Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Drożyna w sklepach nie odpuszcza. Masło i cukier są najbardziej drożejącymi produktami

Analiza cen pochodzących z ofert blisko 40 tys. placówek handlowych wykazała, że w czerwcu podwyżki w sklepach wyniosły średnio 18% rdr. Fakt, że najmocniej zdrożały art. tłuszczowe i to o 37,2%, nie był zaskoczeniem. Ale po wielu miesiącach zmienił się lider wzrostów w tej grupie. Teraz nie olej, a masło bije cenami na głowę. Zdrożało aż o 48%. Do tego podrożały rdr. wszystkie monitorowane kategorie. Na 12 analizowanych 11 zanotowało dwucyfrowe wzrosty, co widać szczególnie w przypadku mięsa – 30,5%, używek – 24,6%, a także owoców – 23,6%. Tylko pieczywo podrożało o niecałe 9%. Komentujący dane eksperci nie są tym zaskoczeni. Zapowiadają, że z wysoką inflacją będziemy żyć jeszcze przez wiele miesięcy. I dodają, że szczyt podwyżek wciąż jeszcze mamy przed sobą.
Drożyna w sklepach nie odpuszcza. Masło i cukier są najbardziej drożejącymi produktami

Autor: MondayNews

Drożyzna nie zwalnia

W czerwcu br. ceny codziennych zakupów wzrosły o 18% rdr. To kolejny w tym roku dwucyfrowy wzrost. Tym razem zdrożała każda z 12 analizowanych kategorii. Tak wynika z najnowszej analizy, tj. „INDEKSU CEN W SKLEPACH DETALICZNYCH”, autorstwa UCE RESEARCH i Wyższych Szkół Bankowych. Raport obejmuje wszystkie obecne na rynku dyskonty, hipermarkety, supermarkety, sieci convenience i cash&carry. Łącznie przeanalizowano ponad 21 tys. cen, które pochodzą z ofert prawie 40 tys. sklepów należących do 63 sieci handlowych. Sprawdzono wyniki 50 najczęściej kupowanych przez Polaków artykułów.

– W czerwcowym odczycie inflacji widać już oddziaływanie wojny w Ukrainie. Efekty te materializują się głównie poprzez wysokie ceny nośników energii i zwiększenie awersji do ryzyka. To powoduje odpływ kapitału z Polski, deprecjację złotego oraz skokowy wzrost kosztów finansowania na rynku. Te czynniki, wraz z rozgrzanym, popandemicznym popytem, sprawiają, że wszystko w sklepach drożeje. Dodatkową presję na ceny towarów importowanych powodują kursy euro i dolara, które znajdują się już blisko historycznych szczytów – wyjaśnia dr Michał Pronobis z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. 

W zeszłym miesiącu po raz kolejny w skali roku najbardziej podrożały art. tłuszczowe – średnio rdr. o 37,2%. Co ciekawe, tym razem w obrębie tej kategorii najbardziej zdrożało masło – o 48%. Wcześniej liderem podwyżek był olej, który ostatnio poszybował „tylko” o 30,2% rdr. Jak komentuje dr Maria Andrzej Faliński, wiceprezes Stowarzyszenia Forum Dialogu Gospodarczego, w czerwcu wzrosły koszty utrzymania masła w świeżości. Ponadto polskim producentom zaczęło bardziej opłacać się eksportować ten produkt do krajów arabskich i Europy Zachodniej niż sprzedawać go w Polsce. Dlatego u nas ceny rosną.

– Z kolei Indonezja, największy producent oleju palmowego na świecie, stara się przyspieszyć eksport tego produktu, by pozbyć się nadmiernych zapasów. Przez to jego ceny spadają na światowych rynkach i tanieje rzepak. W Polsce jeszcze tego nie widać na półkach sklepowych, ale już można dostrzec pierwsze zmiany. Spadek cen olejów, również rzepakowego i sojowego, może doprowadzić do tymczasowego wyhamowania globalnej inflacji żywności. Olej palmowy znajduje się w setkach art. gospodarstwa domowego, począwszy od margaryny, przez słodycze, chipsy, żywność dla niemowląt, mydła, kosmetyki, po szampony włącznie. Jeżeli ww. produkty utrzymają obecną tendencję, to mamy realną szansę na zatrzymanie wzrostu cen, o ile nic negatywnego dodatkowo się nie wydarzy – mówi dr Krzysztof Łuczak, główny ekonomista Grupy BLIX.

W ścisłej czołówce kategorii, które najbardziej zdrożały w czerwcu w skali roku, jest też mięso – 30,5%. Mocny dwucyfrowy wzrost odnotowała wołowina – o 42%. Wieprzowina podrożała średnio o 16,1%, a drób poszedł w górę o 25,6%. Ponadto w pierwszej trójce są używki, które zdrożały o 24,6% rdr. W tej kategorii największe skoki widać w przypadku herbaty – o 26,5%, a także kawy rozpuszczalnej i mielonej – odpowiednio o 24% i 23,5%. Piwo zdrożało o 15,5%. 

– Na mocne podwyżki w tych kategoriach szczególnie wpływają wzrosty cen energii, zużywanej w dużych ilościach do produkcji towarów. W przypadku mięsa dodatkowe znaczenie mają drożejące pasze i nawozy. Ponadto tocząca się wojna w Ukrainie znacząco opóźnia dostawy zbóż, które są głównym składnikiem karm dla zwierząt ubojnych – wyjaśnia dr Michał Pronobis.

Według „INDEKSU CEN W SKLEPACH DETALICZNYCH”, wśród najbardziej drożejących kategorii znalazły się również owoce ze średnią podwyżką o 23,6% rok do roku. Należy wyróżnić też nabiał ze wzrostem o 22,5%, a także produkty sypkie ze zwyżką o 19,6%. W przypadku tej ostatniej grupy towarów szczególnie warto zwrócić uwagę na cukier, który zdrożał aż o 41,4% rdr.

– Z powodu wojny toczącej się w Ukrainie wytwórcy mają poważne problemy z zatrudnieniem pracowników sezonowych do zbiorów. Jest ich mniej, więc koszty pozyskania owoców rosną. Dotyczy to również rynku warzyw – podkreśla ekspert z WSB w Gdańsku.

Mniejsze” podwyżki

Dwucyfrowy wzrost nie ominął również tzw. innych produktów, które średnio poszły w górę o 18,5% rdr. Wśród nich karma dla psów podrożała o 26,6%, a dla kotów – o 11,7%. Natomiast pieluchy dla dzieci poszły w górę o 9% rdr. Kolejną kategorią w zestawieniu są napoje z podwyżką o 18,1%, a następną – warzywa ze wzrostem rdr. o 15,9%. 

– W przypadku tych trzech kategorii szczególne znaczenie miał wzrost kosztów transportu, a także utrzymywania produktów w świeżości. Zdrożały też wszystkie procesy technologiczne. Jeśli chodzi o pożywienie dla psów i kotów, to musiało wyraźnie podrożeć, bo jego składniki też mocno poszły w górę. Z kolei na ceny napojów słodzonych presję wywarło zwiększone opodatkowanie. Do tego w czerwcu wzrósł sezonowy popyt zarówno na tego typu produkty, jak i na warzywa. Produkcja i sprzedaż analizowanych kategorii odczuwa oczywiście wzrost kosztów energii, pracy, paliw i finansowania – wyjaśnia dr Faliński.

Analiza wykazała również, że chemia gospodarcza podrożała o 12,2%, a dodatki spożywcze poszły w górę o 10,8%. Tylko jedna kategoria zanotowała jednocyfrowy wzrost. To pieczywo ze wzrostem o 8,9%. Zdaniem eksperta z Grupy BLIX, świadczy to o tym, że sklepy wyhamowały wzrost cen na wybranych towarach pierwszej potrzeby, bo nie chcą kojarzyć się drożyzną. Muszą też czymś przyciągać konsumentów. Jednak dr Łuczak uprzedza, że taka strategia może być jedynie chwilowa, bo sieci handlowe nie będą dokładać do interesu. One też przecież muszą zarabiać. Do tego w dłuższej perspektywie nie zechcą pracować na niskich bądź zerowych marżach. Finalnie i tak będą zmuszone obciążyć podwyżkami konsumentów.

Co dalej? 

– Przewiduję, że ceny w sklepach powoli zacznie stabilizować gasnący popyt, zarówno wewnętrzny, jak i zagraniczny. Wpłyną też na to nastroje recesyjne. Ponadto rekordowo szybko zaostrzająca się polityka pieniężna powinna prowadzić do ustabilizowania się inflacji na obecnym podwyższonym poziomie. Nie należy jednak oczekiwać spadku ogólnego poziomu cen w gospodarce. Procesy dezinflacyjne zostaną prawdopodobnie rozłożone na lata, a osiągnięcie celu inflacyjnego na poziomie 2,5% nie jest w Polsce możliwie w najbliższym, dającym się prognozować czasie – przekonuje dr Pronobis.

Natomiast prof. dr hab. Stanisław Flejterski z Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie uważa, że szczyt podwyżek w sklepach wciąż jeszcze mamy przed sobą. Wiele zależeć będzie od polityki pieniężnej NBP i polityki fiskalnej rządu, a także zmian cen towarów importowanych, w tym gazu, ropy naftowej i węgla. Znaczenie będą miały również zachowania samych konsumentów. Obecnie część polskich gospodarstw zaopatruje się w żywność produkowaną na użytek własny na działkach i w przydomowych ogrodach, rezygnując tym samym z zakupów w sklepach. Wszyscy chyba zdają sobie sprawę z tego, że z wysoką inflacją będziemy musieli żyć przez wiele miesięcy. Trzeba zaciskać pasa, tym bardziej że możemy się również spodziewać spowolnienia gospodarczego, a nawet stagflacji.

– Według mnie, najbardziej prawdopodobna jest łagodna i względnie krótkotrwała recesja w Polsce. W pewnym sensie jest ona wręcz pożądana, ponieważ ułatwiłaby niezbędne dostosowania w gospodarce i stopniową eliminację napięć inflacyjnych. Wiele w tym względzie zależy niestety od czynników zewnętrznych, pozostających poza kontrolą krajowej polityki gospodarczej. Chodzi oczywiście o wojnę w Ukrainie i jej efekty – podsumowuje ekspert z WSB w Gdańsku.


Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Reklama
Wernisaż wystawy Magdaleny Latawskiej-Honkisz w Filii nr 9 MBP Wernisaż wystawy Magdaleny Latawskiej-Honkisz w Filii nr 9 MBP Data rozpoczęcia wydarzenia: 19.01.2026 Magdalena Latawska-Honkisz„Cudowny czas zamknięty w kształcie i kolorze”wystawa malarstwa, rzeźby i rękodziełaFilia nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Słowackiego w Tarnowieul. Krzyska 116Wernisaż: 30 stycznia 2026 r., godz. 17:00Wystawa czynna: od 19 stycznia do 28 lutego 2026 r.Wstęp wolnyMiejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie serdecznie zaprasza na wystawę prezentującą różnorodne formy twórczości artystycznej Magdaleny Latawskiej-Honkisz – malarstwo, rzeźbę oraz rękodzieło.O autorce:Magdalena Latawska-Honkisz urodziła się w Tarnowie w 1971 r. Ukończyła z wyróżnieniem Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. W 2000 r. uzyskała tytuł magistra na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach – Filia w Cieszynie. W 2002 r. ukończyła Studium Podyplomowe na Uniwersytecie Rzeszowskim Wydział Pedagogiczny – Instytut Sztuk Pięknych. W 2006 r. ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Od 2001 r. pracuje w Szkole Podstawowej nr 14 i Gimnazjum nr 6 w Tarnowie.Uczestniczy w licznych szkoleniach i warsztatach organizowanych dla nauczycieli plastyków. Specjalizuje się w wielu technikach plastycznych: tkanina artystyczna, batik, malarstwo, kolaż, papieroplastyka.Brała udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych m.in.: w Tarnowskim Centrum Kultury („Batik” 2003), Galerii Zamkowej w Bielsku-Białej (2006), Galerii Hortar (2019, 2025) i wielokrotnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie.Laureatka I miejsca w dziedzinie tkaniny artystycznej w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Fotograficzno-Plastycznym „Konfrontacje 2001”, Leszno oraz Nagrody Prezydenta Miasta Tarnowa w VIII Międzynarodowym Biennale Twórczości Artystycznej Nauczycieli, 2015.Dziewczyny z Lor zagrają w marcu w Tarnowie Dziewczyny z Lor zagrają w marcu w Tarnowie Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.03.2026 Cztery głosy, folkowe korzenie i alternatywna wrażliwość, która od lat przyciąga coraz szerszą publiczność. Lor, czyli zespół, który z krakowskich prób dotarł na największe festiwalowe sceny w Polsce, zagra w Tarnowie. Marcowy koncert w Kinie Marzenie będzie okazją, by usłyszeć zarówno dobrze znane utwory, jak i premierowe piosenki zapowiadające najnowszy album.Paulina Sumera i Julia Skiba znały się jeszcze ze szkolnych lat. Wspólnie nagrały swój pierwszy utwór, zatytułowany „The Garden of Happy Dead People”. Do jego realizacji potrzebowały jednak dodatkowego głosu oraz instrumentu, dlatego z czasem do składu dołączyły wokalistka Jagoda Kudlińska oraz skrzypaczka Julia Błachuta.Grupa wspólnie koncertuje od 2015 roku. W kwietniu 2019 roku wydały swój debiutancki album pt. "Lowlight". Na wydawnictwie znalazło się 15 utworów opartych na brzmieniach fortepianu i skrzypiec. Nad albumem pracował również polski producent Michał Przytuła.W 2021 roku dziewczyny z zespołu zaprezentowały swój pierwszy polski singiel „Nikt”. Dwa lata później ukazał się ich drugi album studyjny, zatytułowany "Panny Młode". W kolejnych latach zespół stworzył utwory we współpracy z wieloma znanymi postaciami sceny muzycznej, m.in. z Golec uOrkiestrą („Na drogę”), Zbigniewem Zamachowskim („$hrek 2”), czy czeskim zespołem Vesna („The Silence & The Storm”). Dziewczyny brały również udział przy tworzeniu muzyki do filmu "Chłopi" z 2023 roku.W październiku 2024 roku wydały trzeci album zatytułowany "Żony Hollywood", z którego pochodzą takie single jak "Twój dom", "Drugi taniec" czy "Uciekaj!".Lor będzie można usłyszeć 27 marca o godzinie 20 w Kinie Marzenie. Bilety są już dostępne w sprzedaży.
Reklama
Tragedia przy Bitwy o Wał Pomorski w Tarnowie Tragedia przy Bitwy o Wał Pomorski w Tarnowie Data dodania artykułu: 10.02.2026 08:51Policjant i napastniczka poszkodowani podczas awantury pod tarnowskim sądem. Młodzież manifestowała zatrzymanie kolegi Policjant i napastniczka poszkodowani podczas awantury pod tarnowskim sądem. Młodzież manifestowała zatrzymanie kolegi W nocy z 6 na 7 lutego br. doszło do niebezpiecznej sytuacji w centrum Tarnowa. 16-latek usiłował dokonać rozboju na 20-latku używając przy tym niebezpiecznego przedmiotu, a następnie miał grozić pracownikowi sklepu. Nieletni został zatrzymany i trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Krakowie. W niedzielę 8 lutego po godzinie 16 przed budynkiem Sądu Rejonowego w Tarnowie zebrało się około 25 osób. Zgromadzenie miało miejsce w chwili doprowadzenia nieletniego do sądu przez tarnowskich policjantów. Funkcjonariusze realizujący doprowadzenie wezwali wsparcie. Na miejscu doszło do przepychanek oraz wymiany zdań pomiędzy zgromadzonymi, a funkcjonariuszami. Podczas interwencji użyto gazu łzawiącego. Pomimo napiętej sytuacji nie doszło do bójki.Data dodania artykułu: 09.02.2026 08:59Akcja ratunkowa na Westerplatte w Tarnowie. Nie udało się uratować życia mężczyzny Akcja ratunkowa na Westerplatte w Tarnowie. Nie udało się uratować życia mężczyzny Data dodania artykułu: 10.02.2026 22:29Policyjna akcja w centrum Tarnowa Policyjna akcja w centrum Tarnowa Grupa młody ludzi została wylegitymowana przez policję w centrum TarnowaData dodania artykułu: 06.02.2026 18:14Służby interweniowały przy ul. Krasińskiego w Tarnowie. Nie żyje mężczyzna! Służby interweniowały przy ul. Krasińskiego w Tarnowie. Nie żyje mężczyzna! Data dodania artykułu: 05.02.2026 20:41Karambol na Powiślu. Zderzyło się sześć samochodów! Karambol na Powiślu. Zderzyło się sześć samochodów! Sześć pojazdów osobowych zderzyło się na drodze powiatowej prowadzącej z Dąbrowy Tarnowskiej w kierunku Radgoszczy. Służby zostały powiadomione o zdarzeniu we środę około godziny 8:00. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.Data dodania artykułu: 18.02.2026 08:38
Pijany 18-latek sprawcą kolizji na ulicy Tuchowskiej w Tarnowie. Drugi kierowca bez OC i badań technicznych Pijany 18-latek sprawcą kolizji na ulicy Tuchowskiej w Tarnowie. Drugi kierowca bez OC i badań technicznych Data dodania artykułu: 09.02.2026 09:41Pięć osób poszkodowanych w wypadku BMW na trasie z Wojnicza do Zakliczyna. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR Pięć osób poszkodowanych w wypadku BMW na trasie z Wojnicza do Zakliczyna. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR Data dodania artykułu: 13.02.2026 23:41Pożar w przychodni przy ulicy Szkotnik w Tarnowie. Awaria systemów informatycznych w CenterMed Pożar w przychodni przy ulicy Szkotnik w Tarnowie. Awaria systemów informatycznych w CenterMed Data dodania artykułu: 07.02.2026 21:09Fordem wjechała w karetkę pogotowia. Akcja służb pod Tarnowem Fordem wjechała w karetkę pogotowia. Akcja służb pod Tarnowem Data dodania artykułu: 12.02.2026 12:58Wabił karierą w modelingu – znany fotograf zatrzymany za gwałt. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policji Wabił karierą w modelingu – znany fotograf zatrzymany za gwałt. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policji Małopolscy „łowcy głów” na tropie poszukiwanych przestępców zatrzymali 48-letniego warszawskiego fotografa. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym za gwałt na młodej modelce.Data dodania artykułu: 10.02.2026 17:42Ataki wilków w Borowej: zwierzęta giną, mieszkańcy żyją w strachu Ataki wilków w Borowej: zwierzęta giną, mieszkańcy żyją w strachu W Borowej, niewielkiej wsi w gminie Zakliczyn, wilki coraz częściej pojawiają się w bezpośrednim sąsiedztwie mieszkańców. Te dzikie zwierzęta, dotąd obecne głównie w głębi lasów państwowych, coraz śmielej zbliżają się do domostw. Straty psów i owiec, a przede wszystkim lęk o bezpieczeństwo dzieci, stają się codziennością. Mieszkańcy mówią o strachu, który ogranicza swobodę spacerów i prac w lesie, podczas gdy lokalne służby podkreślają, że gatunek objęty jest ścisłą ochroną, a kontakt z ludźmi powinien być minimalny. To zderzenie codziennych obaw i wymogów ekologicznych staje się nowym wyzwaniem dla społeczności Borowej.Data dodania artykułu: 06.02.2026 11:13
Skup aut uszkodzonych, aut powypadkowych z DOJAZDEM do Klienta | Odbiór lawetą Skup aut uszkodzonych, aut powypadkowych z DOJAZDEM do Klienta | Odbiór lawetą Chcesz sprzedać samochód powypadkowy, uszkodzony mechanicznie lub po kolizji, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nasza firma prowadzi skup samochodów powypadkowych i uszkodzonych w województwach Śląskim, Małopolskim, Podkarpackim, Opolskim i Świętokrzyskim. Sprzedaż auta powypadkowego nigdy nie była tak prosta i wygodna. Zadzwoń teraz: 570 801 222 Umów bezpłatną wycenę i sprzedaj auto w kilka godzin. Nasza wycena jest dokładna, uczciwa i bezpłatna, a po jej zaakceptowaniu oferujemy szybkie rozliczenie gotówką lub przelewem. Nasza oferta obejmuje: * Odbiór samochodu własnym transportem - niezależnie od stanu technicznego pojazdu. * Sprzedaż auta w każdym stanie - powypadkowe, po wypadku, z uszkodzonym nadwoziem, silnikiem lub elektroniką. * Pełne wsparcie formalne - zajmujemy się wszystkimi dokumentami, w tym wyrejestrowaniem pojazdu i zgłoszeniem sprzedaży w urzędzie. Działamy na terenie całego Śląska, Małopolski, Podkarpackiego, Opolskiego i Świętokrzyskiego, w tym w miastach takich jak Katowice, Gliwice, Bielsko-Biała, Kraków, Tarnów, Rzeszów, Kielce, Opole oraz w mniejszych miejscowościach regionu. Dzięki temu możesz sprzedać auto szybko, wygodnie i bez dodatkowych kosztów transportu. Jedna rozmowa i problem z głowy - 570 801 222 Odbierzemy auto, załatwimy formalności i zapłacimy od ręki. Dlaczego warto nas wybrać? Bo oferujemy natychmiastową wycenę, bezpieczne rozliczenie, komfort sprzedaży i pewność, że Twój pojazd zostanie odebrany nawet w trudnym stanie technicznym. Nie musisz martwić się naprawami ani holowaniem – my zajmiemy się wszystkim od A do Z. Sprzedaż auta powypadkowego w Śląsku, Małopolsce, Podkarpackim, Opolskim i Świętokrzyskim jeszcze nigdy nie była tak szybka i bezproblemowa. Zadzwoń teraz: 570 801 222 - bezpłatna wycena i szybki odbiór auta w każdym stanie. skup aut uszkodzonych, skup samochodów uszkodzonych, skup aut po wypadku, skup samochodów po wypadku, sprzedaż auta po wypadku, sprzedaż samochodu powypadkowego, szybka sprzedaż auta powypadkowego, sprzedaż uszkodzonego samochodu, sprzedaż rozbitego auta, sprzedaż auta po kolizji, skup aut rozbitych, skup samochodów rozbitych, skup aut uszkodzonych mechanicznie, skup aut uszkodzonych blacharsko, skup aut niesprawnych, skup aut z uszkodzonym silnikiem, skup aut po stłuczce, skup aut po dachowaniu, skup aut po szkodzie całkowitej, skup aut z OC sprawcy, skup aut po zalaniu, skup aut do kasacji, szybki skup aut powypadkowych, skup aut powypadkowych za gotówkę, natychmiastowy skup aut powypadkowych, darmowa wycena auta powypadkowego, bezpłatna wycena auta po wypadku, odbiór auta powypadkowego lawetą, skup aut powypadkowych z dojazdem, najlepsza cena za auto powypadkowe, skup aut powypadkowych Śląsk, skup aut powypadkowych Małopolska, skup samochodów powypadkowych Katowice, skup aut powypadkowych Kraków, skup aut powypadkowych Bielsko-Biała, skup aut powypadkowych Rybnik, skup aut powypadkowych Gliwice, skup aut powypadkowych Tychy, skup aut powypadkowych bez przeglądu, skup aut powypadkowych bez OC, skup aut powypadkowych bez ważnego ubezpieczenia, skup aut powypadkowych z leasingu, skup aut powypadkowych od firm, skup aut powypadkowych od osób prywatnychAuto złomowanie - DOJAZD LAWETĄ | KASACJA samochodów osobowych/dostawczych Auto złomowanie - DOJAZD LAWETĄ | KASACJA samochodów osobowych/dostawczych Prowadzimy auto złom oraz złomowanie samochodów osobowych i dostawczych na terenie Śląska i Małopolski. Pomagamy właścicielom pojazdów szybko i legalnie zakończyć eksploatację auta, które nie nadaje się już do dalszego użytkowania. Umów odbiór auta Tel. 731 732 700 Zajmujemy się złomowaniem aut każdego rodzaju – przyjmujemy samochody osobowe, auta dostawcze, pojazdy stare, uszkodzone, powypadkowe oraz niesprawne technicznie. Działamy zgodnie z przepisami, a każda kasacja pojazdu realizowana jest w sposób legalny. Nie ma znaczenia, w jakim stanie jest pojazd - przyjmujemy każde auto przeznaczone do złomowania. Nasze złomowanie samochodów obejmuje: * przyjęcie auta do auto złomu * złomowanie aut osobowych i dostawczych wszystkich marek * możliwość odbioru samochodu do złomowania * wystawienie dokumentów potrzebnych do wyrejestrowania pojazdu * obsługę klientów prywatnych oraz firm Działamy lokalnie i regionalnie. Auto złom obsługuje m.in.: Kraków, Katowice, Sosnowiec, Jaworzno, Mysłowice, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Chrzanów, Żywiec oraz okoliczne miejscowości w województwie śląskim i małopolskim. Jeśli masz samochód osobowy lub dostawczy, którego nie opłaca się naprawiać, i interesuje Cię złomowanie auta lub auto złom bez problemów, skontaktuj się z nami telefonicznie. Udzielimy wszystkich informacji i przeprowadzimy Cię przez cały proces. Umów odbiór auta Tel. 731 732 700 złomowanie aut Śląsk, złomowanie aut Małopolska, auto złom Śląsk, auto złom Małopolska, kasacja pojazdów Śląsk, kasacja pojazdów Małopolska, złomowanie samochodów osobowych, złomowanie samochodów dostawczych, legalna kasacja auta, odbiór auta do złomowania, wyrejestrowanie pojazdu dokumenty, auto złom Katowice, auto złom Kraków, złomowanie aut Katowice, złomowanie aut Kraków, kasacja samochodów powypadkowych, złomowanie aut uszkodzonychElektryk – szybkie naprawy i montaż | Tarnów i okolice Elektryk – szybkie naprawy i montaż | Tarnów i okolice Oferuję usługi elektryczne na terenie Tarnowa i okolic: ✔ wymiana gniazdek i włączników ✔ montaż lamp, żyrandoli, oświetlenia LED ✔ podłączanie płyt indukcyjnych i piekarników ✔ naprawa usterek instalacji ✔ wymiana bezpieczników ✔ drobne przeróbki instalacji Szybkie terminy realizacji. Rzetelnie, czysto i solidnie. Zadzwoń: 668-793-021
Kawalerka do zamieszkania Kawalerka do zamieszkania Cena: 219000 PLNPrezentujemy Państwu na sprzedaż umeblowane mieszkanie(kawalerkę) o powierzchni 23 m2 usytuowane na II piętrze w kamiennicy, w Centrum Tarnowa. Mieszkanie stanowi lokum dla jednej, maksymalnie dwóch osób. Jest to rodzaj kawalerki, która posiada trzy pomieszczenia: łazienkę, przedpokój, oraz pomieszczenie spełniające funkcję salonu z aneksem kuchennym, z czego wydzielono miejsce do odpoczynku. Mieszkanie jest w bardzo dobrym stanie technicznym, jest urządzone w bardzo przemyślany sposób zapewniając maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Kuchnia w całości wyposażona w meble, lodówkę, kuchenkę elektryczną. W salonie szafa na wymiar z lustrem. Łazienka z prysznicem, po generalnym remoncie. Drzwi wejściowe- antywłamaniowe. Kawalerka jest bezczynszowa. Koszty miesięczne mieszkania to bieżące zużycie mediów. Ogrzewanie piecem akumulacyjnym. Instalacja elektryczna po wymianie. Do mieszkania przynależy własna piwnica o wielkości około 2,5 m2 oraz strych do wspólnego użytku. Budynek w dobrym stanie, dach wymieniony w ostatnim czasie, estetyczne drzwi wejściowe. Kawalerka znajduję się przy ulicy Bł.Ks. Romana Sitko.Wokół bogata infrastruktura: sklepy, punkty usługowe, restauracje, kawiarnia, Akademia Tarnowska, Park Strzelecki. Osoby zainteresowane tą ciekawą ofertą, zapraszam do kontaktu: |885|171|340|Kasacja, złomowanie ciężarówek. Odbiór we wskazanym miejscu. Śląsk i Małopolska | Złomowanie pojazdów ciężarowych Kasacja, złomowanie ciężarówek. Odbiór we wskazanym miejscu. Śląsk i Małopolska | Złomowanie pojazdów ciężarowych Prowadzimy kasację i złomowanie samochodów ciężarowych na terenie Śląska i Małopolski. Przyjmujemy pojazdy powypadkowe, niesprawne technicznie, wyeksploatowane oraz wycofane z użytkowania. Skontaktuj się telefonicznie, aby ustalić szczegóły i termin odbioru pojazdu. Tel. 731 732 700 Obsługujemy klientów z miast takich jak: Katowice, Ruda Śląska, Sosnowiec, Gliwice, Bielsko-Biała, Kraków, Bochnia, Myślenice oraz całego Śląska i Małopolski. Dlaczego warto: * szybka realizacja bez zbędnych formalności * odbiór pojazdu we wskazanym miejscu * rzetelna obsługa firm i osób prywatnych * doświadczenie w złomowaniu pojazdów ciężarowych * oszczędność czasu i kosztów po stronie klienta Skontaktuj się telefonicznie, aby ustalić szczegóły i termin odbioru pojazdu. Tel. 731 732 700 złomowanie samochodów ciężarowych, kasacja samochodów ciężarowych, złomowanie ciężarówek, kasacja ciężarówek, złomowanie pojazdów ciężarowych, złomowanie aut ciężarowych, złomowanie ciężarówek Śląsk, złomowanie ciężarówek Małopolska, kasacja ciężarówek Śląsk, kasacja ciężarówek Małopolska, złomowanie samochodów ciężarowych Katowice, złomowanie samochodów ciężarowych Kraków, kasacja ciężarówek Bielsko-Biała, złomowanie pojazdów ciężarowych Gliwice, złomowanie aut ciężarowych, odbiór ciężarówki do złomowania, szybkie złomowanie ciężarówek, legalna kasacja ciężarówek, złomowanie ciężarówek powypadkowychIzolacja pozioma. Podcinka fundamentów i iniekcja krystaliczna. 100% blokada wilgoci Izolacja pozioma. Podcinka fundamentów i iniekcja krystaliczna. 100% blokada wilgoci Podcinka fundamentów i Iniekcja krystaliczna - Odtwarzanie izolacji poziome. Masz problem z podciąganiem wilgoci z gruntu? MurExpert skutecznie odtwarza izolację poziomą w budynkach istniejących. Nasze metody: * Podcinka ścian (cięcie diamentowe) - fizyczne wstawienie nowej izolacji (100% skuteczności). * Iniekcja krystaliczna - chemiczna blokada wilgoci (idealna dla grubych murów i trudnych dostępów). Dobieramy technologię bezpieczną dla konstrukcji Twojego budynku. Zatrzymujemy proces degradacji murów raz na zawsze. Obsługujemy całe województwo śląskie i małopolskie, w tym miejscowości: Bielsko-Biała, Cieszyn, Żywiec, Skoczów, Pszczyna, Czechowice-Dziedzice, Ustroń, Wisła, Kęty, Andrychów, Kozy i okolice. Kontakt: tel. 518 428 720 Sprawdź nas: www.murexpert.pl
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REGION
Reklama