
Z badania zleconego przez Diners Club Polska wynika, że co trzeci Polak spędza swój urlop w kraju (źródło: https://strefabiznesu.pl/wakacje-2019-w-tym-roku-zdecydowanie-mniej-polakow-stac-na-spedzenie-wakacji-poza-domem/ar/c3-14166407). Do najpopularniejszych rejonów w tym sezonie należy wybrzeże bałtyckie, ale zaraz za nim plasuje się Małopolska ze swoimi malowniczymi górami oraz ciekawymi miastami. Ruch turystyczny jest tutaj duży i wcale nie zanika jesienią. Jednak prowadzenie hotelu czy pensjonatu w dobrym z turystycznego punktu widzenia miejscu nie gwarantuje dużej liczby gości – lokalizacja to tylko jeden element układanki. Co jeszcze wziąć pod uwagę?
Jak u siebie
Goście oczekują od hotelu, że będzie on nie tylko miejscem do spania, ale niemal ich domem na czas urlopu. Powinni czuć się jak u siebie. Pokój powinien być więc czysty, przytulny, wyposażony w sprzęt zapewniający podstawowy komfort, w tym czajnik czy suszarkę do włosów. Świeża pościel i ręczniki, kosmetyki i przybory toaletowe, umeblowanie (wygodne łóżka, szafy, stolik i krzesła, a może nawet fotel lub sofa) – to wszystko zwraca uwagę potencjalnych gości. Warto pokazać nasze pokoje z tej „domowej” strony w galerii na witrynie hotelu. Jednocześnie poza wprowadzeniem domowej atmosfery warto jednak pokusić się także o regionalne akcenty.
Dodatkowe atrakcje w hotelu
Jeśli hotel ma być „drugim domem”, to powinien zapewniać gościom dodatkowe atrakcje, zwłaszcza na wypadek złej pogody, ale nie tylko. Górska aura jest kapryśna i nie zawsze jest odpowiednia na wyprawy na szlak. Także i chodzenie po mieście w czasie nieustannie padającego deszczu nie dla wszystkich jest atrakcyjnym przeżyciem. W takim wypadku gość zmuszony do siedzenia w hotelu nie powinien się nudzić. Co można mu zaproponować? Na przykład basen, SPA, kąpiel w wodach leczniczych (w niektórych rejonach górskich mamy taką możliwość), saunę, klub fitness, a nawet tematyczne. Opowieści góralskie czy kuchnia regionalna na pewno zaciekawią niejedną osobę. Nie zapominajmy też o najmłodszych gościach, którzy najtrudniej znoszą nudę. Sala zabaw, obecność animatorów i zajęcia sportowe dla dzieci to coś, co pozwoli ich zająć.
Łatwa rezerwacja i zapłata
Goście doceniają dziś także duży wybór metod płatności oraz sposobów dokonywania rezerwacji. Rezerwacja telefoniczna, mailowa, a może poprzez formularz na stronie? Wszystkie te opcje powinny być możliwe. Jeśli chodzi o płatności, nie rezygnujmy z przelewów tradycyjnych, z których wciąż korzysta dość duża grupa osób. Jednocześnie wprowadźmy inne możliwości, jak płatność kartą, szybkie przelewy online, a także opcja płatności MO/TO, dzięki której można dokonać preautoryzacji na karcie płatniczej bez fizycznego użycia tej karty. To istotna opcja w przypadku rezerwacji telefonicznej czy mailowej. Wystarczą wówczas dane przekazane podczas rezerwacji przez klienta. Środki zostaną wówczas zablokowane na poczet przyszłej płatności. Taką usługę oferuje Pep.pl – spółka Polskie ePłatności.
Zawsze gotowi do pomocy
W górach, czy w mieście – gość zawsze potrafi docenić personel hotelowy, który potrafi mu pomóc; nie tylko w kwestii menu w restauracji czy oddania rzeczy do pralni, ale przede wszystkim odnośnie do wycieczek czy zwiedzania. Na który szlak warto się wybrać na dobry początek? Jak trudne są podejścia na poszczególne szczyty? Ile zajmie wyprawa do danej doliny? Tego rodzaju informacje są niezwykle cenne dla gości niezaprawionych jeszcze w górskich wyprawach. Natomiast w mieście miejscowi pracownicy z pewnością znają więcej ciekawych miejsc, niekoniecznie wymienianych na czołowych stronach przewodników – zapoznajmy z nimi naszych gości!
Zawsze gotowi do pomocy, nowocześni i troskliwi – taki personel hotelu cenią dziś goście. Takie podejście powiększy grono stałych odwiedzających.
Samba lambada