Pewniaki w zakładach bukmacherskich

  • 05.10.2020, 09:49
  • Artykuł partnera
Pewniaki w zakładach bukmacherskich

Lead: Pewniaki, określane także jako surebety, to tak dobrane zakłady bukmacherskie, że właściwie nie można na nich stracić. Wynika to ze zjawiska arbitrażu. Obstawianie pewniaków bukmacherskich jest jedną z najlepszych strategii, jeżeli chodzi o całkowite zminimalizowanie ryzyka inwestycyjnego.

 

Pewniaki w zakładach – co to są surebety i na czym polegają?

 

Kiedyś jeszcze kojarzone z punktami stacjonarnymi, obecnie występują przede wszystkim jako zakłady bukmacherskie online. Tak czy inaczej zakłady są niezwykle popularne i tendencja ta się nie zmienia. Niektórzy obstawiają zakłady sportowe dla czystej rozrywki, inni z kolei myślą o tym, aby stały się głównym źródłem zarobku. W kontekście przedstawianego w tym miejscu sposobu nie ma większego znaczenia, do którego z powyższych typów się przynależy. Znaczenie ma to, że ograniczamy ryzyko przegranej i to w najbardziej drastyczny sposób!

Pewniaki w zakładach bukmacherskich wymiennie nazywane są także surebetami. Są to zakłady arbitrażowe polegające na tym, że po odpowiednim dobraniu dwóch zakładów bez względu na to, jaki rezultat padnie, gracz nie może przegrać. Nie zawsze oznacza to wygraną, ale już sama zmiana tego, że przy niekorzystnym wyniku gracz „wychodzi na zero”, a nie traci, ma ogromne znaczenie.

 

Pewniaki, czyli zakłady arbitrażowe

 

Surebety wynikają z pomyłek kursowych. Obstawiający stara się wyszukać dwa wydarzenia o kursach takich, aby w przypadku każdego scenariusza wyniki mogły się co najmniej równoważyć. Aby zobrazować, jak działa surebet (pewniak), warto posłużyć się prostym przykładem z losowym rzutem monety.

Jak wiadomo, rzut monetą jest sytuacją dwutorową – mamy do czynienia z dwoma wynikami. Będzie o więc przypominać klasyczne obstawianie nie na wynik, ale na to, czy wygra drużyna X, czy drużyna A. Dodajmy do tego, że w tym przykładzie prawdopodobieństwo wypadnięcia reszki, jak i orła, wynosi zawsze 50%.

Idąc dalej, załóżmy, że jedna firma bukmacherska oferuje kurs 2.10 na to, że wypadnie reszka. Z kolei inny bukmacher wychodzi z propozycję identyczną pod względem kursu, ale dotycząca wypadnięcia orła. W tym momencie wchodzi prosta matematyka. Jeżeli obstawiamy u każdego bukmachera 100 złotych za zakład, to z każdego zakładu możemy wygrać 210 złotych. Obstawiamy to samo wydarzenia, dlatego możemy tylko jeden z zakładów wygrać. Nie istnieje możliwość podwójnej wygranej, ani podwójnej przegranej.

Siłą rzeczy jeden z tych kuponów musiałby wygrać, drugi przegrać. A zatem z jednego tracimy cały kapitał, tj. 100 złotych. Drugi zakład wygrał, wobec czego zyskujemy 110 złotych. Ostateczny wynik takie inwestycji wynosi +10 złotych, czyli 5% z całego zainwestowanego kapitału (2x kupony po 100 zł każdy).

Surebety nie zdarzają się bardzo często, dlatego korzystanie z takiej strategii wymaga nieustannego sprawdzania ofert różnych bukmacherów oraz posiadania kilku kont. Niemniej jednak, przy odpowiednim doborze wydarzeń, jest to sposób pozbawiony ryzyka inwestycyjnego. Więcej o tym jak rozpoznać bezpieczny zakład przeczytasz tutaj: https://sport.betfan.pl/pewniak-jak-rozpoznac-bezpieczne-zaklady/.

Surebety jako sposób na zmniejszenie podatku

Arbitraż to podstawowa płaszczyzna zastosowania surebetów, ale wbrew pozorom termin ten jest stosunkowo szeroki znaczeniowo. Wyróżnia się także pewniaki rozumiane jako zagrania, które nie są arbitrażowe, ale mają za zadanie zmniejszyć kwotę podatku od gier. W takim ujęciu rzecz polega na tym, aby do zakładu systemowego (wielokrotnego) dodać jedno wydarzenie o bardzo wysokim stopniu prawdopodobieństwa, a co za tym idzie – bardzo niskim kursie. Najczęściej za tego typu pewniaki uznawane są rezultaty, na które bukmacher oferuje kursy rzędu 1.05 – 1.2.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe