Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklamahttps://aatrenkar-karcher.pl/

Michał Kołodziejczak: Jak trzeba, będę posłem, jak trzeba, będę premierem

Politycy muszą się bać, oni nie chcą się zajmować sprawami zwykłych ludzi, ale jak czują zagrożenie polityczne, to zaczynają traktować ich poważnie – mówi Michał Kołodziejczak, prezes nowej partii AGROunia, przyszły poseł?
Michał Kołodziejczak: Jak trzeba, będę posłem, jak trzeba, będę premierem
Michał Kołodziejczak
Autor: AGROunia

– Widział pan materiał „Wiadomości”  TVP  po ataku Rosji na Ukrainę? Pan i AGROunia zostaliście przedstawieni jako ci, którzy organizują protesty tuż przed wybuchem wojny, a do tego pan jawił się jako zwolennik robienia interesów z Rosją.

– Już wystosowałem do TVP pismo z żądaniem sprostowania i przeprosin. Mają na to siedem dni. Jeśli tego nie zrobią, to wyślę pozew sądowy. Będę domagał się przeprosin i wpłaty pieniędzy na cel charytatywny.

– Teraz o Rosji mówi pan jasno. Chce jej pan odciąć tlen.

– Dziś wszyscy już dobrze wiedzą, że nie da się ucywilizować stosunków z Rosją. Nie po tym co zrobiła. W tej sytuacji nie można być biernym ani obojętnym. Trzeba podjąć drastyczne środki.

– I odciąć tlen?

– Gospodarczy. Musimy zerwać wszelkie stosunki gospodarcze z Rosją. Ale powinna to zrobić nie tylko Polska, ale cały Zachód. Cała Unia Europejska. Niestety widać, że nie wszystkie państwa się na to zgadzają. Widać, kto bardziej dba o swoje interesy. Widać, kto robi interesy z Putinem.

A to nie jest partner w żadnym wymiarze. To, co stało się po 24 lutego, po ataku na Ukrainę, zmieniło politykę i gospodarkę. To jest zupełnie nowa rzeczywistość, w której nie możemy handlować z Rosją. Nie możemy od niej kupować i jej sprzedawać. Musimy jej odciąć tlen.

– Tyle że to dla nas straty. Także dla polskiego rolnictwa.

– Polscy rolnicy od 8 lat nie sprzedają Rosji. Nie dostali żadnych rekompensat. Po tej decyzji sady były wycinane, a ziemie leżały odłogiem. Teraz w takiej sytuacji są np. firmy transportowe i nie można ich zostawić samych sobie, tak jak wtedy rolników, bo to ma konsekwencje na lata. Trzeba zrobić zakaz. Dać im odszkodowania i żyć dalej. Każdy przedsiębiorca zadecyduje, w którym kierunku się rozwijać. Ale muszą znać decyzję i plany.

Sytuacja firm transportowych już jest bardzo zła. Ale nie możemy przewozić towarów na Białoruś i do Rosji. Nie w obliczu tego, co się dzieje. Rosja nie jest już partnerem handlowym dla Europy, a politycy, którzy jeszcze tak mówią, nie stają na wysokości zadania.

Żeby jednak takie działania były skuteczne, musi zareagować Unia. Musimy domagać się od niej pokrycia strat, jakie poniesiemy z tytułu odcięcia Rosji. Zarówno dla rolników, firm transportowych jak i wszystkich przedsiębiorców, którzy poniosą straty.

Musimy unii uświadomić, że to nie jest tylko nasza sprawa. Że przyjmowanie uchodźców, co popieram całym sercem, nie jest tylko sprawą Polski. To także kwestia, którą musi zająć się UE. Jeżeli tego nie zrobi, jeżeli nie zadba o ludzi, którzy przez odcięcie Rosji stracą, to będzie coraz więcej głosów, które już da się słyszeć. Będzie więcej głosów krytycznych wobec uchodźców. Będzie coraz więcej takich słów, jakie padają z ust polityków Konfederacji – że pomaganie musi mieć granice, że szkodząc Rosji, zaszkodzimy sobie bardziej.

– A jeśli takiej pomocy z UE nie będzie?

– Musimy na nią naciskać. Sprawdźmy, czy te górnolotne hasła o pomaganiu, które wygłaszali zachodni politycy to prawda, czy to jednak mit i fikcja. Jestem dumny z tego, co robią teraz Polacy. Jak wielu z nich uważam, że trzeba przyjąć wędrowca, głodnego nakarmić, spragnionego napoić, nagiego przyodziać  i nic nie sprawi, że przestaniemy to robić. Ale chcemy, żeby ta spontaniczna pomoc przeszła w system i żeby zajęła się tym Unia Europejska. Żeby zajęła się także pomocą polskim rolnikom i przedsiębiorcom, którzy ucierpią, gdy odetniemy Rosję od wszystkiego.

– W końcu udało się panu zarejestrować AGROunię jako partię. Po co?

– Partia jest nam potrzebna, bo choć wiele spraw udało nam się załatwić, to nadal nie wszyscy chcą nas wysłuchać. Są politycy, którzy nie chcą usiąść do rozmów ze związkiem zawodowym, a jeżeli już rozmawiają, to nie jest to równe traktowanie. Politycy muszą się bać, oni nie chcą się zajmować sprawami zwykłych ludzi, ale jak czują zagrożenie polityczne, to zaczynają ich traktować poważnie. Muszą czuć kija nad głową. Dopiero wtedy zaczną nas słuchać. Zaczną zajmować się sprawami, o których mówimy.

To są kwestie, którymi polscy politycy się nie zajmują, bo nie mają o nich pojęcia, albo nie zbiją na nich kapitału. To są jednak sprawy ważne dla normalnych ludzi. Na przykład ceny żywności. Dobrze, że politycy już dostrzegli ten problem, ale AGROunia mówiła o nim, a raczej o problemie głodu, od dawna. Udało nam się w końcu zmusić polityków, żeby zaczęli zastanawiać się nad problemem ceny nawozów, co przekłada się na żywność. Kwestii, których nie dostrzegają, jest znacznie więcej.

– To ma być partia ludowa, socjaldemokratyczna. Co to oznacza?

– Że to będzie partia zwykłych ludzi, zajmująca się ich problemami. Partia, której celem jest budowa silnego państwa i silnego społeczeństwa. To teraz, po 24 lutego, bardzo ważne. Musimy być silni na wielu płaszczyznach. Od politycznego przez gospodarczy do społecznego. Państwo musi być mocne, żeby w trudnych czasach zająć się osobami potrzebującymi pomocy. AGROunia to silni ludzie na trudne czasy.

To będzie partia rolników, emerytów, którzy dziś są w niełatwej sytuacji. Partia ludzi młodych, którzy staną przed zupełnie nowymi wyzwaniami. To partia pracowników i pracodawców. Chcemy zapewnić związkom zawodowym odpowiednią pozycję. Chcemy, żeby międzynarodowe korporacje płaciły stosowne podatki. Chcemy, żeby działały w taki sposób, żeby nie odbierały szans mniejszym przedsiębiorcom. Chcemy, żeby pracownik nie był tylko trybikiem w korporacji, ale miał udział w zyskach firmy, bo przecież je wypracowuje. Bardzo mocno wierzę, że w Polsce jest miejsce na prawdziwą partię ludową.

– Do tej pory wszystkie formacje buntu – od Samoobrony przez Ruch Palikota po Kukiz'15 – miały swoje wzloty, a potem się rozpadały. Działo się tak, bo tych ludzi nie łączyła jakaś wspólna idea, tylko to, że było im źle. Kiedy działaczom zaczęło powodzić się lepiej, to odchodzili do innych partii. Nie boi się pan, że tak samo będzie z AGROunią?

– Nie, bo AGROunia nie jest partią buntu. Jest partią normalnych ludzi, którzy chcą żyć w stabilnym, silnym państwie. Państwie, które w dobrych czasach nie przeszkadza, a w gorszych pomaga. To jest nasz wspólny mianownik i – patrząc na tych wszystkich ludzi, którzy budują AGROunię – wiem dobrze, co nas łączy i nie boję się niczego.

Partie buntu padały, bo skupiały się tylko na negowaniu rzeczywistości. Na dłuższą metę tak się nie da funkcjonować. Dlatego AGROunia pokazuje problemy, ale także daje rozwiązania. Wiemy, że w końcu trzeba usiąść do stołu, pracować i podjąć najlepsze dla Polaków decyzje.

– Jak wygląda budowanie struktur? Objedzie pan Polskę cztery razy?

– Już objechałem. To męczące, ale i budujące. Zdaję sobie sprawę, że budowanie struktur potrwa jeszcze jakiś czas, ale mamy w AGROunii znakomitych ludzi. Potrafią jechać trzy godziny na konferencję prasową w Warszawie, która trwa 30 minut i zaraz potem wracać trzy godziny do domu do swoich zajęć. Który poseł tak by zrobił?

– Będzie pan posłem?

– Czas pokaże. Jak trzeba, będę posłem, jak trzeba, będę premierem. Nie chodzi o stanowiska. Ja jestem rolnikiem i najłatwiej zajmować się tylko swoimi sprawami, ale ja obrałem inną drogą. Dziś jestem w Warszawie, a wczoraj do późnych godzin pracowałem w chłodni w swoim gospodarstwie. Najchętniej pracowałbym u siebie na wsi, ale widzę problemy i czuję odpowiedzialność.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamahttps://aatrenkar-karcher.pl/
Otwarcie wystawy z cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” - „Tajemnice podziemnego świata w malarstwie Lucji Radwan” Otwarcie wystawy z cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” - „Tajemnice podziemnego świata w malarstwie Lucji Radwan” Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 29.08.2022 4 lipca 2022 r., o godz. 18:00, w Siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Rynek 3 – Galeria „Piwnica pod Trójką”, odbędzie się wernisaż wystawy prac Lucji Radwan. Lucja Radwan, ur. dn. 9 lipca 1951 r. w Tuchowie, córka małopolskiego malarza i rzeźbiarza Tadeusza Radwana i pochodzącej z Austrii (Unterach am Attersee) Józefy Radwan, z domu Scheichl. Maluje od wczesnej młodości. Jej edukacja artystyczna przebiegała początkowo pod okiem ojca w Polsce. Następnie, już po wyjeździe do Austrii (1975 r.) pobierała nauki u uznanych malarzy jak Krayema Maria Awad, György’a Kornisa, Gerda Matejka-Felden, Fritz Martinz, Peter Carerh, Lucia Riccelli, Josef Kaiser, Rudolf Fuchs. Z zamiłowania jest akwarelistką. Daje jej to możliwości ekspresji, których nie oferują inne techniki malarskie. Akwarele Lucji Radwan są utkane z świateł i kolorów, koncentrują się na istotnych detalach wziętych z przyrody, próbują leczyć krajobrazy, którym nasza cywilizacja zadała liczne rany. Artystka pracuje także w akrylu, przy czym obrazy w tej technice tworzone są spontanicznie, w przeciwieństwie do prac z gatunku speleo, które są efektem starannej realizacji wyjściowej koncepcji – wizji artystycznej. W ten sposób powstają pod jej pędzlem urocze krajobrazy i pejzaże miejskie, ale również imponujące formy grotowych stalaktytów i stalagmitów (speleo), wprowadzające oglądających w tajemniczy podziemny świat wielorakich barw i kształtów. Chcąc wyeksponować różnorodność form grotowych artystka sięga również po farby olejne i akrylowe, redukując przy tym kształty i dodając kolory. Oglądający jej płótna mogą dzięki temu obcować z cudownymi światami płynnych granic i proporcji. O swojej twórczości mówi: „W mojej twórczości stosuję rozmaite techniki malarskie. Początkowo koncentrowałam się na akwareli, z czasem zaczęłam również tworzyć w akrylu, który towarzyszy mi do chwili obecnej. Od dłuższego jednak czasu dominującym obszarem mojej twórczości jest malarstwo olejne. Większość moich współczesnych prac to obrazy wielkoformatowe (160x210, 160x420, 160x630). Oddaję w nich inspiracje pochodzące z motywów naturalnych, głównie jaskinnych i skalnych (SpeleoArt). Symbolika Speleo zostaje jednak zazwyczaj wyrwana ze swojego kontekstu, przez co uzyskuje samoistne znaczenie. Często rejestrowanym odbiorem moich dzieł jest wrażenie ożywienia, czy wręcz personifikacji form naturalnie statycznych i nieorganicznych. Nierzadkim wrażeniem jest obcowanie z dziewiczością obszarów, które doznają jakby swego pierwszego wyjścia na światło. Inne ujawnione asocjacje obejmują nieskończoność, metamorfozę i oswojoną grozę. Wspomniane już światło a także perspektywa odgrywają zresztą w sposób zamierzony istotną rolę w moich obrazach. Ich rolą jest wzmocnienie przekazu zmysłowego. Być może dlatego część recenzentów odbiera moje obrazy jako w jakiś trudny do opisania sposób przytłaczające, wymuszające uwagę a nawet reakcję już nie tyle widza, ile uczestnika spotkania z formą. Większość moich prac nie ma przypisanego im tytułu – chodzi o uwolnienie obserwatora od skojarzeń sugerowanych przez twórcę. Chodzi też o uwolnienie samego obrazu od zdeterminowania jego przekazu przez uwarunkowania i emocje z chwili jego narodzin“. Kurator wystawy: Bożena Szczupak. Wystawa dostępna od 5 lipca – 29 sierpnia 2022 r. Letnie potańcówki na tarnowskim Rynku Letnie potańcówki na tarnowskim Rynku Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.06.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 28.08.2022 „Tańczyć każdy może...” parafrazując słowa znanej kultowej piosenki „Śpiewać każdy może” Jonasza Kofty, zapraszamy tarnowian w wakacyjne niedziele na tarnowski Rynek do udziału w Letnich Potańcówkach. To już kolejny rok cyklu wieczorków tanecznych, które cieszą się dużą popularnością. Liczymy, że także w tym roku miłośników tańca nie zabraknie i tarnowski Rynek w niedzielne wieczory będą wypełniać amatorzy zabaw ruchowych na powietrzu. Od godziny 19.00 (inauguracja wyjątkowo o 18:30) na scenie w północnej części tarnowskiego Rynku profesjonalni, dotychczasowi, dobrze już znani bywalcom potańcówek z poprzednich edycji, animatorzy-wodzireje prowadzić będą zabawę do znanych i lubianych piosenek. Wstęp wolny. Zapraszamy do zabawy na wieczorkach tanecznych w wakacyjne niedziele, tj. 10, 17, 24, 31 lipca  oraz  7, 14, 21, 28 sierpnia 2022 r. -  START o GODZ. 19:00  
VI Międzynarodowy Festiwal  Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego Goście VI Międzynarodowy Festiwal Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego Goście Data rozpoczęcia wydarzenia: 31.07.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 13.08.2022 VI Międzynarodowy Festiwal  Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego Gościepod Honorowym Patronatem Prezydenta Tarnowa Tarnów 31 lipca-13 sierpnia 2022 r.Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, ul. Lippoczy’ego 431.07.2022 godz. 18.00 – Koncert Inauguracyjny – Krystian Tkaczewski oraz zaproszeni Goście –Laureaci II Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. J.W. Krogulskiego w Tarnowie:Andrii Zakhodiakin (Ukraina), Michał Oleszak (Polska).3.08.2022, godz. 18.00 – Koncert uczestników festiwalu z Polski, Belgii, USA, Chin,Japonii, USA,Rumunii, Szwecji oraz Włoch5.08.2022, godz. 18.00 – Koncert uczestników festiwalu z Belgii, USA, Chin, Japonii, USA, Szwecji Ora’s Norwegii z towarzyszeniem Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej, dyr. Masahi Katayama6.08.2022 godz. 18.00 – Koncert uczestników festiwalu z Albanii, Belgii, Japonii, Rumunii, USA, Polski, Kanady7.08.2022, godz. 18.00 – Koncert uczestników festiwalu z Polski, Albanii, Japonii, Rumunii, USA, Kanady z towarzyszeniem Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej, dyr. Masahi Katayama12.08.2022, godz. 18.00 – Koncert uczestników festiwalu oraz zaproszonych Gości z Polski, USA, Chin oraz Japonii13.08.2022, godz. 18.00 – Koncert Finałowy z udziałem uczestników festiwalu z Polski, USA, Chin oraz JaponiiWykładowcy: Krystian Tkaczewski (Polska/USA), Philippe Raskin (Belgia), Masahi Katayama (Japonia), Maria Murawska (Polska), Jia Shi (USA)Uczestnicy festiwalu: Margaux Anseeuw (Belgia), Abbie Deng (USA), Yining Cui (Chiny), Anna Bamba (Japonia), Wendy Wang (USA), Maria Louisa van Staden (Rumunia), Amir Abdourazakov (Szwecja , Haruna Fukumoto (Japan), Samuel Sabbah (Norwegia), Michał Rybczyński, Franceso Canu (Włochy), Guillaume  van Melsen (Belgia), Hillari Parangoni (Albania), Kisara Yonemitsu (Japonia), Hinata Nakanishi (Japonia), Cristiana Dragos (Rumunia), Mayumi Iwata (Japonia), Aria Zhao (USA), Liam Lech Furdyna (Polska), Haruki Takeuchi (Japonia/USA), Ryan Huang (Kanada), Natalia Starzyk (Polska), Piotr Kulczyk (Polska), Lin Chuchu (Chiny), Urszula Świerczyńska (Polska), Xinyue Shi (Chiny), Yang Qin (Chiny), Borys Komisarz (Polska) Jakub Chrobak (Polska), Oliwier Barszcz (Polska).Na wszystkie koncerty wstęp wolny.Aerobik na świeżym powietrzu w Ogrodzie Sensorycznym w Parku Strzeleckim Aerobik na świeżym powietrzu w Ogrodzie Sensorycznym w Parku Strzeleckim Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.08.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 30.08.2022 Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza naAerobik na świeżym powietrzuw Ogrodzie Sensorycznym w Parku StrzeleckimKażdy wtorek sierpnia (2.08, 9.08, 16.08, 23.08, 30.08), o g. 18:00Czas trwania: 45 minprowadzi: Małgorzata Kalinamiejsce: Ogród Sensoryczny w Parku Strzeleckimwstęp wolnyTrening dla wszystkich, ćwiczymy w rytm muzyki.Zalecamy sportowe ubranie.Zajęcia odbywają się pod gołym niebem, na świeżym powietrzy.W przypadku niesprzyjającej pogody odbędą się pod muszlą koncertową w Amfiteatrze przy ul. Kopernika 2.Aktualne informacje na Facebooku BWA Tarnów: https://www.facebook.com/bwatarnow 
Wakacyjne plenery rysunkowe w Tarnowie Wakacyjne plenery rysunkowe w Tarnowie Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.08.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 26.08.2022 Tarnów w plenerze / 8-12.08.2022 / od poniedziałku do piątkuMościce w plenerze / 22-26.08.2022 / od poniedziałku do piątkuWakacyjne plenery rysunkowegodz. 10:00-13:00 wiek uczestników: 12+prowadzenie: Sonia i Bartłomiej Pochopniowieopłata: 175 zł za 5 dni zajęć z góry / od uczestnikaMateriały zapewnia organizator.Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: [email protected], 606 146 520.W tym roku nowa odsłona pleneru – zapraszamy również na zajęcia do Mościc!Celem wakacyjnego pleneru rysunkowego jest spotkanie z doświadczonymi edukatorami, którzy poprowadzą uczestników szlakiem tarnowskiej architektury. W ciągu pięciu plenerowych dni osoby przybyłe na zajęcia otrzymają niezbędne narzędzia - od krzesełek przez deski kreślarskie po narzędzia rysunkowe. Podczas codziennych spotkań będą mogli poznać nie tylko podstawowe techniki rysunku architektonicznego, ale również otrzymają garść ciekawostek z dziedziny historii sztuki oraz spędzą miły czas w plenerze Tarnowa.prowadzenie:Sonia i Bartłomiej Pochopniowie są absolwentami Wydziałów Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej i Krakowskiej oraz praktykującymi projektantami. Jako architekci współpracowali z takimi twórcami jak: Marek Dunikowski, Stanisław Niemczyk, Oskar Grąbczewski i Tomasz Konior. Od 2015 r. tworzą  autorską pracownię projektową „Studio Styczna”. Ponadto Bartłomiej Pochopień w latach 2014-2015 był twórcą odpowiedzialnym za stworzenie projektu koncepcyjnego „Nowej Wystawy Głównej” w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau. Obecnie, oprócz prowadzonej praktyki projektowej są silnie zaangażowani w misję edukacji architektonicznej. Festy z okazji 50-lecia Rady Osiedla Koszyce Festy z okazji 50-lecia Rady Osiedla Koszyce Data rozpoczęcia wydarzenia: 13.08.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 13.08.2022 Gmina Miasta Tarnowa, Tarnowskie Centrum Kultury oraz Rada Osiedla Koszyce zapraszają w dniu 13 sierpnia 2022 r. na Placu Zabaw, Rekreacji i Sportu im. Janusza Kusocińskiego przy ul. Majora Władysława Raginisa, gdzie odbędzie się Festyn 50 lat Osiedla Koszyce. Pierwszym wydarzeniem tego dnia na terenie Osiedla Koszyce będzie VII Biegiem Koszycko-Kolbiański „Dar Życia” o godz. 7:00 na trasę wyruszą maratończycy, godzinę później wystartują pozostałe konkurencje. Natomiast od godzin popołudniowych na terenie rekreacyjnym rozstawione będą dmuchane zamki - zjeżdżalnie, z których będą mogli korzystać najmłodsi. W ramach festynu organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji, w tym: zawody sportowe, konkurencje i konkursy zręcznościowe dla dzieci i młodzieży z nagrodami, zabawy dla najmłodszych. Główną atrakcją festynu będą występy zespołów Kumotry, Dzisiaj My, Wasabi oraz Baby Full – dzieci Bajer Full. Na zakończenia do późnych godzin wieczornych zabawa taneczna w rytmach lata.Festyn współorganizowany przez Radę Osiedla Koszyce z okazji 50 rocznicy przyłączenia dzielnicy Koszyce do Miasta Tarnowa.Impreza współfinansowana ze środków Gminy Miasta Tarnowa.Celem festynu jest integracja mieszkańców oraz promocja samorządu osiedlowego. Jubileusz 50-lecia będzie też okazją do wręczenia podziękowań najbardziej zasłużonym dla dzielnicy mieszkańcom, którzy poświęcają swój wolny czas i angażują się życie społeczne dzielnicy.
Reklama
Samochód wypadł z drogi na ślimaku obwodnicy w Ładnej, drugi uderzył w wóz strażacki Samochód wypadł z drogi na ślimaku obwodnicy w Ładnej, drugi uderzył w wóz strażacki Data dodania artykułu: 13.08.2022 10:30Ilość komentarzy artykułu: 1Już nie Pałac Ślubów a Centrum Dialogu. Niebawem ruszy remont zabytkowego obiektu przy ul. Gumniskiej 30 w Tarnowie Już nie Pałac Ślubów a Centrum Dialogu. Niebawem ruszy remont zabytkowego obiektu przy ul. Gumniskiej 30 w Tarnowie Mimo, że Urząd Stanu Cywilnego od ponad dwóch lat mieści się w siedzibie Urzędu Miasta Tarnowa, jego poprzednia lokalizacja zyska nowe oblicze. Słynny Pałac Ślubów przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie, który przez dekady był miejscem zawierania związków małżeńskich, zostanie odrestaurowany. Przecieki wody, nieszczelne okna, starzejące się drewno, które przestało spełniać wszelkie wymogi dotyczące parametrów przenikalności cieplnej – takie uszkodzenia wymagają napraw, a te w końcu staną się faktem.Data dodania artykułu: 11.08.2022 15:25Rodzinna awantura zakończona śmiercią  43-letniego mężczyzny Rodzinna awantura zakończona śmiercią 43-letniego mężczyzny W miejscowości Klimontów, w powiecie proszowickim doszło do awantury domowej , podczas której 69-letni mężczyzna poważnie zranił swojego 43-letniego krewnego. Pokrzywdzony zmarł w szpitalu.Data dodania artykułu: 16.08.2022 15:46Tarnów. Samochód osobowy zderzył się z autobusem miejskim Tarnów. Samochód osobowy zderzył się z autobusem miejskim Około godziny 15.00 w centrum Tarnowa na skrzyżowaniu ulic: Lwowskiej i Skowronków doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i autobusu miejskiego. Z nieznanych jak dotąd przyczyn kierujący pojazdem marki golf uderzył w słup sygnalizacji świetlnej i w autobus. Na miejscu kolizji pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej, których zadaniem było:Data dodania artykułu: 11.08.2022 17:12Ilość komentarzy artykułu: 1Obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej w Woli Rzędzińskiej Obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej w Woli Rzędzińskiej Data dodania artykułu: 15.08.2022 13:26Ilość komentarzy artykułu: 1
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 2 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PSRTreść komentarza: "przyducha", stan wody w rzekach jest bardzo niski plus wysoka temperatura powietrza ile tlenu jest w wodzie w takich warunkach?Data dodania komentarza: 17.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Tarnów. Śnięte ryby w WątokuAutor komentarza: DebiczaninTreść komentarza: Przecież to nie rzeka tylko miejski ściek hahahahData dodania komentarza: 17.08.2022, 21:27Źródło komentarza: Tarnów. Śnięte ryby w WątokuAutor komentarza: ADATreść komentarza: Nie rozumie artykułu.. Skoro coś doprowadziło do wymarcia ryb to trzeba ustalić co. Deszcz podmył grunt? To były tam pestycydy czy inne świństwo i skąd? Odpowiedzi nie otrzymujemy z artykułu... Przecież deszcz nie jest przyczyną..Data dodania komentarza: 17.08.2022, 00:24Źródło komentarza: Śnięte ryby w Białej Tarnowskiej. Znamy przyczynęAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Rzeka płynie. Co chwile są różnego rodzaje przeszkody wodne które natleniają wodę. Więc nie wciskajcie ludziom kitu. Jako wędkarz oświadczam że w przyszłym roku nie opłacam składek. Koniec.Data dodania komentarza: 16.08.2022, 08:54Źródło komentarza: Śnięte ryby w Białej Tarnowskiej. Znamy przyczynęAutor komentarza: Stefan z KoninaTreść komentarza: Kilka lat temu przy takiej pogodzie jak mamy padały ryby w koninskich jeziorach i kanałach przyczyną był niedobór tlenu w wodzie może ktoś o tym pomyśliData dodania komentarza: 15.08.2022, 19:38Źródło komentarza: Śnięte ryby w Białej Tarnowskiej. Znamy przyczynęAutor komentarza: KoszycaninTreść komentarza: W rzuchowej było dużo razy zgłaszane że z oczyszczalni leca gównaData dodania komentarza: 15.08.2022, 17:46Źródło komentarza: Śnięte ryby w Białej Tarnowskiej. Znamy przyczynę
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Wiadomość ze strony Tarnowska.tv

Reklama
Reklama
a