Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Bez jedzenia i schronienia 6 dni w lesie. "Wylogowani" podjęli się wyjątkowego wyzwania

Mierzą się nie tylko z wyzwaniami polskiej przyrody, ale przede wszystkim z własnymi słabościami i nawykami. „Wylogowani” – grupa młodych ludzi spędziła sześć dni w polskim lesie, mając do pomocy tylko kilka skromnych narzędzi, musiała sama się wyżywić i znaleźć schronienie. Ich zmagania relacjonuje nowy program telewizyjny „Wylogowani. Survival Challenge” produkowany przez Telewizję, a emitowany w 130 miastach w kraju, w sieci Vectra i Multimedia Polska.
  • 25.09.2021 17:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Bez jedzenia i schronienia 6 dni w lesie. "Wylogowani" podjęli się wyjątkowego wyzwania

Nóż, krzesiwo, saperka, menażka  i codziennie butelka wody Rodowita – tyle „Wylogowani” dostają od organizatorów obozu. Resztę muszą zdobyć sami: pożywienie, schronienie, ogień. Podzieleni na 3 dwuosobowe grupy trafiają do malowniczych lasów Nadleśnictwa Antonin. Mają do dyspozycji około 300 hektarów lasu i niewielki staw. Oprócz codziennych trudności muszą wykonać zadania związane z przetrwaniem, które wyłonią zwycięską parę programu.

Burze, głód, upały i wilk

Już wiadomo, że zmierzą się m.in. z nocną burzą, wykańczającym upałem, problemami zdrowotnymi,  a na ich drodze może stanąć bytująca tam wataha wilków.

Program, który opowiada o ich przygodach, jest relacją, nie kreacją na potrzeby telewizji. Obóz przetrwania „Wylogowanych” był jak najbardziej realistyczny, a ekipa telewizyjna nie ingerowała w bieg wydarzeń.  

Twórcy „Wylogowanych”  nie skupiają się tylko na technicznym aspekcie przetrwania. Nie jest to program o survivalu, a raczej o komplementarnym podejściu do życia  na łonie natury, z szacunkiem do tego, co daje ona człowiekowi. Program to z jednej strony promocja walorów polskiej przyrody, z drugiej zaś promocja aktywnego trybu życia, opartego na dobrych relacjach międzyludzkich, sile charakteru i równowagi emocjonalnej.

Wszystko zaczyna się w głowie

- Uczestnicy programu zanim zmierzą się z otaczającym ich światem, najpierw muszą pokonać własny lęk, frustrację, apatię wywołaną głodem. Dodatkowym czynnikiem, który dla współczesnych, młodych ludzi jest sporym dyskomfortem jest fakt, że ‘Wylogowani” nie mają ze sobą telefonów ani komputera, nie mają żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Taki cyfrowy detoks ma ich skłonić do bliższego poznania samego siebie,  budowania realnych relacji w grupie, poza social mediami.  – wyjaśnia Marcin Spętany, producent programu.

Uczestnicy programu muszą podjąć wyzwanie, a jest nim spędzenie 6 dni i 5 nocy w lesie, wyżywienie się i zbudowanie schronienia.

- To „wylogowanie” i bytowanie z dziką przyrodą sprawia, że budzą się w nich pierwotne, ludzkie instynkty, a oni sami odkrywają w sobie emocje, których nie zaznają we własnej strefie komfortu, w znanym im dotychczas świecie. – dodaje Agnieszka Gierz, współprowadząca program, redaktor naczelna Telewizji Kalisz, która produkuje „Wylogowanych”.
 

Bohaterowie programu przed leśną izolacją i tuż po byli badani przez dietetyka i psychologa Z Akademii Kaliskiej. Dzięki temu powstaje naukowy materiał o tym, jak te skrajne warunki wpłyną na kondycję fizyczną i psychiczną tych młodych ludzi.  A jak skrajnych warunków doświadczyli? Za przykład niech posłuży fakt, że jeden z uczestników przez 6 dni schudł blisko 5 kilogramów.

 

Program emitowany jest w każdą środę o 18:30 na 140 kanale sieci Vectra i Multimedia Polska. Jego dwa pierwsze odcinki można oglądać też na kanale You Tube / Wylogowani. Poniżej przedstawiamy pierwszy, otwierający serię odcinek.

Warto też śledzić socialmedia „Wylogowanych”, gdzie pojawiają się m.in. materiały z obozu nie ujęte w serialu.

https://www.instagram.com/wylogowani_challenge/

https://www.facebook.com/wylogowani.challenge

 

 źródło: Telewizja Kalisz

 

--- Artykuł sponsorowany ---