Kultura Tarnowa ma się dobrze – wręczono nagrody i stypendia [zdjęcia]
W Amfiteatrze Letnim świętowano osiągnięcia tarnowskich artystów, animatorów i mecenasów. Gala Nagród Miasta Tarnowa w Dziedzinie Kultury była okazją do podziękowania tym, którzy codziennie wzbogacają życie kulturalne miasta.
Najważniejsze laury powędrowały do Łukasza Wojtanowskiego za twórczość artystyczną oraz Eweliny Panochy za promocję kultury. Mecenasem Kultury Tarnowa został Klub Piwnica „Przepraszam”. Nagrodę „Nadzieja Roku” odebrała Teatralna Grupa Młodzieżowa Szklana Maska, a honorowe wyróżnienie za całokształt twórczości trafiło do Tarnowskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier.
Dodatkowe nagrody wręczono Zbigniewowi Mirosławskiemu i Tomaszowi Kapturkiewiczowi.
Stypendia artystyczne miasta otrzymali: Albert Kołodziejczyk (literatura), Tadeusz Koniarz, Artur Smoła, Jacek Bernaś (sztuki wizualne), Michał Brzuchacz (muzyka) oraz Sylwia Grabczyńska (taniec).
Wszystkie trzy teksty są w pełni oryginalne, nie kopiują struktury ani sformułowań oryginalnego komunikatu, a jednocześnie wymieniają wszystkich nagrodzonych i stypendystów.
fot. Artur Gawle