- Noszenie munduru to jest duma, noszenie munduru to jest odpowiedzialność. Na naszych ramionach mamy symbole narodowe - mówił w Studio Tarnowska.tv por. Paweł Badoń z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie, który równocześnie zachęcał do wstąpienia w szeregi armii.
Kto może zostać żołnierzem i jakie trzeba spełnić warunki by wstąpić w szeregi wojska? Jakie są ścieżki kariery w pracy w mundurze? Odpowiedzi m.in. na te pytania zawarte są w studyjnej rozmowie z rzecznikiem prasowym WKU w Tarnowie. Ponadto, w programie pytamy o to jak wygląda praca w jednostce wojskowej i w jakich sytuacjach potrzebni są żołnierze.
Jak już informowaliśmy, najprawdopodobniej do końca tego roku ma powstać 113. Batalion Lekkiej Piechoty w Tarnowie, w związku z tym zainteresowani pracą w wojskach obrony terytorialnej mają szansę znaleźć ją bliżej domu. Docelowo w tej jednostce ma służyć nawet do 500 żołnierzy.




















































































![7osób, podejrzanych o wywoływanie drogą mailową ponad 380 fałszywych alarmów o podłożeniu ładunków bombowych i gróźb karalnych [WIDEO]](https://static2.wielicka.tv/data/articles/xga-16x9-7-osob-podejrzanych-o-wywolywanie-droga-mailowa-ponad-380-falszywych-alarmow-o-podlozeniu-ladunkow-1763420908.png)


