Inwestycja została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Ponad 55% środków pochodziło jednak z budżetu miasta.
Głównymi założeniami przebudowy, która rozpoczęła się jeszcze w 2019 roku była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa oraz zwiększenie przepustowości drogi.
Dodajmy, że miasto jeszcze w przyszłym roku planuje remont kolejnych dwóch odcinków ulicy Lwowskiej. Urzędnicy na ten cel chcą starać się o dofinansowanie z Polskiego Ładu i rezerwy ministra infrastruktury.































































![Protest na krakowskim Kazimierzu: Prezydent Miszalski wstrzyma budowę hotelu? [FOTO, FILM]](https://static2.wielicka.tv/data/articles/xga-16x9-protest-na-krakowskim-kazimierzu-prezydent-miszalski-wstrzyma-budowe-hotelu-foto-film-1771783574.jpg)






![Protest na krakowskim Kazimierzu: Prezydent Miszalski wstrzyma budowę hotelu? [FOTO, FILM] Protest na krakowskim Kazimierzu: Prezydent Miszalski wstrzyma budowę hotelu? [FOTO, FILM]](https://static2.tarnowska.tv/data/articles/sm-16x9-protest-na-krakowskim-kazimierzu-prezydent-miszalski-wstrzyma-budowe-hotelu-foto-film-1771783575.jpg)











