Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Jak ogarniać posiłki, kiedy każdy dzień wygląda inaczej?

Przygotowywanie posiłków wbrew pozorom to nie lada sztuka, zwłaszcza, jeśli każdy dzień wygląda inaczej. Brak codziennej rutyny sprawia, że gotowanie często schodzi na drugi plan. Przez to na naszych talerzach pojawiają się niepełnowartościowe dania, albo co gorsza, stawiamy na fast-foody pełne cukru, tłuszczu i węglowodanów prostych. Jak więc lepiej ogarniać posiłki i dostarczać swojemu organizmowi jakościowe paliwo do działania? Sprawdź!

Zaplanuj posiłki na kilka dni

Zaplanuj posiłki na kilka dni tak, aby były regularne. Do tego warto zadbać o to, aby były równomiernie rozłożone w czasie. Zbyt długie przerwy między nimi to bardzo prosta droga do napadów głodu.

Zacznij więc od ustalenia, ile czasu każdego dnia możesz poświęcić na gotowanie. Potem zrób przegląd szafek i lodówki. Zapisuj wszystko, co możesz wykorzystać do przygotowania potraw. Internet potraktuj jako źródło inspiracji i pomysłów na szybkie, zdrowe dania. Planując je na kolejne dni, postaraj się oprzeć swoje przepisy na produktach, które już masz w kuchni, dzięki czemu unikniesz ich wyrzucania. 

Następnie sporządź listę zakupów na podstawie posiłków, które w najbliższych dniach chcesz przygotować. Dzięki temu unikniesz kupowania niepotrzebnych produktów pod wpływem chwili, co pomoże Ci ograniczyć marnowanie jedzenia. Ponadto odpowiednio zaopatrzona lodówka np. zakwas buraczany, w duecie z planem posiłków sprawi, że ze znacznie większą przyjemnością podejdziesz do gotowania. Do tego oszczędzasz mnóstwo czasu. Po kilku tygodniach dobra organizacja w kuchni stanie się dla Ciebie naturalnym nawykiem. Docenisz ją znacznie bardziej niż spontaniczne gotowanie, które często jest wypełnione chaosem i brakiem różnorodności w codziennym menu.

Dlaczego warto mieć pod ręką półprodukty?

Życie warto sobie ułatwiać, a pomogą Ci w tym różne półprodukty. Z ich pomocą gotowanie w dni, kiedy masz przygotowany plan, ale brakuje Ci czasu na wdrożenie go w życie staje się prawdziwą przyjemnością. Pamiętaj jednak o tym, aby jak ognia unikać gotowców pełnych zbędnych dodatków. Mowa o takich jak m.in. konserwanty, ulepszacze smaku, sztuczne barwniki. 

Sięgaj natomiast po mieszanki warzywne, suszone warzywa w saszetkach, warzywa w puszkach i słoikach czy potrawy do szybkiego podgrzania. Zawsze zwracaj uwagę na skład i wybieraj te z niższą zawartością tłuszczu, soli i cukru. Podczas podgrzewania unikaj smażenia na dużej ilości tłuszczu. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się m.in. piekarnik lub air fryer.

Wykorzystaj moc naturalnych przetworów!

Świetnym sposobem na ogarnięcie posiłków, kiedy w Twoim życiu brakuje codziennej rutyny, jest sięganie po naturalne przetwory! To znakomity sposób na to, aby na dłużej zachować cenne właściwości warzyw czy owoców, a jednocześnie mieć je zawsze pod ręką w trakcie gotowania. 

Do słoików czy butelek możesz wrzucić dosłownie wszystko! Mowa nie tylko o ogórkach, burakach czy kapuście, ale też o wielu produktach sezonowych. Potem wystarczy wykorzystać je jako bazę lub dodatek do codziennych posiłków, a przy tym zadbać o ich różnorodność.

Znakomicie sprawdzają się również kiszonki. Sięgaj po zakwas z buraków, który możesz pić na czczo, ale też np. przygotować z nim w roli głównej tradycyjny barszcz czerwony. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby wzbogacić nim smak sosów czy domowych smoothies, idealnych jako posiłek do pracy czy szkoły.

Dlaczego warto przyrządzać większe porcje posiłków?

Podczas gotowania staraj się przygotowywać większe porcje posiłków. W ten jakże prosty sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze. To bardzo sprytne rozwiązanie, zwłaszcza przy daniach bardziej czasochłonnych, takich jak zupy, gulasze czy sosy.

Jeśli masz więc czas, zrób ich więcej, a potem odgrzewaj, mroź lub wekowane porcje wykorzystuj w następnych dniach. Mrożenie świetnie sprawdza się także w przypadku sosów mięsno-warzywnych czy ugotowanych strączków. Dzięki temu w dni, kiedy jesteś zabiegany, możesz szybko przygotować pełnowartościowy posiłek i za bardzo się przy tym nie wysilać.

Jak dania kilkuskładnikowe pomagają w codziennym gotowaniu?

Ułatwiaj sobie gotowanie i komponuj dania kilkuskładnikowe. Im ich mniej w potrawie, tym szybciej je przygotujesz. Możesz na przykład posiłkować się talerzem zdrowego żywienia. Łącz warzywa lub owoce z pełnoziarnistym produktem zbożowym, źródłem białka, dodatkiem zdrowego tłuszczu i ulubionymi ziołami. Jako dodatek możesz wykorzystać np. zakwas z buraków dla dzieci. Dania jednogarnkowe to świetny sposób na prostotę w kuchni. Jedno naczynie, mniej sprzątania i szybkie przygotowanie posiłków, kiedy każda sekunda w ciągu dnia jest na wagę złota.

Dlaczego warto robić większe zakupy raz w tygodniu?

Planowanie posiłków na cały tydzień to znakomity sposób nie tylko na brak inwencji twórczej w kuchni, ale też ułatwienie sobie zakupów. Dzięki temu nie musisz odwiedzać sklepu codziennie, a zamiast tego wystarczy jedna, ale za to porządna wizyta. Z wcześniej przygotowaną listą wszystkie potrzebne składniki do przygotowania posiłków kupisz jednego dnia, a do tego nic się nie zmarnuje.


Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Śmiertelny wypadek w Tarnowie. Nie żyje młody motocyklista Śmiertelny wypadek w Tarnowie. Nie żyje młody motocyklista Data dodania artykułu: 05.04.2026 15:06Śmiertelne potrącenie pieszego na DK73. Droga była zablokowana przez kilka godzin Śmiertelne potrącenie pieszego na DK73. Droga była zablokowana przez kilka godzin Data dodania artykułu: 14.04.2026 01:09Poważny wypadek na A4 w kierunku  Krakowa. Jedna osoba była reanimowana Poważny wypadek na A4 w kierunku Krakowa. Jedna osoba była reanimowana W czwartek, 9 kwietnia 2026 r., w godzinach nocnych na autostradzie A4, na wysokości MOP Bagno (Mokrzyska), doszło do poważnego wypadku drogowego. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką trzy osoby podróżujące autem osobowym zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitali w Brzesku oraz Krakowie.Data dodania artykułu: 09.04.2026 23:52Tragiczny wypadek w Biskupicach pod Wieliczką w Małopolsce. Nie żyje 35-letni naczelnik OSP Tragiczny wypadek w Biskupicach pod Wieliczką w Małopolsce. Nie żyje 35-letni naczelnik OSP Data dodania artykułu: 14.04.2026 20:49Dramatyczne wydarzenie w powiecie dąbrowskim. Poparzony mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR Dramatyczne wydarzenie w powiecie dąbrowskim. Poparzony mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR Po godzinie 11:00 w miejscowości Podlipie (powiat dąbrowski) doszło do niebezpiecznego zdarzenia w budynku gospodarczym. W wyniku pożaru wykładzin ciężkich poparzeń doznał mężczyzna. Na miejsce skierowano służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.Data dodania artykułu: 15.04.2026 12:46Policjant z Małopolski podejrzany o pedofilie. Miał kontaktować się z 13-latkami Policjant z Małopolski podejrzany o pedofilie. Miał kontaktować się z 13-latkami Kraków. Sprawa, która wstrząsnęła opinią publiczną i środowiskiem służb mundurowych w Małopolsce. Doświadczony funkcjonariusz krakowskiej policji w stopniu aspiranta sztabowego został zdemaskowany jako osoba podejrzewana o nawiązywanie kontaktów z nieletnimi dziewczynkami. Według ustaleń miał on w internecie „polować” na 13-latki i dążyć do spotkań. Skandal ujawnili aktywiści zajmujący się tropieniem przestępstw wobec dzieci, a sprawą zajęły się już odpowiednie służby.Data dodania artykułu: 15.04.2026 05:07
Tragiczny finał poszukiwań na Dunajcu Tragiczny finał poszukiwań na Dunajcu Służby zostały wezwane nad rzekę Dunajec w Ostrowie koło Tarnowa w dniu 9 kwietnia w godzinach popołudniowych. Po kilkunastu minutach akcja została zakończona. Finał poszukiwań okazał się tragiczny.Data dodania artykułu: 09.04.2026 18:27Zderzenie auta dostawczego z zaprzęgiem konnym w Tarnowie Zderzenie auta dostawczego z zaprzęgiem konnym w Tarnowie Data dodania artykułu: 06.04.2026 18:42Z siekierą do przychodni. Niebezpieczne zdarzenie w Tarnowie Z siekierą do przychodni. Niebezpieczne zdarzenie w Tarnowie Około 50-letni mężczyzna wkroczył do placówki medycznej przy Placu Dworcowym w Tarnowie wykrzykując niezrozumiałe słowa, był agresywny, a w jego posiadaniu było także niebezpieczne narzędzie – siekiera.Data dodania artykułu: 10.04.2026 16:34Niebezpiecznie na drogach regionu tarnowskiego. W jednym czasie doszło do trzech wypadków Niebezpiecznie na drogach regionu tarnowskiego. W jednym czasie doszło do trzech wypadków Groźnie na drogach regionu tarnowskiego. W Wielki Piątek 3 kwietnia około godziny 14:00 doszło do trzech zdarzeń drogowych, w tym dwóch z udziałem motocykli.Data dodania artykułu: 03.04.2026 15:33Wypadek podczas prac leśnych w Bogoniowicach. Interweniował śmigłowiec LPR Wypadek podczas prac leśnych w Bogoniowicach. Interweniował śmigłowiec LPR Do groźnego wypadku doszło we wtorkowy przedpołudnie w powiecie tarnowskim. Podczas prac prowadzonych w kompleksie leśnym w Bogoniowicach jeden z pracujących tam mężczyzn został poważnie ranny. Na miejsce skierowano liczne służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.Data dodania artykułu: 14.04.2026 10:54Zderzenie trzech samochodów w Luszowicach. Są poszkodowani Zderzenie trzech samochodów w Luszowicach. Są poszkodowani Data dodania artykułu: 10.04.2026 18:46
SKUP MICROCARÓW -SPRAWNE I USZKODZONE- MICROCAR TEL: 506816452 SKUP MICROCARÓW -SPRAWNE I USZKODZONE- MICROCAR TEL: 506816452 SKUP MICROCARÓW W KAŻDYM STANIE! SPRAWNE, USZKODZONE LUB DO POPRAWEK! PRZYJEDZIEMY DO CIEBIE: DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI! CHCESZ SZYBKO SPRZEDAĆ SWÓJ SAMOCHÓD ? ZADZWOŃ- PRACUJEMY 7 DNI W TYGODNIU! DOJEŻDŻAMY NA MIEJSCE, PŁACIMY GOTÓWKĄ OD RĘKI. SPRZEDAJ SWOJEGO MICROCARA JESZCZE DZIŚ. AIXAM LIGIER MICROCAR CHATENET JDM BELLIER PIAGGIO CASALINI SKUPUJEMY WSZYSTKIE MARKI MICROCARÓW NA KATEGORIE PRAWA JAZDY AM, MOTOROWER! TEL: 506816452 TEL: 506-816-452Mieszkanie po remoncie w ścisłym centrum | Tarnów, Al. Solidarności | 45,5 m² Mieszkanie po remoncie w ścisłym centrum | Tarnów, Al. Solidarności | 45,5 m² Cena: 1900 PLNDo wynajęcia mieszkanie o powierzchni 45,5 m², położone w samym sercu miasta przy Aleja Solidarności w Tarnowie. Lokal znajduje się na pierwszym piętrze w dwupiętrowej kamienicy i jest dostępny od zaraz. Nieruchomość przeszła gruntowny remont, dzięki czemu oferuje komfortowe warunki do zamieszkania od pierwszego dnia. Układ mieszkania: dwa niezależne pokoje, oddzielna, ciemna kuchnia, łazienka z prysznicem i WC. Pokoje są obecnie puste, co daje możliwość aranżacji według własnych potrzeb istnieje opcja domeblowania po uzgodnieniu z właścicielem. Najważniejsze atuty: ścisłe centrum wszystko w zasięgu kilku minut spacerem, kamienica bezczynszowa niskie koszty utrzymania, mieszkanie po remoncie, funkcjonalny układ pomieszczeń. Koszty: odstępne: 1900 zł/miesiąc, kaucja: 2500 zł, brak czynszu administracyjnego, dodatkowo płatne media według zużycia: prąd, woda, śmieci. Warunki najmu: najem okazjonalny, minimalny okres najmu: 12 miesięcy. To idealna propozycja dla osób, które chcą mieszkać w centrum miasta i cenią sobie wygodę codziennego życia sklepy, usługi i komunikacja dosłownie na wyciągnięcie ręki. Zapraszam do kontaktu i na prezentację Od A do Z Nieruchomości Agnieszka Zając TARNÓW, Krakowska 17 Agnieszka Zając tel: 668 804 983 Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu CywilnegoPoszukiwana pielęgniarka środowiskowa POZ Poszukiwana pielęgniarka środowiskowa POZ Cena: Do negocjacjiPoszukamy zaangażowanej i empatycznej pielęgniarki środowiskowej do naszego zespołu POZ 👩‍⚕️ 🔹 Wymagania: – aktualne prawo wykonywania zawodu – doświadczenie w POZ – prawo jazdy kat. B – samodzielność i dobra organizacja pracy 🔹 Oferujemy: – stabilne zatrudnienie – przyjazną atmosferę – elastyczne godziny pracy (zakres do ustalenia) – forma zatrudnienia: umowa o pracę lub umowa zlecenie Zainteresowanych prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres mailowy: [email protected].
Dom koło Szczucina Dom koło Szczucina Cena: 220000 PLNPrzedstawiamy Państwu na sprzedaż dom jednorodzinny z zabudowaniami gospodarczymi, położony w zielonej i spokojnej miejscowości Świdrówka, zaledwie 1,5 km od centrum Szczucina. Nieruchomość znajduje się na działce o powierzchni 31 arów, w pełni uzbrojonej w media: kanalizację, wodę, prąd oraz gaz, częściowo umeblowana. Powierzchnia użytkowa domu to ok. 140 m2. Opis nieruchomości: Dom parterowy, wybudowany w latach 60-tych, częściowo murowany (od strony drogi), częściowo drewniany, pokryty dachówką cementową, oraz wyposażony w drewniane okna. W środku znajduję się: -jeden, duży przedpokój -5 przestronnych pokoi, z czego jeden jest przejściowy -2 kuchnie, w których znajdują się piece kaflowe -2 łazienki Na terenie posesji znajduję się również budynek gospodarczy z dużą stodołą i garażem, co stanowi idealne miejsce do przechowywania sprzętu czy aranżacji na warsztat lub działalność gospodarczą. Atuty lokalizacji oraz działki: Duże podwórko z potencjałem do zagospodarowania (ogród, warzywnik, plac zabaw) Bliska odległość do lasu, skąd pod posesję podchodzą sarenki – idealne miejsce na spacery i wypoczynek na świeżym powietrzu W bliskim sąsiedztwie sklep Biedronka, ośrodek zdrowia, szkoła średnia oraz park miejski Tylko 30 km do Mielca oraz Dąbrowy Tarnowskiej – świetna komunikacja z większymi miastami Jesteś zainteresowany? Umów się na prezentację!Agent prowadzący Lidia- „Fenomen Nieruchomości” tel. |720| 433| 344|SKUP MICROCARÓW -SPRAWNE I USZKODZONE- MICROCAR TEL: 506816452 SKUP MICROCARÓW -SPRAWNE I USZKODZONE- MICROCAR TEL: 506816452 SKUP MICROCARÓW W KAŻDYM STANIE! SPRAWNE, USZKODZONE LUB DO POPRAWEK! PRZYJEDZIEMY DO CIEBIE: DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI! CHCESZ SZYBKO SPRZEDAĆ SWÓJ SAMOCHÓD ? ZADZWOŃ- PRACUJEMY 7 DNI W TYGODNIU! DOJEŻDŻAMY NA MIEJSCE, PŁACIMY GOTÓWKĄ OD RĘKI. SPRZEDAJ SWOJEGO MICROCARA JESZCZE DZIŚ. AIXAM LIGIER MICROCAR CHATENET JDM BELLIER PIAGGIO CASALINI SKUPUJEMY WSZYSTKIE MARKI MICROCARÓW NA KATEGORIE PRAWA JAZDY AM, MOTOROWER TEL: 506816452SKUP QUADÓW QUAD QUADY ATV BUGGY SSV SKUP QUADÓW QUAD QUADY ATV BUGGY SSV SKUP QUADÓW, QUAD, QUADY, ATV, BUGGY, UTV, SSV, Skuterów wodnych, skuterów śnieżnych! KAŻDA MARKA I MODEL! KAŻDY STAN! - SPRAWNE, USZKODZONE, POWYPADKOWE LUB DO ZŁOMOWANIA- Z PRZEZNACZENIEM NA CZĘŚCI! Skupujemy także Chińskie! Dojeżdżamy na terenie CAŁEJ POLSKI! Dziś dzwonisz- dziś sprzedajesz! Przyjedziemy do Ciebie! Płacimy gotówką od ręki! Zachęcamy do kontaktu 7 dni w tygodniu! TEL: 506 816 452 CAŁA POLSKA Do wyszukiwarki: skup kupię kupno odkup sprzedać sprzedaż sprzedania sprzedanie quad quady quadów quadach atv kład buggy bugy ssv utv skuter skutery skuterów skuterach skuterem wodny wodnych wodne śnieżny śnieżne śnieżnych chiński chińskich chińskie chińczyków chińczyk chińczyki motor motory motorów motocykl motocykle motocykli motocyklów cross crossów enduro crosy crossy crossówek motocross tor torowy torowych torowe ssv polaris rzr ranger can-am maverick commander yxz yamaha ktm honda kawasaki suzuki tgb grizzly brute force bashan blaster trx bruin scrambler outlander renegade cfmoto cf moto kymco suzuki artic cat seadoo sea doo offroad off-road kład kłady kładów kładem itp polska polsce polski cała całej polski całe gotówka najlepiej sprzedać złom złomowanie złomy sprzedaj za gotówkę gotówkowe gotówkowy kasa pieniądze dojazd dojechać dojazdem dojeżdżamy bez wychodzenia z domu przyjazd na miejsce małopolska małopolskie śląsk śląskie opolskie opolskim opolszczyzna podkarpackie podkarpacie łódź łódzkie dolnośląskie lubelskie lubuskie mazowieckie wielkopolskie kujawsko-pomorskie kujawy podlaskie podlasie warmińsko-mazurskie mazury pomorskie pomorze pomorzu zachodnio-pomorskie pomorze zachodnie kujawy sprawne sprawny uszkodzony uszkodzonych powypadkowe powypadkowy po wypadku rozbity 4x4
Reklama
Reklamahostovita.pl
zachmurzenie małe

Temperatura: 15°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REGION
Reklama