W konkursie oceniane były prace dyplomowe o profilu mechanicznym, wykonane i obronione w krajowej wyższej szkole technicznej. W gronie pięciu najlepszych prac znalazła się ta obroniona przez absolwenta mechatroniki w Akademii Tarnowskiej, inż. Rafała Zająca - „Trzyosiowy ploter frezujący CNC o polu roboczym 400x400x100 mm”. Jej promotorem był dr inż. Wojciech Gruszecki.
Warto dodać, że do finału konkursu zakwalifikowały się również dwa inne projekty wykonane w katedrze elektroniki, telekomunikacji i mechatroniki AT: „Symulator samochodu wyścigowego” autorstwa inż. Tomasza Pruchnickiego i inż. Konrada Schaba oraz „Stabilizator lotu dla modelu zdalnie sterowanego samolotu” autorstwa inż. Radosława Zygadły.
(sm)































































![Spotkanie z laureatką weneckiego konkursu filmowego [WIDEO]](https://static2.mielec.tv/data/articles/xga-16x9-spotkanie-z-laureatka-weneckiego-konkursu-filmowego-wideo-1762352085.jpg)






















