"500 pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. To zorganizowany protest". W podkarpackich szpitalach brakuje personelu

  • 5.07.2018, 14:39
  • TVN24/x-news
"500 pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. To zorganizowany protest". W podkarpackich szpitalach brakuje personelu
Mielec, Rzeszów (woj. podkarpackie). 114 pielęgniarek ze Szpitala Powiatowego w Mielcu nie przyszło do pracy z powodu zwolnień lekarskich. W związku z liczną absencją chorobową, decyzją dyrekcji szpitala, wstrzymano przyjęcia nowych pacjentów i wykonywanie zabiegów, a także zawieszono funkcjonowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Oddziału Dermatologicznego. Pozostałe oddziały działają w minimalnej obsadzie pielęgniarskiej. Podobna sytuacja ma miejsce w całym województwie.

- Około 500 pielęgniarek przyniosło zwolnienia lekarskie. Mamy nieodparte wrażenie ze jest to zorganizowany protest, który staramy się opanować – powiedział Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego. 

Problemy z personelem wystąpiły też w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.

- Absencja personelu spowodowała, że zmniejszyła się liczba sal operacyjnych, w poniedziałek pracowało siedem sal, teraz tylko dwie – poinformował Krzysztof Bałata, dyrektor szpitala.

W tym czasie rozpoczęła się weryfikacja przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnień lekarskich przedstawionych przez pielęgniarki.

- Nie chodzą do lekarza jako pielęgniarki, ale jako pacjentki i maja do tego prawo. Nasyłanie na nie prokuratury i ZUS-s pokazuje jakie jest nastawienie do pielęgniarek – powiedziała jedna z pielęgniarek.

TVN24/x-news
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe