Ogólnopolski protest policjantów - w Tarnowie też manifestują

  • 11.07.2018, 14:50
  • Patrycja Kumorek
Ogólnopolski protest policjantów - w Tarnowie też manifestują
Policjanci ruszają do walki o wyższe pensje – będą protestować, by dawne przywileje zostały przywrócone.

Policjanci z Tarnowa dołączyli do ogólnopolskiego strajku. Od 10 lipca manifestują swoje niezadowolenie między innymi z powodu zbyt niskich płac.

Chodzi tutaj przede wszystkim o załatwienie kluczowych tematów, jakie od wielu lat nurtują środowisko, a mianowicie, większość tych postulatów to tak naprawdę nasze uprawnienia, nasze przywileje, które w poprzednich latach zostały nam zabrane - wyjaśnia kom. Grzegorz Gubała, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Małopolskiego.

Policjanci domagają się przede wszystkim przywrócenia 30 dniowego w skali roku pełnopłatnego zwolnienia lekarskiego - kiedyś policjanci mieli 100 proc. pełnopłatnego L4, teraz jest to 80 proc. Kolejno, chcą odmrożenia waloryzacji uposażeń, dodatkowo domagają się podwyżek swoich pensji o 650 złotych oraz wprowadzenia pełnej odpłatności za nadgodziny.

Jak dowiedzieliśmy się od przewodniczącego NSZZ policjantów woj. małopolskiego, protest został w taki sposób zaprojektowany, aby można było go w danej chwili przerwać lub zawiesić.

Jeżeli tylko Minister Joachim Brudziński podejmie jakieś decyzje, policjanci będą nawet gotowi do całkowitego zaniechania akcji protestacyjnej - mówi komisarz Gubała. – Protest został poprzedzony ankietą, w której prawie 90 proc. policjantów opowiedziało się za przeprowadzeniem protestu - dodaje.

Co protest policjantów przyniesie dla mieszkańców Tarnowa? - zdaniem mundurowych poprawi się bezpieczeństwo na drodze, będzie więcej kontroli na drogach i nie tylko, ale w większości pospolitych wykroczeń będą stosowane pouczenia jako oddziaływanie wychowawcze, a nie będą wystawione mandaty. Chociaż tam, gdzie skala wykroczenia będzie duża, wysoka społeczna szkodliwość tam bloczki mandatowe będą w akcji.

Jak zapowiadają mundurowi, mieszkańcy zauważą, że policjanci protestują - na jednostkach, budynkach komend i komisariatów, a także na radiowozach oznakowanych pojawią się flagi związkowe.

Patrycja Kumorek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe