Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Dobra wiadomość dla kierowców! Otwarto obwodnicę Tuchowa

Wyczekiwana od dziesięcioleci obwodnica Tuchowa została oficjalnie otwarta. Nowo wybudowany odcinek ma prawie 3 kilometry i jest zlokalizowany w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 - W sumie to 57,5 miliona, wkład własny budżetu województwa ponad dziesięć milionów, ale też ponad milion dołożyło miasto Tuchów, więc można powiedzieć dzisiaj - do mieszkańców się teraz zwracam moi kochani -  samorząd województwa przekazuje wam około 56 milionów złotych w postaci tej pięknej obwodnicy i pamiętajcie zawsze, że to się stało dzięki odważnym decyzjom samorządu wojewódzkiego - nie tylko zarządu, ale również grupy radnych - mówił Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego. 

Umowę na wykonanie obwodnicy podpisano w 2017 roku, a po prawie 3 latach pracy projektowej rozpoczęto jej budowę. 

 - To jest dla nas historyczny moment, dlatego mogę już powiedzieć, że pokolenia pracowały na to, żebyśmy dzisiaj tutaj się spotkali. W 2010 roku były pierwsze konsultacje społeczne tutaj, w Tuchowie i myślę, że warto wspomnieć  o tym, że jest to zasługa pana burmistrza Mariusza Rysia, dzięki którego skuteczności w ogóle ta obwodnica znalazła się w planach województwa małopolskiego. Oczywiście pan burmistrz Adam Drogoś też miał swój wkład w otwarciu obwodnicy - wymieniała Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa. 
 
W otwarciu obwodnicy udział wzięli między innymi przedstawiciele rządu, parlamentarzyści ziemi tarnowskiej oraz lokalne władze samorządowe. 

 - Pomagamy wszędzie tam, gdzie są inicjatywy, gdzie pojawiają się odważni ludzie, którzy chcą realizować takie inwestycje w porozumieniu z samorządami gmin, powiatów i województw. Panie marszałku na pana ręce składam podziękowania. Spoglądam na panów starostów, wójtów, burmistrzów. Spoglądam na panią burmistrz Tuchowa i bardzo, bardzo dziękuję za tą dobrą współpracę - dziękował Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury. 

 - Poza dyskusją jest fakt, że tak dużej ilości inwestycji na drogach wojewódzkich nie było od wielu, wielu lat.  Dzisiaj obwodnica Tuchowa, w perspektywie budowany łącznik autostradowy, wiele projektów obwodnic, kilku dróg wojewódzkich, ważnych dróg jak Łętowice, jak Lisia, Góra, Żabno, Kozłów, Hubienice. Ta perspektywa na wielki front robót jest naprawdę potężna - mówił Wojciech Skruch, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego. 

 - Nie codziennie się świadkiem oddania tak dużej inwestycji, a jeżeli jest się świadkiem, to w tej sytuacji chciałbym zeznać i przedstawić pewne dowody, dowody na coś. Po pierwsze na idealną dobrą współpracę między samorządem a rządem, po drugie, że priorytetem zarówno dla władz centralnych, jak i samorządowych jest to, żeby rozbudowywać infrastrukturę, a po trzecie kluczem jest to, że państwo jakby jeżeli chodzi o filozofię działania, to nie skupiacie się tylko i wyłącznie na głównych jednostkach centralnych, czyli na Warszawie, tylko że ściana wschodnia też jest bardzo mocno rozbudowana, czyli zmienia się ta filozofia - tłumaczył Piotr Sak, poseł na Sejm RP. 
 

 - Cieszę się, że te inwestycje, są realizowane z takim rozmachem w Polsce, bo widzimy to na co dzień. Duża część realizowana jest realizowana w Małopolsce i tutaj w okręgu tarnowskim, za co bardzo serdecznie dziękuję. Za tą opiekę i pamięć o tym, że tu są też duże potrzeby mieszkańców, a my jako przedstawiciele tych mieszkańców bardzo serdecznie dziękujemy - dodała Józefa Szczurek-Żelazko, poseł na Sejm RP.


Obwodnica powstała dzięki determinacji wielu osób, a dzięki niej zwiększy się przede wszystkim poziom bezpieczeństwa zarówno mieszkańców Tuchowa, jak i kierowców. To za sprawą wyeliminowania ze ścisłego centrum miasta ruchu tranzytowego. 

 - Bezpieczeństwo mieszkańców będzie na dużo wyższym poziomie, bo wiemy, że ta ilość samochodów, która przejeżdżała przez Tuchów, była ogromna. Wąskie uliczki, zakręty uniemożliwiały, jakby bezpieczny przejazd i trzeba było naprawdę zachować wszelką ostrożność, żeby bezpiecznie poruszać się po tej drogach. Także z jednej strony piękna wspaniała obwodnica, która udrożni ruch, ale z drugiej to, co jest chyba jeszcze ważniejsze, czyli poprawa bezpieczeństwa mieszkańców tego regionu powiatu tarnowskiego - mówił Roman Łucarz, starosta tarnowski. 

Dodajmy, że w ramach budowy tej niespełna trzykilometrowej obwodnicy na trasie pomiędzy ulicą Ryglicką w Tuchowie a Dąbrówką Tuchowską powstały trzy nowe mosty, trzy ronda, drogi serwisowe, oświetlenie i kanalizacja. 
 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamahttps://aatrenkar-karcher.pl/
Pogórzański festiwal smaków w Ryglicach Pogórzański festiwal smaków w Ryglicach Data rozpoczęcia wydarzenia: 24.09.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 24.09.2022 W sobotę 24 września 2022 r. w Ryglicach odbędzie się Pogórzański Festiwal Potraw Regionalnych i wręczenie nagrody na Najlepszego Sołtysa Małopolski.Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w intencji Ojczyzny i Sołtysów o godz.12:30. Dalsze uroczystości będą miały miejsce na Rynku w Ryglicach.W programie przewidziano: Pogórzański Festiwal Potraw Regionalnych, rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszego Sołtysa Małopolski A.D.2021, w którym nagrodę wręczy Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego.Ponadto odbędą się: występy kapel ludowych, koncert zespołu Leliwa Jazz Band, degustacje potraw regionalnych przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, degustacje miodów i win, inne bezpłatne atrakcje.Na wydarzenie zaprasza Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn oraz Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów Grzegorz Przybyło.Więcej informacji znajduje się pod adresem: www.kulturaryglice.pl Zlot Zabytkowych Samochodów Strażackich połączony z Finałem Halowej Piłki Nożnej Zlot Zabytkowych Samochodów Strażackich połączony z Finałem Halowej Piłki Nożnej Data rozpoczęcia wydarzenia: 24.09.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 24.09.2022 Serdecznie zapraszamy na Zlot Zabytkowych Samochodów Strażackich połączony z Finałem Halowej Piłki Nożnej, które odbędzie się 24 września 2022 na placu obok Zamku w Dębnie.Podczas wydarzenia przygotowano WIELE DARMOWYCH atrakcji zarówno dla dzieci jak i młodzieży m.in.: Dmuchańce, Animacje (malowanie twarzy, skręcanie baloników, stanowisko łucznicze, gry i zabawy dla dzieci: tower of power, klanza, gumizela, klocki konstrukcyjne, jenga XXL, popcorn, wata cukrowa.O godzinie 14:00 organizatorzy przewidzieli pokazy strażackie, natomiast od godziny 16:00 zabawę taneczną z Zespołem "Simple Sound". Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Dębno "Dębińskie Pasje" i objęte Honorowym Patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego.Projekt zrealizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Akcja krwiodawstwa w Brzesku Akcja krwiodawstwa w Brzesku Data rozpoczęcia wydarzenia: 02.10.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 02.10.2022 2 października br. na placu Kazimierza Wielkiego w BrzeskuRecital Edyty Geppert Recital Edyty Geppert Data rozpoczęcia wydarzenia: 07.10.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 07.10.2022 Recital z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.Edyta Geppert jako jedyna artystka polskiej estrady muzycznej jest zdobywczynią 4 nagród Grad Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1984, 1986, 1995, 2014).Koncert poprzedzi uroczysta Gala, podczas której poznamy laureatów VI edycji Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło” i II edycji „Małego Źródła” - zapraszamy na godzinę 17:00.Organizatorem Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło" jest Centrum Sztuki Mościce - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury w BorzęcinieMałopolska Nagroda Poetycka „Źródło” to konkurs poetycki skierowany do wszystkich pełnoletnich Polaków. Idea konkursu wynika z potrzeby umacniania – zagrożonego w dobie globalizacji – poczucia tożsamości. Ponadto jest też związana z istotnymi pytaniami: kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakie są źródła naszego systemu wartości, na czym opiera się ten system.Małopolska Nagroda Poetycka „Małe Źródło” to konkurs poetycki skierowany do uczniów wszystkich małopolskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Celem konkursu jest popularyzacja poezji wśród polskiej młodzieży, znalezienie przez młodych twórców inspiracji dla własnej twórczości poetyckiej, dbałość o rozwój ich wrażliwości na słowo pisane oraz odkrywanie młodych talentów. Informacje / bilety:Data: 7 października 2022, godz. 18:30Miejsce: sala widowiskowaBilety: 80 zł (normalny), 70 zł (ulgowy)Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych dostępne w kasieBilety zakupione online nie podlegają zwrotowiKasa CSM, godziny otwarcia i kontakt:tel.: 14 633 46 04, mail: [email protected]łek - piątek - 13:00 - 20:00sobota - niedziela - 15:00 - 20:00
Reklama
Młodzi Zdolni Małopolanie - poznajcie Szymona Rzuchowej koło z Tarnowa Młodzi Zdolni Małopolanie - poznajcie Szymona Rzuchowej koło z Tarnowa Data dodania artykułu: 21.09.2022 18:11Radlna. Pijana matka wiozła dzieci do przedszkola Radlna. Pijana matka wiozła dzieci do przedszkola Jazda na „podwójnym gazie”, a do tego przewóz dzieci do przedszkola… pijana matka została zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. Podczas badania alkomatem urządzenie wskazało ponad 0,7 promila. Dzieci w wieku 5 i 6 lat trafiły pod opiekę rodziny. Kobieta zmierzy się z postępowaniem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz opiekę w takim stanie nad swoimi dziećmi.Data dodania artykułu: 20.09.2022 13:04Pleśna. Wojenny granat w ziemi przeznaczonej do plantowania terenu Pleśna. Wojenny granat w ziemi przeznaczonej do plantowania terenu Podczas prac ziemnych mieszkaniec Pleśnej odnalazł granat. Okazało się, że niebezpieczne znalezisko zostało przywiezione wraz z ziemią przeznaczoną do plantowania terenu.Data dodania artykułu: 21.09.2022 13:04Przedszkole w Skrzyszowie oficjalnie otwarte! Przedszkole w Skrzyszowie oficjalnie otwarte! 20 września to wyjątkowy dzień dla wszystkich przedszkolaków, a dla tych z gminy Skrzyszów stał się jeszcze bardziej uroczysty, bowiem to właśnie wtedy miało miejsce oficjalne otwarcie nowo wybudowanego przedszkola, które teraz znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 1.Data dodania artykułu: 20.09.2022 18:41Sufczyn. Otwarcie żłobka i przedszkola z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego Sufczyn. Otwarcie żłobka i przedszkola z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego W Sufczynie powstało nowe przedszkole i żłobek. To miejsce z myślą o najmłodszych, a na jego oficjalne otwarcie przybył premier Mateusz Morawiecki, który wizytował to przedsięwzięcie. Inwestycja powstała dzięki programowi Maluch+.Data dodania artykułu: 19.09.2022 15:18
Reklamahttp://www.goplast.net/
zachmurzenie duże

Temperatura: 12°CMiasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklamakolagen
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Witam, chciałbym tylko powiedzieć, że Pani Iza właśnie w ostatnich dniach po wielkich zapewnieniach moich teściów udanego urlopu przekazała informację mailowo, że wycieczka zostaje anulowana. Powodem brak miejsc w Ryanair. Wycieczka została kupiona 2 miesiące przed wyjazdem, w ostatnich kilku tygodniach był raz zmieniany hotel, a finalnie przed wylotem wycofana podróż. Przypominam, że jest koniec września, brak ofert i sezonu urlopowego, także zmarnowane wakacje i urlop w pracy. Uważajcie na greckie podróże z Panią Izą Napierała!Data dodania komentarza: 25.09.2022, 19:52Źródło komentarza: POROZMAWIAJMY O BIZNESIE: Greckie Podróże Iza NapierałaAutor komentarza: TarnowianinTreść komentarza: Mamy bardzo dobrego prezydenta! Panie Romanie, zawsze gdy Pana widziałem na ulicy prosiłem by Pan został do końca kadencji i włodarzył w tym mieście do końca Świata i jeden dzień dużej.Data dodania komentarza: 24.09.2022, 09:16Źródło komentarza: Dom kultury na osiedlu Westerplatte już prawie gotowy!Autor komentarza: Jan KulczykTreść komentarza: Nie pozwolą się nawet spokojnie wysrać...Data dodania komentarza: 23.09.2022, 08:17Źródło komentarza: Tarnów. Mężczyzna zamknął się w łazience na stacji paliw. Interweniowały służbyAutor komentarza: Ewa Pyka z TarnowaTreść komentarza: Brawo ratownicy z Tarnowa gratulacje.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 11:24Źródło komentarza: Tytuł wicemistrza Polski w Ratownictwie Medycznym dla ekipy z TarnowaAutor komentarza: hrab.SanguszkoTreść komentarza: Ale go czymałoData dodania komentarza: 21.09.2022, 10:31Źródło komentarza: Tarnów. Mężczyzna zamknął się w łazience na stacji paliw. Interweniowały służbyAutor komentarza: TakisobieTreść komentarza: Przecież to chyba Piotrkowice... A tak nawiasem mówiąc tam zawsze było i jest ślisko, nawet jak droga przebiegała starym odcinkiem to też ciekawe nie było.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 00:22Źródło komentarza: Zderzenie samochodów w Łękawce na DW 977. Ruch drogowy odbywał się wahadłowo
Reklama
Reklamaeko zywnosc
NAPISZ DO NAS

Wiadomość ze strony Tarnowska.tv

Reklama
Reklama
a