Było tradycyjnie, muzycznie i lokalnie. Za nami Dożynki Gminy Ryglice

  • 19.08.2019, 12:52
  • Maciej Uszko
tar-2019-08-19-ryglice-dozynkiconver.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Święto plonów w Woli Lubeckiej rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą. Następnie odbył się przemarsz korowodu wieńców dożynkowych. W tym roku przygotowano ich aż 17. W myśl tradycji nie mogło zabraknąć także symbolicznego przekazania chleba dożynkowego. Tegoroczni starostowie wręczyli bochenek gospodarzowi uroczystości – Burmistrzowi Gminy Ryglice.

Podczas dożynkowej zabawy nie mogło zabraknąć lokalnych potraw. Grochówka, kasza z suszonymi owocami czy łopaciorz - to tylko wybrane dania przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Lubczy, Woli Lubeckiej, Zalasowej i Jonin oraz Koło Pań „Ryglicznki”. 

Jedną z atrakcji tegorocznych dożynek były skoki spadochronowe. Kilka minut przed godziną 18, na pobliskiej łące, wylądowało czterech śmiałków, którzy wyskoczyli z samolotu. Muzyczną gwiazdą wieczoru był zespół disco-polo Andre.

Maciej Uszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe