Tarnów. Cena za śmieci pójdzie w górę, ale nie jest uzależniona od wody

  • 05.06.2020, 12:58
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-06-05-smiecimovie-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nie 18 zł, a 22 zł od osoby za posegregowane odpady – to nowa cena za odbiór śmieci dla mieszkańców Tarnowa, która będzie obowiązywać od lipca. W trakcie sesji radni, co prawda, nie zgodzili się na forsowaną przez magistrat metodę uzależniającą cenę za śmieci od ilości zużytej wody, ale mimo to bez podwyżki się nie obyło. Podjęcie decyzji w tej sprawie poprzedziła burzliwa dyskusja.

Ostatecznie 12 radnych zagłosowało za tym, by uzależnić opłaty za śmieci od wody, 12 było przeciw, jedna osoba nie wzięła udziału w głosowaniu. W efekcie braku zgody zajęto się ustaleniem ceny za śmieci w przeliczeniu na osobę. Tutaj propozycja magistratu – według, której budżet gospodarki odpadami powinien się bilansować - to 28 zł od osoby za posegregowane odpady. Radni nie zgodzili się na tę kwotę i obniżyli ją do 22 zł. Prezydent Roman Ciepiela zapowiedział, że niższa cena spowoduje zmniejszenie zakresu usług związanych odbiorem śmieci.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe