27 czerwca 2026 roku o godzinie 13.00 w Zaułku Spycimira Leliwity przeprowadzono ceremonię intronizacji Króla Kurkowego. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów Święta Miasta Tarnowa. Uczestnicy uhonorowali w ten sposób tradycje tarnowskiego Bractwa Kurkowego.
fot. Artur Gawle