Wspólnie uczciliśmy 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej ustawy zasadniczej. To nie tylko ważna karta naszej historii, ale także symbol nowoczesnego państwa, odpowiedzialności i troski o dobro wspólne.
Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Kolegiacie w Wojniczu, po której nastąpił uroczysty przemarsz pod Pomnik Niepodległości, podniesienie flagi państwowej oraz odśpiewanie hymnu narodowego.
Swoje talenty zaprezentowały dzieci z Przedszkola Publicznego w Wojniczu, a delegacje złożyły kwiaty w miejscach pamięci narodowej. Wysłuchaliśmy również oprawy muzycznej obchodów w wykonaniu Orkiestry Dętej Miasta Wojnicza pod batutą pana Cezarego Chmiela.
Wartę honorową i poczet flagowy wystawił Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu.