Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklamahttps://aatrenkar-karcher.pl/

Michał Kołodziejczak: Jak trzeba, będę posłem, jak trzeba, będę premierem

Politycy muszą się bać, oni nie chcą się zajmować sprawami zwykłych ludzi, ale jak czują zagrożenie polityczne, to zaczynają traktować ich poważnie – mówi Michał Kołodziejczak, prezes nowej partii AGROunia, przyszły poseł?
Michał Kołodziejczak: Jak trzeba, będę posłem, jak trzeba, będę premierem
Michał Kołodziejczak
Autor: AGROunia

– Widział pan materiał „Wiadomości”  TVP  po ataku Rosji na Ukrainę? Pan i AGROunia zostaliście przedstawieni jako ci, którzy organizują protesty tuż przed wybuchem wojny, a do tego pan jawił się jako zwolennik robienia interesów z Rosją.

– Już wystosowałem do TVP pismo z żądaniem sprostowania i przeprosin. Mają na to siedem dni. Jeśli tego nie zrobią, to wyślę pozew sądowy. Będę domagał się przeprosin i wpłaty pieniędzy na cel charytatywny.

– Teraz o Rosji mówi pan jasno. Chce jej pan odciąć tlen.

– Dziś wszyscy już dobrze wiedzą, że nie da się ucywilizować stosunków z Rosją. Nie po tym co zrobiła. W tej sytuacji nie można być biernym ani obojętnym. Trzeba podjąć drastyczne środki.

– I odciąć tlen?

– Gospodarczy. Musimy zerwać wszelkie stosunki gospodarcze z Rosją. Ale powinna to zrobić nie tylko Polska, ale cały Zachód. Cała Unia Europejska. Niestety widać, że nie wszystkie państwa się na to zgadzają. Widać, kto bardziej dba o swoje interesy. Widać, kto robi interesy z Putinem.

A to nie jest partner w żadnym wymiarze. To, co stało się po 24 lutego, po ataku na Ukrainę, zmieniło politykę i gospodarkę. To jest zupełnie nowa rzeczywistość, w której nie możemy handlować z Rosją. Nie możemy od niej kupować i jej sprzedawać. Musimy jej odciąć tlen.

– Tyle że to dla nas straty. Także dla polskiego rolnictwa.

– Polscy rolnicy od 8 lat nie sprzedają Rosji. Nie dostali żadnych rekompensat. Po tej decyzji sady były wycinane, a ziemie leżały odłogiem. Teraz w takiej sytuacji są np. firmy transportowe i nie można ich zostawić samych sobie, tak jak wtedy rolników, bo to ma konsekwencje na lata. Trzeba zrobić zakaz. Dać im odszkodowania i żyć dalej. Każdy przedsiębiorca zadecyduje, w którym kierunku się rozwijać. Ale muszą znać decyzję i plany.

Sytuacja firm transportowych już jest bardzo zła. Ale nie możemy przewozić towarów na Białoruś i do Rosji. Nie w obliczu tego, co się dzieje. Rosja nie jest już partnerem handlowym dla Europy, a politycy, którzy jeszcze tak mówią, nie stają na wysokości zadania.

Żeby jednak takie działania były skuteczne, musi zareagować Unia. Musimy domagać się od niej pokrycia strat, jakie poniesiemy z tytułu odcięcia Rosji. Zarówno dla rolników, firm transportowych jak i wszystkich przedsiębiorców, którzy poniosą straty.

Musimy unii uświadomić, że to nie jest tylko nasza sprawa. Że przyjmowanie uchodźców, co popieram całym sercem, nie jest tylko sprawą Polski. To także kwestia, którą musi zająć się UE. Jeżeli tego nie zrobi, jeżeli nie zadba o ludzi, którzy przez odcięcie Rosji stracą, to będzie coraz więcej głosów, które już da się słyszeć. Będzie więcej głosów krytycznych wobec uchodźców. Będzie coraz więcej takich słów, jakie padają z ust polityków Konfederacji – że pomaganie musi mieć granice, że szkodząc Rosji, zaszkodzimy sobie bardziej.

– A jeśli takiej pomocy z UE nie będzie?

– Musimy na nią naciskać. Sprawdźmy, czy te górnolotne hasła o pomaganiu, które wygłaszali zachodni politycy to prawda, czy to jednak mit i fikcja. Jestem dumny z tego, co robią teraz Polacy. Jak wielu z nich uważam, że trzeba przyjąć wędrowca, głodnego nakarmić, spragnionego napoić, nagiego przyodziać  i nic nie sprawi, że przestaniemy to robić. Ale chcemy, żeby ta spontaniczna pomoc przeszła w system i żeby zajęła się tym Unia Europejska. Żeby zajęła się także pomocą polskim rolnikom i przedsiębiorcom, którzy ucierpią, gdy odetniemy Rosję od wszystkiego.

– W końcu udało się panu zarejestrować AGROunię jako partię. Po co?

– Partia jest nam potrzebna, bo choć wiele spraw udało nam się załatwić, to nadal nie wszyscy chcą nas wysłuchać. Są politycy, którzy nie chcą usiąść do rozmów ze związkiem zawodowym, a jeżeli już rozmawiają, to nie jest to równe traktowanie. Politycy muszą się bać, oni nie chcą się zajmować sprawami zwykłych ludzi, ale jak czują zagrożenie polityczne, to zaczynają ich traktować poważnie. Muszą czuć kija nad głową. Dopiero wtedy zaczną nas słuchać. Zaczną zajmować się sprawami, o których mówimy.

To są kwestie, którymi polscy politycy się nie zajmują, bo nie mają o nich pojęcia, albo nie zbiją na nich kapitału. To są jednak sprawy ważne dla normalnych ludzi. Na przykład ceny żywności. Dobrze, że politycy już dostrzegli ten problem, ale AGROunia mówiła o nim, a raczej o problemie głodu, od dawna. Udało nam się w końcu zmusić polityków, żeby zaczęli zastanawiać się nad problemem ceny nawozów, co przekłada się na żywność. Kwestii, których nie dostrzegają, jest znacznie więcej.

– To ma być partia ludowa, socjaldemokratyczna. Co to oznacza?

– Że to będzie partia zwykłych ludzi, zajmująca się ich problemami. Partia, której celem jest budowa silnego państwa i silnego społeczeństwa. To teraz, po 24 lutego, bardzo ważne. Musimy być silni na wielu płaszczyznach. Od politycznego przez gospodarczy do społecznego. Państwo musi być mocne, żeby w trudnych czasach zająć się osobami potrzebującymi pomocy. AGROunia to silni ludzie na trudne czasy.

To będzie partia rolników, emerytów, którzy dziś są w niełatwej sytuacji. Partia ludzi młodych, którzy staną przed zupełnie nowymi wyzwaniami. To partia pracowników i pracodawców. Chcemy zapewnić związkom zawodowym odpowiednią pozycję. Chcemy, żeby międzynarodowe korporacje płaciły stosowne podatki. Chcemy, żeby działały w taki sposób, żeby nie odbierały szans mniejszym przedsiębiorcom. Chcemy, żeby pracownik nie był tylko trybikiem w korporacji, ale miał udział w zyskach firmy, bo przecież je wypracowuje. Bardzo mocno wierzę, że w Polsce jest miejsce na prawdziwą partię ludową.

– Do tej pory wszystkie formacje buntu – od Samoobrony przez Ruch Palikota po Kukiz'15 – miały swoje wzloty, a potem się rozpadały. Działo się tak, bo tych ludzi nie łączyła jakaś wspólna idea, tylko to, że było im źle. Kiedy działaczom zaczęło powodzić się lepiej, to odchodzili do innych partii. Nie boi się pan, że tak samo będzie z AGROunią?

– Nie, bo AGROunia nie jest partią buntu. Jest partią normalnych ludzi, którzy chcą żyć w stabilnym, silnym państwie. Państwie, które w dobrych czasach nie przeszkadza, a w gorszych pomaga. To jest nasz wspólny mianownik i – patrząc na tych wszystkich ludzi, którzy budują AGROunię – wiem dobrze, co nas łączy i nie boję się niczego.

Partie buntu padały, bo skupiały się tylko na negowaniu rzeczywistości. Na dłuższą metę tak się nie da funkcjonować. Dlatego AGROunia pokazuje problemy, ale także daje rozwiązania. Wiemy, że w końcu trzeba usiąść do stołu, pracować i podjąć najlepsze dla Polaków decyzje.

– Jak wygląda budowanie struktur? Objedzie pan Polskę cztery razy?

– Już objechałem. To męczące, ale i budujące. Zdaję sobie sprawę, że budowanie struktur potrwa jeszcze jakiś czas, ale mamy w AGROunii znakomitych ludzi. Potrafią jechać trzy godziny na konferencję prasową w Warszawie, która trwa 30 minut i zaraz potem wracać trzy godziny do domu do swoich zajęć. Który poseł tak by zrobił?

– Będzie pan posłem?

– Czas pokaże. Jak trzeba, będę posłem, jak trzeba, będę premierem. Nie chodzi o stanowiska. Ja jestem rolnikiem i najłatwiej zajmować się tylko swoimi sprawami, ale ja obrałem inną drogą. Dziś jestem w Warszawie, a wczoraj do późnych godzin pracowałem w chłodni w swoim gospodarstwie. Najchętniej pracowałbym u siebie na wsi, ale widzę problemy i czuję odpowiedzialność.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamahttps://aatrenkar-karcher.pl/
Otwarcie wystawy z cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” - „Tajemnice podziemnego świata w malarstwie Lucji Radwan” Otwarcie wystawy z cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” - „Tajemnice podziemnego świata w malarstwie Lucji Radwan” Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 29.08.2022 4 lipca 2022 r., o godz. 18:00, w Siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Rynek 3 – Galeria „Piwnica pod Trójką”, odbędzie się wernisaż wystawy prac Lucji Radwan. Lucja Radwan, ur. dn. 9 lipca 1951 r. w Tuchowie, córka małopolskiego malarza i rzeźbiarza Tadeusza Radwana i pochodzącej z Austrii (Unterach am Attersee) Józefy Radwan, z domu Scheichl. Maluje od wczesnej młodości. Jej edukacja artystyczna przebiegała początkowo pod okiem ojca w Polsce. Następnie, już po wyjeździe do Austrii (1975 r.) pobierała nauki u uznanych malarzy jak Krayema Maria Awad, György’a Kornisa, Gerda Matejka-Felden, Fritz Martinz, Peter Carerh, Lucia Riccelli, Josef Kaiser, Rudolf Fuchs. Z zamiłowania jest akwarelistką. Daje jej to możliwości ekspresji, których nie oferują inne techniki malarskie. Akwarele Lucji Radwan są utkane z świateł i kolorów, koncentrują się na istotnych detalach wziętych z przyrody, próbują leczyć krajobrazy, którym nasza cywilizacja zadała liczne rany. Artystka pracuje także w akrylu, przy czym obrazy w tej technice tworzone są spontanicznie, w przeciwieństwie do prac z gatunku speleo, które są efektem starannej realizacji wyjściowej koncepcji – wizji artystycznej. W ten sposób powstają pod jej pędzlem urocze krajobrazy i pejzaże miejskie, ale również imponujące formy grotowych stalaktytów i stalagmitów (speleo), wprowadzające oglądających w tajemniczy podziemny świat wielorakich barw i kształtów. Chcąc wyeksponować różnorodność form grotowych artystka sięga również po farby olejne i akrylowe, redukując przy tym kształty i dodając kolory. Oglądający jej płótna mogą dzięki temu obcować z cudownymi światami płynnych granic i proporcji. O swojej twórczości mówi: „W mojej twórczości stosuję rozmaite techniki malarskie. Początkowo koncentrowałam się na akwareli, z czasem zaczęłam również tworzyć w akrylu, który towarzyszy mi do chwili obecnej. Od dłuższego jednak czasu dominującym obszarem mojej twórczości jest malarstwo olejne. Większość moich współczesnych prac to obrazy wielkoformatowe (160x210, 160x420, 160x630). Oddaję w nich inspiracje pochodzące z motywów naturalnych, głównie jaskinnych i skalnych (SpeleoArt). Symbolika Speleo zostaje jednak zazwyczaj wyrwana ze swojego kontekstu, przez co uzyskuje samoistne znaczenie. Często rejestrowanym odbiorem moich dzieł jest wrażenie ożywienia, czy wręcz personifikacji form naturalnie statycznych i nieorganicznych. Nierzadkim wrażeniem jest obcowanie z dziewiczością obszarów, które doznają jakby swego pierwszego wyjścia na światło. Inne ujawnione asocjacje obejmują nieskończoność, metamorfozę i oswojoną grozę. Wspomniane już światło a także perspektywa odgrywają zresztą w sposób zamierzony istotną rolę w moich obrazach. Ich rolą jest wzmocnienie przekazu zmysłowego. Być może dlatego część recenzentów odbiera moje obrazy jako w jakiś trudny do opisania sposób przytłaczające, wymuszające uwagę a nawet reakcję już nie tyle widza, ile uczestnika spotkania z formą. Większość moich prac nie ma przypisanego im tytułu – chodzi o uwolnienie obserwatora od skojarzeń sugerowanych przez twórcę. Chodzi też o uwolnienie samego obrazu od zdeterminowania jego przekazu przez uwarunkowania i emocje z chwili jego narodzin“. Kurator wystawy: Bożena Szczupak. Wystawa dostępna od 5 lipca – 29 sierpnia 2022 r. Letnie potańcówki na tarnowskim Rynku Letnie potańcówki na tarnowskim Rynku Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.06.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 28.08.2022 „Tańczyć każdy może...” parafrazując słowa znanej kultowej piosenki „Śpiewać każdy może” Jonasza Kofty, zapraszamy tarnowian w wakacyjne niedziele na tarnowski Rynek do udziału w Letnich Potańcówkach. To już kolejny rok cyklu wieczorków tanecznych, które cieszą się dużą popularnością. Liczymy, że także w tym roku miłośników tańca nie zabraknie i tarnowski Rynek w niedzielne wieczory będą wypełniać amatorzy zabaw ruchowych na powietrzu. Od godziny 19.00 (inauguracja wyjątkowo o 18:30) na scenie w północnej części tarnowskiego Rynku profesjonalni, dotychczasowi, dobrze już znani bywalcom potańcówek z poprzednich edycji, animatorzy-wodzireje prowadzić będą zabawę do znanych i lubianych piosenek. Wstęp wolny. Zapraszamy do zabawy na wieczorkach tanecznych w wakacyjne niedziele, tj. 10, 17, 24, 31 lipca  oraz  7, 14, 21, 28 sierpnia 2022 r. -  START o GODZ. 19:00  
VI Międzynarodowy Festiwal  Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego Goście VI Międzynarodowy Festiwal Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego Goście Data rozpoczęcia wydarzenia: 31.07.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 13.08.2022 VI Międzynarodowy Festiwal  Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego Gościepod Honorowym Patronatem Prezydenta Tarnowa Tarnów 31 lipca-13 sierpnia 2022 r.Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, ul. Lippoczy’ego 431.07.2022 godz. 18.00 – Koncert Inauguracyjny – Krystian Tkaczewski oraz zaproszeni Goście –Laureaci II Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. J.W. Krogulskiego w Tarnowie:Andrii Zakhodiakin (Ukraina), Michał Oleszak (Polska).3.08.2022, godz. 18.00 – Koncert uczestników festiwalu z Polski, Belgii, USA, Chin,Japonii, USA,Rumunii, Szwecji oraz Włoch5.08.2022, godz. 18.00 – Koncert uczestników festiwalu z Belgii, USA, Chin, Japonii, USA, Szwecji Ora’s Norwegii z towarzyszeniem Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej, dyr. Masahi Katayama6.08.2022 godz. 18.00 – Koncert uczestników festiwalu z Albanii, Belgii, Japonii, Rumunii, USA, Polski, Kanady7.08.2022, godz. 18.00 – Koncert uczestników festiwalu z Polski, Albanii, Japonii, Rumunii, USA, Kanady z towarzyszeniem Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej, dyr. Masahi Katayama12.08.2022, godz. 18.00 – Koncert uczestników festiwalu oraz zaproszonych Gości z Polski, USA, Chin oraz Japonii13.08.2022, godz. 18.00 – Koncert Finałowy z udziałem uczestników festiwalu z Polski, USA, Chin oraz JaponiiWykładowcy: Krystian Tkaczewski (Polska/USA), Philippe Raskin (Belgia), Masahi Katayama (Japonia), Maria Murawska (Polska), Jia Shi (USA)Uczestnicy festiwalu: Margaux Anseeuw (Belgia), Abbie Deng (USA), Yining Cui (Chiny), Anna Bamba (Japonia), Wendy Wang (USA), Maria Louisa van Staden (Rumunia), Amir Abdourazakov (Szwecja , Haruna Fukumoto (Japan), Samuel Sabbah (Norwegia), Michał Rybczyński, Franceso Canu (Włochy), Guillaume  van Melsen (Belgia), Hillari Parangoni (Albania), Kisara Yonemitsu (Japonia), Hinata Nakanishi (Japonia), Cristiana Dragos (Rumunia), Mayumi Iwata (Japonia), Aria Zhao (USA), Liam Lech Furdyna (Polska), Haruki Takeuchi (Japonia/USA), Ryan Huang (Kanada), Natalia Starzyk (Polska), Piotr Kulczyk (Polska), Lin Chuchu (Chiny), Urszula Świerczyńska (Polska), Xinyue Shi (Chiny), Yang Qin (Chiny), Borys Komisarz (Polska) Jakub Chrobak (Polska), Oliwier Barszcz (Polska).Na wszystkie koncerty wstęp wolny.Aerobik na świeżym powietrzu w Ogrodzie Sensorycznym w Parku Strzeleckim Aerobik na świeżym powietrzu w Ogrodzie Sensorycznym w Parku Strzeleckim Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.08.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 30.08.2022 Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza naAerobik na świeżym powietrzuw Ogrodzie Sensorycznym w Parku StrzeleckimKażdy wtorek sierpnia (2.08, 9.08, 16.08, 23.08, 30.08), o g. 18:00Czas trwania: 45 minprowadzi: Małgorzata Kalinamiejsce: Ogród Sensoryczny w Parku Strzeleckimwstęp wolnyTrening dla wszystkich, ćwiczymy w rytm muzyki.Zalecamy sportowe ubranie.Zajęcia odbywają się pod gołym niebem, na świeżym powietrzy.W przypadku niesprzyjającej pogody odbędą się pod muszlą koncertową w Amfiteatrze przy ul. Kopernika 2.Aktualne informacje na Facebooku BWA Tarnów: https://www.facebook.com/bwatarnow 
Wakacyjne plenery rysunkowe w Tarnowie Wakacyjne plenery rysunkowe w Tarnowie Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.08.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 26.08.2022 Tarnów w plenerze / 8-12.08.2022 / od poniedziałku do piątkuMościce w plenerze / 22-26.08.2022 / od poniedziałku do piątkuWakacyjne plenery rysunkowegodz. 10:00-13:00 wiek uczestników: 12+prowadzenie: Sonia i Bartłomiej Pochopniowieopłata: 175 zł za 5 dni zajęć z góry / od uczestnikaMateriały zapewnia organizator.Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: [email protected], 606 146 520.W tym roku nowa odsłona pleneru – zapraszamy również na zajęcia do Mościc!Celem wakacyjnego pleneru rysunkowego jest spotkanie z doświadczonymi edukatorami, którzy poprowadzą uczestników szlakiem tarnowskiej architektury. W ciągu pięciu plenerowych dni osoby przybyłe na zajęcia otrzymają niezbędne narzędzia - od krzesełek przez deski kreślarskie po narzędzia rysunkowe. Podczas codziennych spotkań będą mogli poznać nie tylko podstawowe techniki rysunku architektonicznego, ale również otrzymają garść ciekawostek z dziedziny historii sztuki oraz spędzą miły czas w plenerze Tarnowa.prowadzenie:Sonia i Bartłomiej Pochopniowie są absolwentami Wydziałów Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej i Krakowskiej oraz praktykującymi projektantami. Jako architekci współpracowali z takimi twórcami jak: Marek Dunikowski, Stanisław Niemczyk, Oskar Grąbczewski i Tomasz Konior. Od 2015 r. tworzą  autorską pracownię projektową „Studio Styczna”. Ponadto Bartłomiej Pochopień w latach 2014-2015 był twórcą odpowiedzialnym za stworzenie projektu koncepcyjnego „Nowej Wystawy Głównej” w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau. Obecnie, oprócz prowadzonej praktyki projektowej są silnie zaangażowani w misję edukacji architektonicznej. Zaproszenie na Senior Party Zaproszenie na Senior Party Data rozpoczęcia wydarzenia: 13.08.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 13.08.2022 Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Brzesko na Wielki Piknik pod nazwą „Senior Party”, który odbędzie się 13 sierpnia w sobotę na Ranczu Pasja przy ulicy Szczepanowskiej w Brzesku. Piknik rozpocznie się o godzinie 15:00, a jego głównym punktem będzie wręczenie pierwszych Ogólnopolskich Kart Seniora, których posiadacze będą mogli korzystać ze zniżek w 2500 placówkach handlowych i usługowych w całym kraju, w tym również w gminie Brzesko. Wśród podmiotów objętych tym programem znajdują się także sanatoria, uzdrowiska, przychodnie zdrowia i instytucje kultury. W ramach programu pikniku odbędą się także warsztaty, szkolenia i spotkania z doradcami, poświęcone zagadnieniom dotyczącym funkcjonowania ludzi w wieku senioralnym. Zorganizowany też będzie blok zajęć poświęconych profilaktyce prozdrowotnej oraz aktywizacji i integracji seniorów. Przewidziane są również występy artystyczne, zajęcia animacyjne dla seniorów, pokaz mody dla seniorów oraz plenerowa zabawa taneczna. Piknik jest inauguracją szerokiego programu pod nazwą „Gmina Przyjazna Seniorom” realizowanego we współpracy z Międzynarodowym Instytutem Rozwoju Społecznego oraz Stowarzyszeniem MANKO.
Reklama
Ekshibicjonista z Mościc w rękach policji. Miał obnażać się przed młodymi dziewczynami Ekshibicjonista z Mościc w rękach policji. Miał obnażać się przed młodymi dziewczynami Przez około pół roku tarnowska policja poszukiwała mężczyzny, który miał obnażać się przed młodymi, nieletnimi dziewczynami. Do takich zdarzeń dochodziło w dzielnicy Mościce. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenia o kilku tego typu incydentach z udziałem ekshibicjonisty.Data dodania artykułu: 03.08.2022 13:51Pirat drogowy zatrzymany przez dąbrowską policję. Kierujący BMW jechał 122 km/h Pirat drogowy zatrzymany przez dąbrowską policję. Kierujący BMW jechał 122 km/h Policjanci dąbrowskiej drogówki podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący przekroczył prędkość o 72 km/h w Woli Szczucińskiej. Zgodnie z nowymi przepisami kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktów karnych. Ponadto stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.Data dodania artykułu: 02.08.2022 17:13Rozsypany rzepak na drodze wojewódzkiej nr 975 w Wojniczu Rozsypany rzepak na drodze wojewódzkiej nr 975 w Wojniczu Do nietypowego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 975 w miejscowości Wojnicz w piątkowe południe. Nieustalony sprawca rozsypał na drodze rzepak. Na miejsce wezwano służby.Data dodania artykułu: 05.08.2022 16:53Helena Mach ukończyła 101 lat. Mieszkanka Jadownik otrzymała prezenty i kwiaty Helena Mach ukończyła 101 lat. Mieszkanka Jadownik otrzymała prezenty i kwiaty Data dodania artykułu: 05.08.2022 13:02Trwa budowa łącznika autostradowego pomiędzy Tarnowem a Wierzchosławicami. Gotowe jest już ponad 40% inwestycji Trwa budowa łącznika autostradowego pomiędzy Tarnowem a Wierzchosławicami. Gotowe jest już ponad 40% inwestycji Jeszcze ponad rok pozostał do zakończenia inwestycji realizowanej przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Chodzi o budowę łącznika autostradowego, pomiędzy Wierzchosławicami a Mościcami. To długo wyczekiwane przez mieszkańców zadanie jest już zrealizowane w ponad 40%.Data dodania artykułu: 05.08.2022 16:11Ilość komentarzy artykułu: 2
Znęcał się nad żoną. W areszcie poczeka na wyrok Znęcał się nad żoną. W areszcie poczeka na wyrok Policjanci z Łososiny Dolnej, w powiecie nowosądeckim, przerwali przemoc, do której dochodziło w jednym z domów na terenie gminy Gródek nad Dunajcem. Agresywny mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty, a mundurowi wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztowania, by odizolować go od żony, nad którą się znęcał. Decyzją sądu sprawca trafił na dwa miesiące za kraty, gdzie poczeka na wyrok. Grozi mu do 5 lat więzienia.Data dodania artykułu: 05.08.2022 20:52Ilość komentarzy artykułu: 1Policjanci z Mościc zatrzymali dealera narkotykowego Policjanci z Mościc zatrzymali dealera narkotykowego Dobre rozpoznanie operacyjne policjantów z Mościc poskutkowało zatrzymaniem 41-letniej mieszkanki Tarnowa, która w swoich mieszkaniach oraz garażu na terenie miasta, posiadała znaczne ilości narkotyków. Decyzją sądu w Tarnowie trafiła na trzy miesiące do aresztu.Data dodania artykułu: 03.08.2022 11:38Mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów jechał pijany samochodem Mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów jechał pijany samochodem 42-latek, który jak sam twierdził, pojechał samochodem tylko do pobliskiego sklepu miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz obowiązywał go dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód którym się poruszał nie miał przeglądu technicznego oraz OC, a także posiadał tablice rejestracyjne z innego auta.Data dodania artykułu: 03.08.2022 16:29W Bobrownikach Wielkich rywalizowali „na wędki” W Bobrownikach Wielkich rywalizowali „na wędki” W spokojnej scenerii wraz koleżankami i kolegami mieszkańcy wsi spotkali się na wspólnym wędkowaniu. Przedostatni dzień XI edycji „Dni Żabna” upłynął pod znakiem towarzyskich zawodów wędkarskich w Bobrownikach Wielkich.Data dodania artykułu: 06.08.2022 17:33Tłumy na finale Dni Żabna Tłumy na finale Dni Żabna Sporo mieszkańców regionu postanowiło spędzić niedzielne popołudnie na finale Dni Żabna. Wydarzenie przyciągnęło całe rodziny, bo tu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na najmłodszych czekała ogromna strefa zabawy, były też występy oraz koncerty zespołów muzycznych.Data dodania artykułu: 07.08.2022 21:16
Reklamahttp://www.goplast.net/
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°CMiasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Reklamahttp://www.goplast.net/
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarmarTreść komentarza: Strasznie skompilowany tekst pani redaktor.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 06:35Źródło komentarza: Trwa budowa łącznika autostradowego pomiędzy Tarnowem a Wierzchosławicami. Gotowe jest już ponad 40% inwestycjiAutor komentarza: SdTreść komentarza: Czyżby aresztant? miał dostęp do internetu, niedobrze się dziejeData dodania komentarza: 07.08.2022, 09:17Źródło komentarza: Znęcał się nad żoną. W areszcie poczeka na wyrokAutor komentarza: O jeden most za małoTreść komentarza: No i będą dwa mosty: jeden most wojewody i drugi most starosty. To wszystko dla wygody. Nie będzie wójta mostu? Ucierpi jego pycha, bo mówiąc tak po prostu: dęty balon to ... kicha. Obok też nie otworzą Baru Leczenia Kaca. Nie będzie z tego chwały. Chała też ubogaca.Data dodania komentarza: 07.08.2022, 01:45Źródło komentarza: Trwa budowa łącznika autostradowego pomiędzy Tarnowem a Wierzchosławicami. Gotowe jest już ponad 40% inwestycjiAutor komentarza: babaTreść komentarza: Ta a niby za co kurwa ? ze wsiadl do auta i odjechal a emocjonalna samica nasmarowala cos na niego ? w kryminale nie jeden tak skonczyl przez przyjebane samice i ten zjebany swiatopoglad...Data dodania komentarza: 06.08.2022, 23:19Źródło komentarza: Znęcał się nad żoną. W areszcie poczeka na wyrokAutor komentarza: WkurzonyTreść komentarza: A kiedy pomożecie najuboższym Polakom? Bo jakoś widzę że ukraińcy wyrzucają bułki itd. po kiblach i koszach! Puknijcie się w pusty czerep.Data dodania komentarza: 06.08.2022, 08:58Źródło komentarza: Małopolska Tarcza Humanitarna. O pomocy dla obywateli Ukrainy z terenów objętych wojnąAutor komentarza: NanaTreść komentarza: W kryminale się nim zajmąData dodania komentarza: 06.08.2022, 06:44Źródło komentarza: Znęcał się nad żoną. W areszcie poczeka na wyrok
Reklamahttp://www.goplast.net/
Reklama
NAPISZ DO NAS

Wiadomość ze strony Tarnowska.tv

Reklama
Reklama
a