Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Wyróżnienia dla sołtysów z powiatu tarnowskiego

Potrafią zakasać rękawy do ciężkiej pracy, często są inicjatorami działań podejmowanych na terenach wiejskich, a także cieszą się dużym zaufaniem społecznym. Sołtysi, bo to o nich mowa, mimo że na co dzień ich praca często jest niezauważalna, dziś byli bohaterami wydarzenia zorganizowanego przez samorząd powiatu tarnowskiego.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 - W tym roku, z powodu ze nie ma dożynek powiatowych, skoncentrowaliśmy się na tym, ażeby jednak przyznać te nagrody wyróżnienia, statuetki okolicznościowe, są to nagrody dla sołtysów z poszczególnych gmin, czyli z każdej gminy był nominowany jeden sołtys, natomiast jeżeli chodzi o najlepszego sołtysa powiatu tarnowskiego, to kapituła wyłoniła takiego sołtysa i zostanie wręczona mu dzisiaj statuetka jak najlepszemu sołtysowi powiatu tarnowskiego - mówi Roman Łucarz, starosta tarnowski.  

 - To dzisiejsze spotkanie z sołtysami powiatu tarnowskiego, jest według mnie, jednym z najważniejszych wydarzeń, w ciągu roku samorządowego. Dla mnie akurat praca sołtysa jest jedną z najtrudniejszych, jakie można wykonywać, naprawdę bardzo to doceniam, nie przeceniając tego co mówię, mówię to całkiem szczerze, zresztą cała Rada Powiatu Tarnowskiego, cały czas myśli i dba o to jak tę współpracę z sołtysami zacieśniać, bo tak naprawdę wszyscy jesteśmy samorządowcami - mówi Paweł Smoleń, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego.

Na terenie powiatu tarnowskiego działa ponad 180 sołtysów, 140 z nich należy do Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Tarnowskiej. 

 - Czasy troszeczkę się zmieniły ludzie stali się bardzo wymagający, roszczeniowi a sołtys musi te wszystkie problemy w swojej wsi, mam nadzieję, że spełniają się w tej roli i doceniają to mieszkańcy, może mimo wszystko, że są roszczeniowi, ale widzą jeżeli sołtys jest mocno zaangażowany to ludzie tez to widzą, jest to funkcja ciężka. To naprawdę nie jest takie coś, że jest tylko tabliczka na domu i cieszyć się z tego, że ktoś jest sołtysem, to jest praca społeczna, wymagająca dużego takiego poświęcenia a przede wszystkim takiej cierpliwości do tego wszystkiego, co się robi - mówi Tadeusz Bąk, burmistrz Wojnicza, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Tarnowskiej. 

Główną nagrodę wręczoną przez starostę powiatu tarnowskiego otrzymał pan Mieczysław Kapałka, który jest sołtysem Ciężkowic od 1992 roku.

 - Nigdy nie spodziewałem się tego, że coś mogę dostać, po tylu latach. To jest tak niesamowite wydarzenie, że pamiętają o sołtysie jeszcze. Nie zawsze jest przyjemnie, były czasy gdzie trzeba być jak się to mówi "twardym" i odpornym na wszystko, ale raczej trzeba się zobowiązać. Czasem jest tak, że w jeden raz, w jednym czasie trzeba zadowolić wszystkich. Przynajmniej mam satysfakcję po tym, że zrobiłem coś dla miasta - mówi Mieczysław Kapałka, sołtys Ciężkowic.

Wręczeniu nagród towarzyszyli także parlamentarzyści ziemi tarnowskiej. 

 - Ja generalnie bardzo szanuję od lat pracę sołtysów od lat jako samorządowiec, współpracuje z sołtysami, wiem, że nawet przy organizacji wszelkich wydarzeń czy o szczeblu kulturalnym, patriotycznym czy też innym, pierwszy telefon, który wykonujemy to jest właśnie telefon do gospodarza danej miejscowości, czyli danego sołtysa i za tą pracę dzisiaj sołtysom z powiatu tarnowskiego, będziemy serdecznie dziękować - mówi Anna Pieczarka, poseł na Sejm RP.

Bycie sołtysem to nie lada wyzwanie, ponieważ niekiedy zdaniem władz gmin, to właśnie oni są prawą ręką wójtów.      

 - Można powiedzieć, że każdy sołtys jako społecznik wykonuje swoją pracę znakomicie, każdy sołtys zna każdego mieszkańca w sposób taki naprawdę bardzo obiektywny, stara się również podchodzić do problemów i nie tylko przekazywać te sytuacje trudne i sprawę przekazuje do gminy, ale również bierze na siebie rozwiązywanie tychże problemów, bardzo łatwo jest rozwiązywać różne sprawy kiedy mam przy boku sołtysa, który sugeruje, który negocjuje - mówi Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów.

 - To jest przede wszystkim człowiek, postać, która prawie wszystkich mieszkańców zna, są tacy, którzy znają wszystkich mieszkańców i dokładnie dom w dom wystarczy, że zadzwonimy do sołtysa i zapytamy się o numer domu, a to tam mieszka i już od razu podaje nazwisko szybciej nawet niż komputer czasami, poza tym są takimi osobami łagodzącymi spory, znający problemy mieszkańców, angażującymi się w wiele stowarzyszeń, które są na terenie każdej miejscowości także to jest bardzo, bardzo ważna postać mająca spory wpływa na to co się dzieje w danej miejscowości i inspiruje też, ma swoje pomysły, kreuje i cieszę się, że możemy w tym uczestniczyć, i w pewien sposób uhonorować te osoby - dodaje Marcin Kiwior, wójt gminy Skrzyszów. 

Dodajmy, że wydarzenie wręczenia wyróżnień odbyło się w sali koncertowej tuż obok Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.


Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Otwarcie wystawy sztuki współczesnej pn. „Nośniki pamięci” w Siedzibie Muzeum Ziemi Tarnowskiej. Otwarcie wystawy sztuki współczesnej pn. „Nośniki pamięci” w Siedzibie Muzeum Ziemi Tarnowskiej. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.04.2024 22.04.2024 roku o godzinie 18.00 w Siedzibie Muzeum Ziemi Tarnowskiej, Rynek 3, odbędzie się otwarcie wystawy: „Nośniki Pamięci”, na której zaprezentowane zostaną obiekty ze zbiorów Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej.Ekspozycja prezentować będzie wybrane prace artystów oraz artystek z Polski, oraz Europy Środkowo-Wschodniej, które spełniają główne założenia profilu Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej oraz treściowo wchodzą we wzajemne relacje poprzez odwoływanie się do pojęcia pamięci. Celem wystawy jest promocja kolekcji, która pomimo swej interdyscyplinarności zachowuje jednolity charakter.Na wystawie znajdą się prace takich artystów jak: Denisa Lehocká, Zbigniew Sałaj, Wilhelm Sasnal, Krištof Kintera, Artur Kinaύ, Piotr Lutyński, Krzysztof Zieliński, Jiří Kovanda oraz grupa Rafani.37. Przegląd Teatrów Lalkowych w Żabnie 37. Przegląd Teatrów Lalkowych w Żabnie Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2024 Po raz 37. młodzi aktorzy - lalkarze z terenu małopolski zawalczą w Żabnie o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Tegoroczny Przegląd odbędzie się w czwartek 25 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury. Prezentacje konkursowych spektakli teatralnych rozpoczną się od godz. 10:00. W przeglądzie zaprezentuje się 8 spektakli teatralnych w wykonaniu dziecięcych i młodzieżowych zespołów. Tradycyjnie na finał Przeglądu wystąpi na żabnieńskiej scenie profesjonalny teatr. W tym roku będzie to Teatr Uszyty ze spektaklem "Ananas". Przeglądowi towarzyszyć będzie także ogłoszenie wyników konkursu plastycznego na plakat Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych połączone z uroczystym wręczeniem nagród, które odbędzie się o godz. 15:00 w Galerii "Rozmaitości" GCK w Żabnie. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują Burmistrz Żabna i Starosta Tarnowski. Organizatorami wydarzenia są: Gminne Centrum Kultury w Żabnie i Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie.
Potężna dawka humoru w Tarnowie. Zapewni ją Prezes, Ślązak i córeczka mamusi! Potężna dawka humoru w Tarnowie. Zapewni ją Prezes, Ślązak i córeczka mamusi! Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2024 Już 25 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce zaprezentowany zostanie spektakl komediowy pt. "SPA - czyli Salon Ponętnych Alternatyw". Brawurowa gra aktorska, klimat zakopiańskiego hotelu i przezabawne dialogi to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie!Agencja Artystyczna MUZA zaprasza na spektakl, gdzie akcja wartka jak górski potok i rubaszny góralski humor przetykane są życiowymi mądrościami. "SPA - czyli Salon Ponętnych Alternatyw" to komedia, dzięki której widz odnajdzie antidotum na pracę w korporacji, poznając przy tym... najnowsze zabiegi upiększające.Wystarczy niewielkie przejęzyczenie, by w jednym pokoju hotelowym spotkali się Ślązak z żoną - córeczką mamusi, uwielbiająca robić niespodzianki Kaszubka i On, najważniejszy Prezes. I gdy skomplikowaną sytuację już, już spróbuje rozwiązać szczery do bólu Góral, przyprawiając Huberta, kierownika hotelu o ból głowy, oliwy do ognia doleje Zakonnica! A gdy kierownik spodziewa się nieoczekiwanej wizyty ważnej osobistości z branży hotelarskiej, to gości zabiera karetka a po okolicy biega golas. I nie wszystko jest takie na jakie wygląda... Zaskakujący finał sprawi, że goście na długo zapamiętają ten pobyt.Komedia Emiliana Kamińskiego w adaptacji Piotra Skargi zapewni nie tylko rozrywkę, ale również możliwość zanurzenia się w góralskim humorze, który jest tu podany w najdoskonalszej formie. Aby się o tym przekonać koniecznie odwiedźcie 6 kwietnia Regionalne Centrum Kultury - Fabryka Emocji w Pile.Obsada gwarantowana:⭐️Olga - Paulina Holtz⭐️Roma – Agnieszka Wielgosz⭐️Sylwia – Milena Staszuk⭐️Hubert – Piotr Ligienza⭐️Staś - Rafał Szałajko⭐️Stan - Norbert Kaczorowski⭐️Góral - Piotr Skarga Kiedy? Czwartek, 25.04.2024r. g. 18:30Gdzie? TARNÓW - Centrum Sztuki Mościce Ul. Traugutta 1Bilety:Kupbilecik.pl https://kbq.pl/113122Biletyna.pl https://bilety.io/j4ERWEbilet.pl https://sklep.ebilet.pl/46443371157258607-Zamówienia grupowe tel. 531-531-001, [email protected] online dostępne TUTAJ Motocyklowe otwarcie sezonu w Tuchowie Motocyklowe otwarcie sezonu w Tuchowie Data rozpoczęcia wydarzenia: 12.05.2024 Zapraszamy
Festiwal ZEW się budzi 2024: Odliczanie rozpoczęte, tylko 50 dni do startu w Lesku! Festiwal ZEW się budzi 2024: Odliczanie rozpoczęte, tylko 50 dni do startu w Lesku! Data rozpoczęcia wydarzenia: 31.05.2024 Festiwal ZEW się budzi, jedno z bardziej oczekiwanych wydarzeń muzycznych roku, w dniach 31 maja - 1 czerwca 2024 r. powraca do malowniczych Bieszczad, zapowiadając niezapomnianą podróż przez świat muzyki alternatywnej i niezwykłych przygód. W tym roku, na scenie festiwalowej zagości wyjątkowy headliner – legendarny hiszpański zespół punkrockowy Boikot, który po raz pierwszy zawita do Polski, a także: Armia, The Analogs, Dr Misio, Percival, Poparzeni Kawą Trzy, Dziwna Wiosna, Wojtek Szumański, Zacier, Alcoholica, Siaki, Chałtcore i Stacja B oraz aż 10 debiutujących kapel.ZEW się budzi: Miejsce, gdzie młode talenty spotykają się z legendamiWśród gwiazd festiwalu znajdzie się Boikot, hiszpańska legenda punk rocka, której występ na ZEW się budzi będzie nie tylko pierwszą wizytą w Polsce, ale również symbolicznym mostem łączącym pokolenia muzyków. Znany ze swojej energii na scenie i zaangażowanych tekstów, Boikot jest żywym przykładem, jak muzyka może przemawiać do serc i umysłów ludzi na całym świecie, niosąc ze sobą ducha wolności i buntu.Festiwal nie zapomina jednak o swojej misji promowania nowych talentów. W tym roku, obok Boikotu i innych renomowanych kapel, takich jak Armia, The Analogs, Dr Misio czy Percival, ZEW się budzi daje szansę nowym graczom i zaprasza na scenę laureatów konkursu Odkrycia ZEW: SIC!, Nie pamiętam, Ayahuasca, Warhlack, Snakebyte, Iron Head, Chrust, Stan Chaplin, RoseMerry oraz Taczka żwiru. Organizatorzy festiwalu głęboko wierzą, że te debiutujące zespoły to nie tylko przyszłość polskiej sceny muzycznej, ale i świeży powiew w muzyce alternatywnej, który może wprowadzić nowe kierunki rozwoju.Założyciele festiwalu, zdecydowani na odejście od tradycyjnego modelu polegającego na angażowaniu ciągle tych samych, uznanych zespołów, odważnie przeciwstawiają się trendom i otwierają scenę dla nowości i innowacji. "Chcemy, aby ZEW się budzi był platformą, która rzeczywiście wpłynie na przyszłość polskiej muzyki, dając młodym zespołom szansę, której potrzebują, by zaistnieć i rozwijać się," mówi jeden z organizatorów. Więcej niż FestiwalOprócz niesamowitych koncertów, ZEW się budzi oferuje swoim uczestnikom szeroką gamę atrakcji: od opowieści podróżniczych, przez stylizację w Barberowozie, aż po różnorodne warsztaty i spotkania z artystami. W programie m.in. spotkanie z Januszem „Gonzo” Miką, dyskusje z inspirującymi gośćmi - Andrzejem „Żmijem” Borowskim oraz psycholożką Moniką Patrycją Patkowską - oraz konkurs na Brodacza Festiwalu, a nawet fitness na rockowo.To wszystko sprawia, że ZEW się budzie to nie tylko wydarzenie muzyczne, ale prawdziwe doświadczenie kulturalne, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie.Nie czekaj! Odwiedź stronę festiwalu https://zewsiebudzi.pl, aby dowiedzieć się więcej i dołączyć do tej niezwykłej przygody. Bądź częścią zmiany, wspieraj młode talenty i ciesz się niezapomnianymi wrażeniami. ZEW się budzi – tu, gdzie muzyka łączy się z naturą, a młode talenty spotykają się z legendami.Do zobaczenia w Lesku! Organizatorami Festiwalu są ZEW for men oraz Radio Odzew. Partnerami wydarzenia są Województwo Podkarpackie i Miasto Lesko. __________________________________________________________________________________O Festiwalu ZEW się budziFestiwal ZEW się budzi to unikalne wydarzenie, które co roku gromadzi miłośników muzyki alternatywnej i przygód w sercu malowniczych Bieszczad. Festiwal słynie z epickiego koncertu o świcie – bo kto powiedział, że koncerty nie mogą zacząć się przed śniadaniem?W 2024 roku na Festiwalu wystąpią: Boikot, Armia, Dr Misio, Percival, Poparzeni Kawą Trzy, The Analogs, Dziwna Wiosna, Wojtek Szumański, Zacier, Alcoholica, Siaki, Chałtcore i Stacja B oraz 10 laureatów konkursu Odkrycia ZEW: SIC!, Nie pamiętam, Ayahuasca, Warhlack, Snakebyte, Iron Head, Chrust, Stan Chaplin, RoseMerry oraz Taczka żwiru. ZEW się budzi to nie tylko koncerty, ale również opowieści z podróży, stylizacja w Barberowozie oraz wiele innych atrakcji, które sprawią, że to spotkanie z muzyką i przyrodą zostanie na długo w sercach uczestników.Bilety dostępne są na stronie: https://zewsiebudzi.pl/bilety-2024/.
Reklama
Praca - Animator zabaw dziecięcych Praca - Animator zabaw dziecięcych Cena: 50 PLNCzy lubisz pracować z 👧dziećmi? Czy masz mnóstwo 💪 energii, którą chcesz podzielić się z innymi? Czy Twoja 🤯 głowa jest pełna szalonych pomysłów, których nigdy nie mogłeś zrealizować? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie idealną propozycję! Agencja Artystyczna E-muz poszukuje pełnych entuzjazmu i kreatywności osób, które chciałyby zostać 🕵️‍♀️agentami do spraw bawialnianych (gatunek: animator czasu wolnego)! Jako nasz 🦸🏻 super fajny agent będziesz miał okazję kreować przestrzeń dla najmłodszych podczas różnego rodzaju wydarzeń, takich jak przyjęcia 🕊 komunijne, 👰🏻‍♀️🤵🏻‍♂️ wesela, 🎂 urodziny oraz ⛱ imprezy plenerowe! Jako animator będziesz tworzył niezapomniane chwile pełne 🤸‍♂️🤹‍♀️ zabaw i 🙃 radości dla naszych małych gości. NIE WYMAGAMY ❌ DOŚWIADCZENIA - wszystkiego Cię nauczymy (trochę chęci i zaangażowania i zdobędziesz super pracę)! Jeśli jesteś osobą pełną entuzjazmu, kreatywności i chęci do pracy z dziećmi, to ta praca jest dla Ciebie!Belki rustykalne na wymiar Belki rustykalne na wymiar Szukasz wyjątkowych rozwiązań do swojego wnętrza? Nasza firma specjalizuje się w produkcji realistycznych imitacji drewna. Oferujemy belki i deski, które dosłownie wyglądają jak naturalne drewno, ale są znacznie bardziej funkcjonalne i łatwiejsze w montażu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie https://www.drewnopodobne.net.plgra DZIECI BEZPIECZNE ZE STRAŻĄ POŻARNĄ gra XXL do skakania, nauki i zabawy gra DZIECI BEZPIECZNE ZE STRAŻĄ POŻARNĄ gra XXL do skakania, nauki i zabawy Gra XXL BEZPIECZNI ZE STRAŻĄ POŻARNĄ uczy dzieci przez dobrą zabawę i aktywność fizyczną. Gra kreuje i promuje dobry wizerunek Straży Pożarnej w społeczeństwie, jako bohaterskiej, niezbędnej służby dla społeczeństwa. Zobacz grę XXL na: https://kangurgra.pl/sklep/gry-xxl-gry-podworkowe/dzieci-bezpieczne-gry-xxl-gry-podworkowe/gra-xxl-bezpieczni-ze-straza-pozarna/ kontakt: www.kangurgra.pl [email protected] 600977872
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama