Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Lipa z Bieńkowic drugim drzewem w Polsce!

Lipa z Bieńkowic drugim drzewem w Polsce!

Autor: Fot. Paweł Klasa

W tegorocznej edycji Konkursu Drzewo Roku 2022, Strażniczka Miłosnej Historii - Lipa z Bieńkowic w powiecie bocheńskim zajęła drugie miejsce, zdobywając aż 4538 głosów. Pierwsze miejsce i tytuł Drzewa Roku 2022 zdobył Dąb Fabrykant z Łodzi, uzyskując 5559 głosów internautów!

Przez cały czerwiec trwało głosowanie internautów na Drzewo Roku. O ten zaszczytny tytuł walczyło 16 drzew z całej Polski, które znalazły się w finale konkursu. Ostatecznie zwyciężył 180-letni Dąb Fabrykant z Łodzi, na drugim miejscu uplasowała się 380- letnia Strażniczka Miłosnej Historii z Bieńkowic. Jako trzecia na podium znalazła się Lipa prof. Szafera w Broniszewie. Podczas głosowania internauci oddali 20 801 ważnych głosów. Na stronie plebiscytu www.drzeworoku.pl odnotowano ponad 100 tysięcy odsłon. 

Statuetka Drzewa Roku 2022 trafi w ręce Przemysława Bartosa - autora bloga „Przyroda dla Sosnowca”, który zgłosił drzewo do konkursu, a także do przedstawicieli Miasta Łódź. Wszyscy finaliści konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Wręczenie nagród odbędzie się 10 października 2022 roku w Warszawie podczas inauguracji 20. edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja. W lutym 2023 roku Dąb Fabrykant będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym plebiscycie Europejskie Drzewo Roku!

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy nas wsparli i oddali głos na naszą 380-letnią strażniczkę z Bieńkowic. Historia tego drzewa jest tak wyjątkowa, że chcieliśmy aby poznali ją nie tylko mieszkańcy naszego powiatu, ale i całego kraju. Za sprawą tego konkursu, mogliśmy tego dokonać

 — mówi starosta Adam Korta

To dla nas niezaprzeczalny sukces. Przede wszystkim dlatego, że udało się nam się zjednać wiele osób. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na naszą Lipę i oczywiście gratulujemy zwycięzcom

 — mówią Małgorzata i Sławomir Potrzebscy, właściciele majątku w Bieńkowicach

 

 

Laureaci konkursu Drzewo Roku 2022

Zdobywca tytułu Drzewa Roku 2022 – Dąb Fabrykant w Łodzi 

dąb szypułkowy, wiek 180 lat, wys. ok. 22,5 m, obwód 458 cm, pomnik przyrody. Zgłoszony przez Przemysława Bartosa (Przyroda dla Sosnowca).

Fabrykant, nazywany również Jagoszem rośnie w łódzkim parku im. ks. bp. Michała Klepacza. Jest to jedno z najbardziej oryginalnych drzew w Polsce i wizytówka Łodzi. Wiosną każdego roku przyciąga do siebie tłumy ludzi, którzy chcą oglądać jego majestat zatopiony w morzu błękitnych kwiatów śnieżników i cebulic. Podwójne nazewnictwo drzewa odnosi się do przemysłowej historii Łodzi, a także ma upamiętniać wybitnego animatora kultury łódzkiej. Pierwszą nazwę (Fabrykant) zaproponował biolog, profesor Jan Teofil Siciński z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Natomiast druga nazwa – Jagosz, był to ukłon w stronę Mieczysława Jagoszewskiego, dziennikarza Ekspresu Ilustrowanego oraz Dziennika Łódzkiego, będącego propagatorem turystyki i krajoznawstwa na ziemi łódzkiej oraz współzałożycielem Towarzystwa Przyjaciół Łodzi. Współcześnie dąb przyciąga odwiedzających z kilku powodów. Przede wszystkim zachwyca jego unikatowa budowa. Jeden z konarów ma esowaty kształt i długość ponad 20 metrów. Ten poziomy konar powoduje, że szerokość korony Fabrykanta osiągnęła imponującą wartość ponad 33 metrów. Przy dębie zainstalowano oświetle

  1. miejsce w konkursie – Strażniczka Miłosnej Historiiw Bieńkowicach (gmina Drwinia, woj. małopolskie)

lipa drobnolistna, wiek ok. 380 lat, wys. 25 m, obwód 756 cm, pomnik przyrody. Zgłoszona przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

Lipa jest świadkiem wielowiekowej historii majątku, który niegdyś należał do dóbr królowej Bony, a potem związany był z przedstawicielami wielu szlacheckich i magnackich rodów, m.in. Bonerów, Zamojskich i Tęgoborskich. Ostatnimi właścicielami majątku byli Jasińscy. Z ich rodem związane jest tragiczne wydarzenie, które okryło dwór nimbem niesamowitości, a lipa stała się strażniczką miłosnej historii. W 1937 roku ówczesny właściciel, niespełna trzydziestoletni Zbigniew Jasiński, śmiertelnie się postrzelił. Miejscowa legenda głosi, że był nieszczęśliwie zakochany. W dniu śmierci sprowadził muzykantów, którym w cieniu lipy kazał grać religijne pieśni. Właśnie wówczas we dworze rozległ się nieszczęśliwy strzał. Od tego czasu nocami dało się w nim słyszeć brzęk tłuczonego szkła i przestawianych mebli, widziano nawet postać zmarłego panicza. Na prośbę matki Zbigniewa odprawiano egzorcyzmy, po których dopiero przestało straszyć. Po II wojnie światowej dwór stopniowo podupadał, aż do całkowitej ruiny. Dzisiaj dzięki odbudowie miejsce to na nowo odżyło, a potężna lipa znów zachwyca swym urokiem. Coraz częściej staje się ważnym pięknym elementem sesji fotograficznych. Wróciła też dawna tradycja koncertów pod lipą.

  1. miejsce w konkursie – Lipa prof. Szafera w Broniszewie (gmina Wielopole Skrzyńskie, woj. podkarpackie)

lipa szerokolistna, wiek ok. 500 lat, wys. 26 m, obwód 785 cm, pomnik przyrody. Zgłoszona przez Urząd Gminy Wielopole Skrzyńskie.

Lipa od blisko pięciu wieków jest perłą parku podworskiego w Broniszewie. Polski botanik i profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Władysław Szafer aktywnie zabiegał o jej ochronę, dlatego nazywana jest jego imieniem. Lipa była przez wieki świadkiem wielu tragicznych i wzniosłych wydarzeń z historii wsi i jej mieszkańców. Przez lata posiadłość dworska zmieniała swoich właścicieli. Majątek stanowił również własność Jerzego Fiericha – profesora UJ, który był jej właścicielem aż do 1944 roku. Dwór wraz z otaczającym go parkiem stanowił wtedy ośrodek życia intelektualnego i kulturalnego dla odwiedzających. Otoczenie sprzyjało pracy twórczej, a w czasie okupacji ukrywali się tu profesorowie uniwersytetu. Obecnie park odwiedzany jest przez licznych mieszkańców i turystów. Stanowi też ważny element krajobrazowy miejscowości.

Głosy oddane na pozostałych finalistów konkursu:

  • Lipa Wiktoria w Wojkowicach – 1393
  • Dąb Niepodległości w Puławach – 1295
  • Matka Lasu w Chłopowie – 1055
  • Jabłoń Felicja w Długiem – 941
  • Klon Jawor w Karczewie – 792
  • Lipa w Zakopanem – 616
  • Dąb Chrześcijanin w Januszkowicach – 516
  • Dąb Johannes Maleus alians Kanthy w Malcu - 449
  • Dąb Jan w Rogowie – 405
  • Wiąz Taczanowskiego w Lutomiersku – 395
  • Dąb Opiekun w Milanówku – 331
  • Klon Tadeusz w Zawierciu – 314
  • Dąb Prasław w Prusinowicach - 268

Organizowany od 12. lat Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja ma na celu promowanie postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukanie przykładów ciekawych i trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane. W konkursie nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi.

Drzewa dają tlen, przeciwdziałają zmianom klimatu, są ważne dla ochrony różnorodności biologicznej oraz życia miliardów ludzi i zwierząt na Ziemi. Drzewa są częścią naszego dziedzictwa narodowego, dlatego powinniśmy je chronić dla przyszłych pokoleń. Jeśli nie jest Ci obojętny los drzew, pomóż nam je sadzić, chronić i opiekować się nimi.

 Lipa z Bieńkowic została zgłoszona do konkursu Drzewo Roku przez Starostwo Powiatowe w Bochni i właścicieli majątku w Bieńkowicach Małgorzatę i Sławomira Potrzebskich.

 


Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Reklama
Rodzinny Dzień Dziecka i Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Koszycach Małych. Na scenie Kordian i Roxie Rodzinny Dzień Dziecka i Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Koszycach Małych. Na scenie Kordian i Roxie Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.05.2026 Już 30 maja 2026 roku boisko LKS Victoria w Koszycach Małych zamieni się w centrum rodzinnej zabawy. Gmina Tarnów oraz Powiat Tarnowski zapraszają mieszkańców na „Rodzinny Dzień Dziecka z Gminą Tarnów” połączony z „Powiatowym Dniem Rodzicielstwa Zastępczego”. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.Organizatorami wydarzenia są wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oraz starosta tarnowski Jacek Hudyma. Honorowy patronat nad imprezą objęli poseł na Sejm RP Anna Pieczarka oraz marszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.Program wydarzenia rozpocznie się o godz. 14.00. Wśród pierwszych atrakcji zaplanowano mecz piłkarski z udziałem byłego reprezentanta Polski Adama Kokoszki. Na boisku zmierzą się wychowankowie pieczy zastępczej z młodzieżą z gminy Tarnów.Na uczestników czekać będą również występy artystyczne i pokazy taneczne. Na scenie zaprezentują się m.in. przedszkolaki, grupa Cheerleaders Academy All Stars, a także mistrzowie stylu, sportu i muzyki: Julia von Stein, Wojciech Jewuła, Laura Grzyb i Karol Gut.Wieczorem rozpoczną się koncerty gwiazd wydarzenia. O godz. 18.30 wystąpi Kordian, natomiast o godz. 20.00 publiczność rozgrzeje Roxie. Między koncertami, o godz. 19.30, odbędzie się losowanie nagród w loterii fantowej. Dodatkowo na scenie pojawią się tancerze AX Dance Academy.Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji towarzyszących dostępnych przez cały czas trwania imprezy. W programie znalazły się m.in. darmowy poczęstunek, gry i zabawy z animatorami, alpaki, malowanie twarzy, tatuaże, fotobudka, ścianka do zdjęć, konkursy z kominiarzami oraz strefy relaksu i urody.Wydarzenie ma nie tylko charakter rozrywkowy, ale również integracyjny i społeczny. Jednym z jego głównych celów jest promocja rodzicielstwa zastępczego oraz wsparcie rodzin i dzieci z regionu.Zapraszamy na Dzień Dziecka do Brzeska Zapraszamy na Dzień Dziecka do Brzeska Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.06.2026 DZIEŃ DZIECKA zbliża się wielkimi krokami! Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, Urząd Miejski w Brzesku i Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zapraszają wszystkie dzieci – te większe i mniejsze na dzień pełen radości, ruchu i niesamowitych atrakcji!W programie m.in.:Zabawy ruchowe: • Dmuchana kula zorbingowa • Szczudła • Malowanie twarzy Warsztaty tematyczne • Łucznictwo • Mobilny plac zabaw XXL • Dmuchane zjeżdżalnie • Euro bungee • Prezentacja sprzętu strażackiego i pokazy OSP • Stoisko profilaktyczne KPP Brzesko • Z Biblioteką grasz i Polskę znasz - gra planszowa wielkoformatowa • Słodkie warsztaty dla dzieci - Smakołyki od Moniki • 18:00-20:00 - Zabawa i tańce z Impra TEAMDODATKOWO:• Wystawa i pokaz samochodów z Fundacją FUN AND DRIVE DZIECIOM na placu Kazimierza Wielkiego- 1 czerwca 2026- godz. 10:00–20:00- tereny zielone przed RCKB
Reklama
Nie żyje trzech mężczyzn to ojciec i dwóch synów. Tragiczny poranek w powiecie dąbrowskim Nie żyje trzech mężczyzn to ojciec i dwóch synów. Tragiczny poranek w powiecie dąbrowskim Data dodania artykułu: 17.05.2026 08:42Tarnów. Setki osób ewakuowanych. Pożar w galerii handlowej Tarnów. Setki osób ewakuowanych. Pożar w galerii handlowej Data dodania artykułu: 21.05.2026 14:40Dachowanie lexusa w Radłowie. Auto przeleciało nad terenem rolniczym i zatrzymało się pod słupem wysokiego napięcia Dachowanie lexusa w Radłowie. Auto przeleciało nad terenem rolniczym i zatrzymało się pod słupem wysokiego napięcia W sobotni poranek w Radłowie doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Około 20-letni kierujący Lexusem wypadł z drogi wojewódzkiej nr 975, po czym samochód spadł ze skarpy i dachował w trudno dostępnym terenie pod słupem wysokiego napięcia. Mimo skali zdarzenia i poważnych uszkodzeń pojazdu młody mężczyzna przeżył i – jak wynika z nieoficjalnych informacji – nie odniósł poważniejszych obrażeń.Data dodania artykułu: 23.05.2026 05:45Zderzenie dwóch samochodów na Pułaskiego w Tarnowie. Jednym samochodem podróżowało 4-letnie dziecko Zderzenie dwóch samochodów na Pułaskiego w Tarnowie. Jednym samochodem podróżowało 4-letnie dziecko Data dodania artykułu: 15.05.2026 22:32Czołowe zderzenie w Radłowie. Kierujący fiatem w szpitalu Czołowe zderzenie w Radłowie. Kierujący fiatem w szpitalu Data dodania artykułu: 17.05.2026 12:02Ważna informacja dla kierowców. Koło Tarnowa zamontowano nowy odcinkowy pomiar prędkości Ważna informacja dla kierowców. Koło Tarnowa zamontowano nowy odcinkowy pomiar prędkości Odcinkowy pomiar prędkości został zainstalowany na nitce autostrady A4 od Tarnowa w kierunku Dębicy. Kontrolą został objęty około 15-kilometrocy odcinek drogi od węzła Tarnów Centrum do wysokości miejscowości Stara Jastrząbka. To efekt działań wzmacniających bezpieczeństwo na polskich drogach, w ramach którego na trasach w całym kraju zamontowane zostanie 43 odcinkowe pomiary prędkości.Data dodania artykułu: 20.05.2026 15:45
Trzy osoby poszkodowane w wypadku w Olszynach Trzy osoby poszkodowane w wypadku w Olszynach Data dodania artykułu: 15.05.2026 16:46Nocna akcja policji na tarnowskich osiedlach. Wzmożone patrole po zgłoszeniach o „pseudokibicach” Nocna akcja policji na tarnowskich osiedlach. Wzmożone patrole po zgłoszeniach o „pseudokibicach” Data dodania artykułu: 22.05.2026 09:05Żużlowe emocje powrócą do Tarnowa już w najbliższą środę! Żużlowe emocje powrócą do Tarnowa już w najbliższą środę! Już w najbliższą środę 20 maja mieszkańcy Tarnowa usłyszą ryk motorów na stadionie żużlowym w Mościcach, a to wszystko za sprawą Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się na torze przy Zbylitowskiej.Data dodania artykułu: 18.05.2026 12:48Wypadek u zbiegu Norwida i Czarnej Drogi w Tarnowie. Kierująca oplem w szpitalu Wypadek u zbiegu Norwida i Czarnej Drogi w Tarnowie. Kierująca oplem w szpitalu Data dodania artykułu: 23.05.2026 20:03Przyszłość basenu na Marcince - pojawiły się plany modernizacji Przyszłość basenu na Marcince - pojawiły się plany modernizacji Uwielbiany przez tarnowian basen na Górze św. Marcina przejdzie gruntowną modernizację — i to w zupełnie nowym wymiarze. Niecka basenowa ma mieć charakter hybrydowy. W sezonie wakacyjnym będzie pełnić funkcję rekreacyjnego kąpieliska, natomiast przez pozostałą część roku mieszkańcy zyskają dostęp do strefy relaksu i wypoczynku. Podobne rozwiązanie działa już w Bolesławcu i właśnie tamtejszy basen ma być jedną z inspiracji dla nowego obiektu, który powstanie na Marcince.Data dodania artykułu: 11.05.2026 09:29Zderzenie trzech samochodów w Niwce Zderzenie trzech samochodów w Niwce Trzy pojazdy zderzyły się w miejscowości Niwka w gminie Radłów w powiecie tarnowskim. Do zdarzenia doszło przed godz. 16:30 w piątek 15 maja.Data dodania artykułu: 15.05.2026 17:25
Szybka i bezpieczna pożyczka Szybka i bezpieczna pożyczka Cena: 8000 PLNOpis Cześć, jestem pożyczkodawcą prywatnym i oferuję pożyczki osobiste każdemu. Warunki mojej pożyczki są bardzo jasne i zrozumiałe. Moja pożyczka jest bardzo wiarygodna. Przelew środków następuje natychmiast po zatwierdzeniu. Aby uzyskać więcej informacji, proszę o kontakt pod adresem e-mail: [email protected]Ustawna kawalerka Ustawna kawalerka Cena: 185000 PLNPrezentujemy Państwu na sprzedaż mieszkanie(kawalerkę) o powierzchni 22 m2 usytuowane na I piętrze w kamiennicy, w Centrum Tarnowa przy ulicy Asnyka. Mieszkanie stanowi lokum dla jednej, maksymalnie dwóch osób. Jest to rodzaj kawalerki, która posiada trzy pomieszczenia: łazienkę, przedpokój, oraz pomieszczenie spełniające funkcję salonu z aneksem kuchennym, z wydzielonym miejscem na strefę relaksu Mieszkanie jest przeznaczone do remontu, co daje przestrzeń do własnej aranżacji. Przestrzeń pod kuchnie bardzo ustawna i widna. Kawalerka jest bezczynszowa. Koszty miesięczne mieszkania to bieżące zużycie mediów. Sprawna instalacja elektryczna(trzy fazowa) Do mieszkania przynależy własna piwnica o wielkości około 4,3 m2 oraz strych do wspólnego użytku. Budynek w dobrym stanie technicznym, dach wymieniony w ok. dwa lata temu, estetyczne drzwi wejściowe. Mieszkanie posiada Księgę Wieczystą. Kawalerka mieści się w okolicy o bogatej infrastrukturze : -sklepy, punkty usługowe, restauracje, kawiarnie, szkoły, przedszkola, kościół, Akademia Tarnowska, Park Strzelecki. -Ścisłe Centrum Miasta Osoby zainteresowane tą ofertą, zapraszam do kontaktu: Leszek – Fenomen Nieruchomości | 885| 171 |340|SKUP MOTOCYKLI CROSS CROSSÓW CROSSY ENDURO QUADÓW QUAD QUADY ATV SKUP MOTOCYKLI CROSS CROSSÓW CROSSY ENDURO QUADÓW QUAD QUADY ATV DOJEŻDŻAMY: CAŁA POLSKA 7 DNI W TYGODNIU! SKUP motocykli typu CROSS, ENDURO, QUADÓW, ATV! SPRAWNE, USZKODZONE, POWYPADKOWE LUB Z PRZEZNACZENIEM NA CZĘŚCI!!! Każda marka i model! Skupujemy także Chińskie! Pisz, dzwoń! Kontakt 24h/7 Dogadamy się! Przyjedziemy, płacimy gotówką! DZIŚ DZWONISZ- DZIŚ SPRZEDAJESZ!!! Zapraszamy do kontaktu! TEL: 506 816 452 Do wyszukiwarki: skup kupię kupno odkup motocykli motocykle motocykl motor motorów motory cross crossy crossów crossówek crosy enduro quad quadów quady atv bugy buggy ssv utv skutery śnieżne, wodne skuterów skuter śnieżny śnieżny wodnych wodne motocross wypadek motocyklowy wypadki po wypadku tor torowe torówka motocyklowe skup kupię kupno odkup gotówka kasa motor motorów motorów kontakt 24h/7 skupy motocross skupów ktm suzuki yamaha honda kawasaki raptor yzf rmz sxf exc excf rm cr crf sx itp sprzedaż sprzedaj sprzedajemy sprzedać odkup za gotówkę gotówka pieniądze kasa kład kłady kładów kłada ssv utv 4x4 kros krossów krosy crossy crossowe enduro supermoto super moto trial traili traile trialów trialowe trialowych trialowych małopolska śląskie małopolskie śląsk opolskie podkarpackie świętokrzystkie dolnośląskie wielkopolskie mazowieckie kujawsko-pomorskie pomorskie zachodniopomorskie podlaskie lubelskie lubuskie łódzkie zachodnio-pomorskie cała polska polski polsce całej całe
Umeblowane mieszkanie w centrum Tarnowa Umeblowane mieszkanie w centrum Tarnowa Cena: 1300 PLNDo wynajęcia komfortowe, w pełni umeblowane mieszkanie położone w ścisłym centrum miasta, przy ul. Wita Stwosza. Lokal znajduje się na 3 piętrze w 4-piętrowym bloku po termomodernizacji, co zapewnia komfort cieplny oraz niższe koszty eksploatacyjne. Mieszkanie posiada funkcjonalny układ pomieszczeń oraz dwustronną ekspozycję okien wschód/zachód, dzięki czemu wnętrza są jasne i dobrze doświetlone przez cały dzień. W skład mieszkania wchodzą: * dwa niezależne pokoje, w tym jeden z balkonem, * oddzielna kuchnia, * łazienka, * przedpokój z pojemnymi szafami w zabudowie. Do dyspozycji najemcy pozostaje również piwnica. Lokal jest w pełni wyposażony w meble i gotowy do zamieszkania. Koszty: * odstępne: 1300 zł/miesiąc, * czynsz administracyjny: 705 zł (przy 1 osobie zameldowanej) zawiera m.in. ogrzewanie miejskie, zimną wodę oraz wywóz śmieci, * dodatkowo płatny gaz i prąd według zużycia, * kaucja zwrotna: 2000 zł. Ciepła woda ogrzewana za pomocą piecyka gazowego typu Junkers. Warunki najmu: * minimalny okres najmu: 6 miesięcy, * wymagana umowa najmu okazjonalnego. Świetna lokalizacja zapewnia szybki dostęp do sklepów, komunikacji miejskiej, punktów usługowych oraz wszystkich udogodnień, jakie oferuje centrum miasta. Zapraszamy do kontaktu oraz na prezentację mieszkania! Od A do Z Nieruchomości TARNÓW, Krakowska 17 Agnieszka Zając tel: 668 804 983 Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu CywilnegoDo wynajęcia  2-pokojowe mieszkanie po generalnym remoncie ul. Lwowska 100 Do wynajęcia 2-pokojowe mieszkanie po generalnym remoncie ul. Lwowska 100 Cena: 1350 PLNNa wynajem oferujemy świeżo wyremontowane, 2-pokojowe mieszkanie o powierzchni 34,5 m², zlokalizowane na 1. piętrze czteropiętrowego bloku. Mieszkanie składa się z: * dwóch oddzielnych, nieumeblowanych pokoi (z możliwością domeblowania przy umowie na min. 12 miesięcy), * nowoczesnej kuchni z pełnym wyposażeniem: * lodówka, płyta indukcyjna, piekarnik, okap wszystkie sprzęty nowe, * łazienki z wanną, toaletą i pralką, * przynależnej piwnicy. Do mieszkania przynależy również identyfikator umożliwiający parkowanie przed budynkiem. Koszty: * czynsz najmu: 1350 zł/miesięcznie, * opłaty administracyjne do spółdzielni: ok. 520 zł przy jednej osobie, * dodatkowo: opłaty za prąd według zużycia, * kaucja zwrotna: 1400 zł. Wymagany najem okazjonalny. Dostępne od zaraz. Od A do Z Nieruchomości TARNÓW, Krakowska 17 Agnieszka Zając tel: 668 804 983 Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu CywilnegoBezczynszowe mieszkanie po remoncie (Tarnów) Bezczynszowe mieszkanie po remoncie (Tarnów) Cena: 1750 PLNMieszkanie bezczynszowe po remoncie w ścisłym centrum | Tarnów, Al. Solidarności 23/2 | 45,5 m² Niskie koszty utrzymania. Do wynajęcia mieszkanie o powierzchni 45,5 m², położone w samym sercu miasta przy Aleja Solidarności w Tarnowie. Lokal znajduje się na pierwszym piętrze w dwupiętrowej kamienicy i jest dostępny od zaraz. Nieruchomość przeszła gruntowny remont, dzięki czemu oferuje komfortowe warunki do zamieszkania od pierwszego dnia. Układ mieszkania: dwa niezależne pokoje, oddzielna, ciemna kuchnia w pełni wyposażona wraz z lodówką, łazienka z prysznicem i WC oraz pralką. Pokoje są obecnie puste, co daje możliwość aranżacji według własnych potrzeb istnieje opcja domeblowania po uzgodnieniu z właścicielem. Najważniejsze atuty: Możliwość korzystania z ogrodu , ścisłe centrum wszystko w zasięgu kilku minut spacerem, kamienica bezczynszowa niskie koszty utrzymania, mieszkanie po remoncie, funkcjonalny układ pomieszczeń. Koszty: odstępne: 1750 zł/miesiąc, kaucja: 2500 zł, brak czynszu administracyjnego, dodatkowo płatne media według zużycia: prąd, woda, śmieci. Warunki najmu: najem okazjonalny, minimalny okres najmu: 12 miesięcy. To idealna propozycja dla osób, które chcą mieszkać w centrum miasta i cenią sobie wygodę codziennego życia sklepy, usługi i komunikacja dosłownie na wyciągnięcie ręki. Zapraszam do kontaktu i na prezentację. Od A do Z Nieruchomości TARNÓW, Krakowska 17 Agnieszka Zając tel: 668 804 983 Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklamahostovita.pl
Reklama
Reklama
Reklama
REGION
Reklama