W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządu gminnego, w tym wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, wiceprzewodnicząca Katarzyna Biel i dyrektorzy szkół z terenu gminy Tarnów. Władze powiatu reprezentował członek zarządu Tomasz Stelmach, a Bibliotekę Pedagogiczną dyrektor Beata Kania.
Spotkanie rozpoczęła poseł RP Anna Pieczarka, witając przybyłych gości. Następnie wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł i poseł Anna Pieczarka złożyli przybyłym życzenia z okazji ich święta, a potem wójt Kozioł i przewodnicząca Wiesław Mitera wręczyli bibliotekarzom upominki. – Zawód bibliotekarza bywa często niedoceniany, a przecież jego rola jest niezwykle istotna. Bibliotekarstwo łączy czytanie z edukacją, bo to właśnie książka odgrywa szczególnie ważną rolę na każdym etapie rozwoju edukacyjnego ucznia. – mówił wójt.
Na zakończenie spotkania niezwykłą opowieścią o swoich podróżach z pomocą walczącej Ukrainie podzielił się z gośćmi dziennikarz TYP, redaktor Paweł Sroka.
Reklama
Dzień Bibliotekarza w gminie Tarnów
Dnia 8 maja, w poniedziałek, pracownicy bibliotek publicznych i szkolnych z gminy Tarnów spotkali się w Domu Kultury w Tarnowcu z okazji Dnia Bibliotekarza i rozpoczynającego się XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek jest – Moja Twoja Nasza Biblioteka!
- 11.05.2023 11:30
- Źródło: Gmina Tarnów
Data dodania:
11.05.2023 11:30
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!
ZOBACZ RÓWNIEŻ




































WIADOMOŚCI
Kliknij aby przejść do kanału RSSKliknij aby zobaczyć więcej
Przejdź do kategorii
AKTUALNOŚCIREGION TARNOWSKIPOWIAT TARNOWSKIMIASTO TARNÓWGMINA TARNÓWCIĘŻKOWICEGROMNIKLISIA GÓRARADŁÓWRYGLICEPLEŚNARZEPIENNIK STRZYŻEWSKISKRZYSZÓWSZERZYNYWIERZCHOSŁAWICEWIETRZYCHOWICETUCHÓWWOJNICZZAKLICZYNŻABNOREGION BRZESKIPOWIAT BRZESKIBRZESKOBORZĘCINCZCHÓWDĘBNOGNOJNIKIWKOWASZCZUROWAREGION BOCHEŃSKIPOWIAT BOCHEŃSKIMIASTO BOCHNIAGMINA BOCHNIADRWINIALIPNICA MUROWANANOWY WIŚNICZRZEZAWAREGION DĄBROWSKIPOWIAT DĄBROWSKIBOLESŁAWDĄBROWA TARNOWSKAGRĘBOSZÓWOLESNOMĘDRZECHÓWRADGOSZCZSZCZUCINKANAŁYKULINARIAZDROWIELIFESTYLEŻyczeniaKULTURAImprezkaSPORTBIZNESŻużelMOTORYZACJASondyPOLITYKAPORADYPogodaEkstraklasaRELIGIAUrząd Pracy w TarnowieO TYM SIĘ MÓWIALERTPROGRAMYSTUDIO TARNOWSKA.TVPOGADANKARAPORT REGIONUPOROZMAWIAJMY O BIZNESIEZDROWIE NA CO DZIEŃPRAWDĘ MÓWIĄCTrybim OkiemZ bliskaBajeczne weseleWeekend za miastemWSZYSTKO O MIEŚCIESportowy gośćEXPRESS POWIATU TARNOWSKIEGOPrzegląd kulturalnyTarnowska kanapaPoznaj swojeSmakujemy w MałopolscePrzegląd prasyMAŁOPOLSKAWIADOMOŚCI Z POLSKIŚWIATFILMY PROMOCYJNENA ŻYWO














Temperatura: 15°C Miasto: TARNÓW
Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 1 km/h
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REGION















