychologię. Technikum im. Piłsudskiego to już branże takie jak logistyk, informatyk, fotografia, reklama. Technikum na "Zielonce" to tradycyjnie mechatronika, programiści, automatycy, informatycy. W szkole w Czchowie znajdziemy ofertę dla tych, którzy chcą iść do klasy wojskowej czy pożarniczej – wyjaśnia Andrzej Potępa, starosta brzeski.
W czasie Powiatowych Targów Edukacyjnych prezentuje się każda ze szkół, uczniowie przybliżają kierunki dostępne w placówkach i zachęcają przybyłych do wybrania ich szkoły.
Mi na pewno bardzo podobają się kierunki, jakie są w tej szkole. Najpopularniejsze to na pewno technik mechatronik – to jest ten topowy u nas kierunek, programista, informatyk – to chyba są takie najbardziej topowe. Nauczyciele są też bardzo dobrzy, pomagają nam rozwijać pasje jednak gdy są jacyś uczniowie, którzy więcej umieją, to też ich wspomagają. Można rozwijać się w tej szkole – mówi Oskar Minor, uczeń ZSTiB w Brzesku.
Osobiście będąc w trzeciej klasie tej szkoły uważam, że jest to bardzo przyszłościowy kierunek, do którego jest bardzo, bardzo dużo studiów, na które można iść. Medycyna, chemia laboratoryjna, kosmetologia, kryminologia – praktycznie wszystkie możliwości – wyjaśnia Gabriela Marek, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku.
Nasze liceum oferuje szeroki zakres maszyn, takich jak np. drukarki 3D, mamy możliwość pracy laboratoryjnej, gdzie teorię wykorzystujemy w praktyce. Nasze liceum ma wielką, wszelaką gamę dodatkowych zajęć, również jesteśmy kierunkiem z rozszerzeniem z angielskiego, więc pojawiają się takie spotkania jak wymiany z zagranicy – dodaje Julia Szczebak, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku.
Nasze szkoły są na prawdę na bardzo wysokim poziomie, bo mają w rankingu ogólnopolskim złotą, srebrną, albo brązową tarczę, to oznacza, że są w pierwszej, drugiej, najdalej w trzeciej setce szkół w Polsce, a przypomnijmy, że techników w Polsce jest około 2000, a "Zielonka" jest na 53 miejscu w Polsce, więc to jest elita całkowita – podkreśla Andrzej Potępa, starosta brzeski.
Powiatowe Targi Edukacyjne w Brzesku rozpoczęły się 24 lutego i potrwają dwa dni.




















































































![Protest na krakowskim Kazimierzu: Prezydent Miszalski wstrzyma budowę hotelu? [FOTO, FILM]](https://static2.wielicka.tv/data/articles/xga-16x9-protest-na-krakowskim-kazimierzu-prezydent-miszalski-wstrzyma-budowe-hotelu-foto-film-1771783574.jpg)

