15 sierpnia, tradycyjnie w Woli Rzędzińskiej, w Święto Wojska Polskiego, na wszystkich mieszkańców regionu czeka defilada grup rekonstrukcji historycznej - od średniowiecza do współczesności. Będą m.in. woje Mieszka I, szlachta z pospolitego ruszenia, Legioniści, żołnierze Bitwy Warszawskiej i kawaleria. Zaplanowano pokazy i stoiska promocyjne zarówno historycznych żołnierzy z militariami i sprzętem, jak i tych współczesnych. Będzie uczta dla ciała i ducha - darmowy poczęstunek żołnierską grochówką i bigosem oraz koncerty.
Muzyczne wrażenia to tym razem: śpiewanie pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów Strefy Dobrego Grania Centrum Sztuki Mościce, występ chóru CANTE z Poręby Radlnej, koncert coverów w wykonaniu Elizy Gąsiorowskiej, na zakończenie zaś gwiazda wieczoru - zespół DAJ TO GŁOŚNIEJ. Będą, jak zawsze, loteria fantowa z nagrodami, park zabaw dla dzieci, strzelanie z łuku, foodtrucki, stoiska rzemieślnicze i Kół Gospodyń Wiejskich.


























































![Spotkanie z laureatką weneckiego konkursu filmowego [WIDEO]](https://static2.mielec.tv/data/articles/xga-16x9-spotkanie-z-laureatka-weneckiego-konkursu-filmowego-wideo-1762352085.jpg)



























