Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Dwie osoby nie żyją, to bilans długiego weekendu na drogach powiatu tarnowskiego

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - pod takim pojęciem zdefiniowano nie tylko pieszych uczestników ruchu drogowego ale również kierujących jednośladami. Są to osoby, których życie i zdrowie jest najbardziej narażone gdy dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem. Długi sierpniowy weekend (11 do 15 sierpnia) na drogach powiatu tarnowskiego zdominowały niebezpieczne kolizje i wypadki z udziałem kierujących rowerami i motocyklami. W tym dniach, aż dwie osoby poniosły śmierć na drogach powiatu tarnowskiego.

Już w piątek wieczorem, policjanci obsługiwali pierwszą kolizję, która miała miejsce na ul. Słonecznej w Tarnowie. W rejonie skrzyżowania z ul. Bitwy o Wał Pomorski na dwóch pasach ruchu przed przejściem dla pieszych zatrzymały się samochody osobowe. Kierujący motocyklem 36-letni mężczyzna nie zdążył prawidłowo zareagować i wbił się pomiędzy pojazdy marki Mercedes i Toyota. W efekcie doszło głównie do uszkodzeń pojazdów, jednak sprawa zostanie skierowana do rozstrzygnięcia sądowego, ponieważ kierujący motocyklem poza spowodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym kierował pojazdem, nie posiadając uprawnień, jak również od trzech lat nie posiadał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC. 

fot. KMP Tarnów


W sobotę rano, na ul. Tarnowskiej w Zalasowej, na łuku drogi kierujący motocyklem marki Honda wyjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył wkoło ciężarówki marki Scania, doznając ciężkich obrażenia ciała. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący jednośladem znajdował się w stanie nietrzeźwości, 36-letni mężczyzna odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji, ale również za przestępstwo z art. 178 a § 1 Kodeksu Karnego.

Po godzinie 16-tej wpłynęło kolejne zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty. Tym razem, do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w miejscowości Pogórska Wola. Na leśnej drodze kierujący crossem TM Racing zjechał poza lewą krawędź szutrowej jezdni i uderzył w drzewo. Przypadkowy świadek, który usłyszał huk, odnalazł nieprzytomnego mężczyznę, udzielił pierwszej pomocy oraz zaalarmował służby. 29-latek zmarł wskutek odniesionych wielonarządowych obrażeń wewnętrznych oraz urazów głowy. Pojazd został zabezpieczony do dalszych oględzin przez biegłego, ponieważ motocykl nie był zarejestrowany, a kierujący nim mężczyzna nie posiadał uprawnień.

fot. KMP Tarnów

We wtorek, utrudnienia w ruchu napotkali podróżujący drogą wojewódzką W 977 w miejscowości Gromnik, gdzie kierujący motocyklem marki Suzuki wskutek niezachowania bezpiecznej odległości najechał na tył samochodu osobowego Volvo V40. 26-latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem. 

Śmiertelny wypadek w Starych Żukowicach.

Do następnego wypadku, tego samego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali w trybie pilnym skierowani po godzinie 18-tej. Do zdarzenia doszło w miejscowości Stare Żukowice na drodze wojewódzkiej W 984. Na prostym odcinku drogi w rejonie skrzyżowania z drogą gminną w kierunku Nowych Żukowic kierująca rowerem 51-letnia kobieta wykonująca manewr skrętu w lewo została potrącona przez samochód. Kierującym pojazdem marki Opel był 72-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Świadkowie wypadku niezwłocznie udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy. Kierująca doznała rozległych obrażeń głowy i nastąpiło u niej zatrzymanie krążenia, dzięki natychmiastowej resuscytacji udało się przywrócić funkcje życiowe i kobieta została przewieziona do szpitala. W trakcie trwania oględzin miejsca zdarzenia policjanci otrzymali jednak informację o zgonie poszkodowanej. Na miejscu wypadku ze skutkiem śmiertelnym dalsze czynności procesowe wykonywano pod nadzorem prokuratora oraz przy udziale biegłego. W postępowaniu zabezpieczono do dalszych oględzin pojazdy. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący samochodem był trzeźwy, natomiast w ramach standardowej procedury dodatkowo wykonano pobranie krwi do badań na obecność środków odurzających, kierującemu zatrzymano również uprawnienia do kierowania. Przyczyny oraz okoliczności tragicznego wypadku będą teraz ustalane w toku śledztwa prowadzonego przez tarnowskich policjantów pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. 

 


Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Reklama
IMPREZA ODWOŁANA IMPREZA ODWOŁANA Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.06.2026 DZIEŃ DZIECKA zbliża się wielkimi krokami! Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, Urząd Miejski w Brzesku i Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zapraszają wszystkie dzieci – te większe i mniejsze na dzień pełen radości, ruchu i niesamowitych atrakcji!W programie m.in.:Zabawy ruchowe: • Dmuchana kula zorbingowa • Szczudła • Malowanie twarzy Warsztaty tematyczne • Łucznictwo • Mobilny plac zabaw XXL • Dmuchane zjeżdżalnie • Euro bungee • Prezentacja sprzętu strażackiego i pokazy OSP • Stoisko profilaktyczne KPP Brzesko • Z Biblioteką grasz i Polskę znasz - gra planszowa wielkoformatowa • Słodkie warsztaty dla dzieci - Smakołyki od Moniki • 18:00-20:00 - Zabawa i tańce z Impra TEAMDODATKOWO:• Wystawa i pokaz samochodów z Fundacją FUN AND DRIVE DZIECIOM na placu Kazimierza Wielkiego- 1 czerwca 2026- godz. 10:00–20:00- tereny zielone przed RCKB XIII Tarnowski Zjazd Berneńczyków XIII Tarnowski Zjazd Berneńczyków Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.06.2026 W dniach 4-6 czerwca 2026 r. odbędzie się XIII Tarnowskim Zjeździe Berneńczyków "Tarnów w Tricolorze". W czwartek uczestnicy zjazdu jadą na wspólną wycieczkę do Beskidzkiego Morskiego Oka w Szymbarku, a później na obiad do Bartnej Chaty w Stróżach. W piątek jest punkt kulminacyjny wydarzenia, czyli parada berneńczyków ulicami Tarnowa. Uczestnicy utworzą barwny korowód i prowadzeni przez Orkiestrę Dętą Zakładu Górniczego Sobieski podążą na Rynek. Tam będzie ciąg dalszy występów muzycznych orkiestry, wręczanie nagród za konkursy oraz parę słów od organizatorów. W sobotę odbędzie się całodniowy piknik w Wał-Rudzie połączony z prelekcją zoofizjoterapeutki oraz zawodami (obowiązują zapisy).(1) XIII Tarnowski Zjazd Berneńczyków "Tarnów w Tricolorze" | Facebook
Reklama
Tarnów. Setki osób ewakuowanych. Pożar w galerii handlowej Tarnów. Setki osób ewakuowanych. Pożar w galerii handlowej Data dodania artykułu: 21.05.2026 14:40 Dachowanie lexusa w Radłowie. Auto przeleciało nad terenem rolniczym i zatrzymało się pod słupem wysokiego napięcia Dachowanie lexusa w Radłowie. Auto przeleciało nad terenem rolniczym i zatrzymało się pod słupem wysokiego napięcia W sobotni poranek w Radłowie doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Około 20-letni kierujący Lexusem wypadł z drogi wojewódzkiej nr 975, po czym samochód spadł ze skarpy i dachował w trudno dostępnym terenie pod słupem wysokiego napięcia. Mimo skali zdarzenia i poważnych uszkodzeń pojazdu młody mężczyzna przeżył i – jak wynika z nieoficjalnych informacji – nie odniósł poważniejszych obrażeń. Data dodania artykułu: 23.05.2026 05:45 Tarnów. Policjanci i świadkowie uratowali nastolatkę przed tragedią Tarnów. Policjanci i świadkowie uratowali nastolatkę przed tragedią Data dodania artykułu: 28.05.2026 10:58 Swarzów: samochód uderzył w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala Swarzów: samochód uderzył w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala Data dodania artykułu: 31.05.2026 20:03 Ważna informacja dla kierowców. Koło Tarnowa zamontowano nowy odcinkowy pomiar prędkości Ważna informacja dla kierowców. Koło Tarnowa zamontowano nowy odcinkowy pomiar prędkości Odcinkowy pomiar prędkości został zainstalowany na nitce autostrady A4 od Tarnowa w kierunku Dębicy. Kontrolą został objęty około 15-kilometrocy odcinek drogi od węzła Tarnów Centrum do wysokości miejscowości Stara Jastrząbka. To efekt działań wzmacniających bezpieczeństwo na polskich drogach, w ramach którego na trasach w całym kraju zamontowane zostanie 43 odcinkowe pomiary prędkości. Data dodania artykułu: 20.05.2026 15:45 Wiktor i Jakub uratowali życie kobiecie. Uroczysta akademia w Dąbrowie Tarnowskiej Wiktor i Jakub uratowali życie kobiecie. Uroczysta akademia w Dąbrowie Tarnowskiej Dwóch chłopców z Dąbrowy Tarnowskiej uratowało życie kobiety w kryzysie emocjonalnym. Znaleźli ją w lesie na terenie miasta podczas spaceru z psem. Kobieta próbowała odebrać sobie życie. Za bohaterską postawę chłopcy zostali uhonorowani podczas akademii zorganizowanej przez Zespół Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Data dodania artykułu: 29.05.2026 15:43
Szybka i bezpieczna pożyczka Szybka i bezpieczna pożyczka Cena: 12000 PLN Bezpieczna oferta pożyczki. Oferuję Ci szansę na otrzymanie bezpiecznych i pilnych pożyczek. Niezależnie od powodu pożyczki lub wnioskowanej kwoty, zostaniesz obsłużony bez zbędnych formalności! Kontakt: [email protected] Szybka i bezpieczna pożyczka Szybka i bezpieczna pożyczka Cena: 23000 PLN Bezpieczna oferta pożyczki. Oferuję Ci szansę na otrzymanie bezpiecznych i pilnych pożyczek. Niezależnie od powodu pożyczki lub wnioskowanej kwoty, zostaniesz obsłużony bez zbędnych formalności! Kontakt: [email protected] Rekrutacja – Dziennikarz K/M Rekrutacja – Dziennikarz K/M Do naszego zespołu redakcyjnego szukamy osoby na stanowisko Dziennikarz K/MJeśli interesujesz się bieżącymi wydarzeniami, potrafisz szybko reagować na dynamiczne sytuacje i dobrze odnajdujesz się w pracy terenowej — zapraszamy do współpracy.Zakres obowiązków:przygotowywanie materiałów informacyjnych i newsowych,relacjonowanie wydarzeń lokalnych i regionalnych,tworzenie artykułów, wywiadów i reportaży,pozyskiwanie oraz weryfikacja informacji,współpraca z redakcją przy publikacjach internetowych i social mediach,montaż wideoobsługa kamerkontakt z instytucjami, służbami i rozmówcami.Wymagania:lekkie pióro i dobra znajomość języka polskiego,umiejętność szybkiego pisania i pracy pod presją czasu,zainteresowanie tematyką społeczną, lokalną, polityczną lub interwencyjną,samodzielność i dobra organizacja pracy,dyspozycyjność oraz gotowość do pracy w terenie,mile widziane doświadczenie dziennikarskie  prawo jazdy kat. B  Oferujemy:pracę w dynamicznym środowisku medialnym,możliwość realizacji własnych tematów,rozwój zawodowy i zdobywanie doświadczenia,elastyczną formę współpracy, (umowa o pracę)niezbędne narzędzia do pracy.Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV  na adres: [email protected] z dopiskiem "Dziennikarz Tarnów"Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
Kartony klapowych w sklepie online Kartony klapowych w sklepie online Szukasz sprawdzonych opakowań, które ułatwią codzienną pracę Twojej firmy? Sklep Grembox to idealne miejsce dla Ciebie! Proponujemy ogromny wybór kartonów fasonowych i klapowych w niemal każdej dostępnej konfiguracji. Znajdziesz u nas m.in. szybkie w złożeniu kartony automatyczne, pudełka z taśmą klejącą, warianty dla branży spożywczej, ogrodniczej, a także estetyczne opakowania ozdobne. Asortyment wzbogacają przydatne koperty, folie, taśmy pakowe oraz inne akcesoria ułatwiające magazynowanie, kompletowanie i zabezpieczanie Twoich paczek. https://grembox.pl/pol_m_Kartony_Klapowe-837.html Złomowanie ciężarówek i busów | Skup pojazdów ciężarowych | Kasacja dostawczaków Śląsk i Małopolska Złomowanie ciężarówek i busów | Skup pojazdów ciężarowych | Kasacja dostawczaków Śląsk i Małopolska Ciężarówka po wypadku, bus bez silnika, dostawczak który od lat stoi na placu? Zapłacimy za niego więcej niż myślisz - niezależnie od stanu i marki. Skupujemy i złomujemy pojazdy ciężarowe, dostawcze i specjalne - MAN, Mercedes, Scania, Volvo, Iveco, DAF, Renault i inne. Przyjedziemy, wycenimy na miejscu, wypłacimy gotówkę i zajmiemy się całą dokumentacją. Zero ukrytych kosztów, zero formalności po Twojej stronie. Obsługujemy Małopolskę i Śląsk - Kraków, Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Tychy, Jaworzno, Oświęcim, Wadowice, Chrzanów, Trzebinia i okoliczne miejscowości. Zadzwoń do nas Tel. 731 732 700 złomowanie samochodów ciężarowych, kasacja samochodów ciężarowych, złomowanie ciężarówek, kasacja ciężarówek, złomowanie pojazdów ciężarowych, złomowanie aut ciężarowych, złomowanie ciężarówek Śląsk, złomowanie ciężarówek Małopolska, kasacja ciężarówek Śląsk, kasacja ciężarówek Małopolska, złomowanie samochodów ciężarowych Katowice, złomowanie samochodów ciężarowych Kraków, kasacja ciężarówek Bielsko-Biała, złomowanie pojazdów ciężarowych Gliwice, złomowanie aut ciężarowych, odbiór ciężarówki do złomowania, szybkie złomowanie ciężarówek, legalna kasacja ciężarówek, złomowanie ciężarówek powypadkowych Systemy rejestracji czasu pracy Systemy rejestracji czasu pracy TRIGO-RCP to zaufany dostawca nowoczesnych systemów rejestracji czasu pracy, obsługujący przedsiębiorstwa o różnej wielkości. Oferujemy Państwu kompleksowe rozwiązania: wydajne oprogramowanie RCP, elektroniczne czytniki oraz niezbędne akcesoria, takie jak breloki i karty zbliżeniowe. Nasze innowacyjne systemy mogą działać stacjonarnie, w sieci lokalnej (LAN) lub online. Wspieramy zaawansowane technologie biometryczne, umożliwiając szybką identyfikację przez odciski palców czy skan twarzy. Z nami skutecznie usprawnisz ewidencję i zarządzanie czasem pracy! https://trigorcp.pl/pl/i/Systemy-RCP/13
Reklama
Reklama

Temperatura: 15°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklamahostovita.pl
Reklama
Reklama
Reklama
REGION
Reklama