We wtorek (29.05. br.) około godz. 23:30 szczucińscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kierującego busem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Tarnowie. Pojazd marki Renault poruszał się drogą krajową nr 73 w kierunku Szczucina. Pościg prowadzili policjanci z WRD KMP Tarnów, a następnie funkcjonariusze z KPP Dąbrowa Tarnowska.
Policjanci z KP Szczucin podjęli próbę zatrzymania pojazdu przy wjeździe do miasta, dawali kierującemu sygnał do zatrzymania, ten jednak zignorował plecenia. Wspólne działanie policjantów z KMP Tarnów, KPP Dąbrowa Tarnowska i KP Szczucin doprowadziło do zablokowania pojazdu na ul. 1 Maja w Szczucinie i zatrzymania kierującego. Wyjaśniła się też przyczyna ucieczki, kierujący pojazdem 37-latek, mieszkaniec powiatu koneckiego, był nietrzeźwy a w swoim organizmie miał ponad promil alkoholu.
W pojeździe, prócz kierowcy, podróżował jeszcze drugi mężczyzna, 41- letni mieszkaniec powiatu koneckiego. W trakcie interwencji nietrzeźwy pasażer znieważył funkcjonariuszy oraz nie wykonywał poleceń. Mężczyźni po czynnościach zostali zwolnieni a pojazd przekazany innemu kierującemu.
37-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, oraz niezatrzymanie do kontroli, natomiast pasażer będzie odpowiadał za znieważenie funkcjonariusza publicznego.