Depilacja laserowa bikini - najpopularniejszy zabieg depilacji laserowej.

  • 12.08.2019, 10:23
  • Artykuł partnera
Depilacja laserowa bikini - najpopularniejszy zabieg depilacji laserowej.
Depilacja okolic bikini powoli staje się powszechnie obowiązującym standardem. Znana jest jednak od tysięcy lat – tego typu depilacja była powszechnie wykonywana np. w starożytnym Egipcie. Obecnie depilacja brazylijska wykonywana jest z powodów estetycznych, a także higienicznych. Co więcej - na depilację okolic intymnych decydują się nie tylko kobiety, ale coraz częściej – także mężczyźni. To, co zmieniło się na przestrzeni lat to metoda depilacji – dziś możliwa jest bowiem bezpieczna i trwała redukcja zbędnego owłosienia. Mowa o laserowej depilacji bikini.

Depilacja bikini – rodzaje depilacji intymnej

 

Depilacja okolic bikini już dawno przestała być tematem tabu. Obecnie usuwanie zbędnego owłosienia z okolic bikini jest powszechnie obowiązującym standardem. Pod pojęciem depilacji bikini kryje się kilka pojęć. W zależności od tego, jak rozległy jest zabieg depilacji bikini, wyróżnić można trzy podstawowe rodzaje depilacji okolic intymnych:

- depilację francuską

- depilację brazylijską

- depilację hollywoodzką

 

Czym się różnią te trzy typy depilacji? Depilacja francuska to najpłytsze forma depilacji – usuwane są tylko włoski z linii bikini, czyli okolicy pachwin oraz boków wzgórka łonowego. Bardziej rozległa jest depilacja brazylijska – podczas takiego zabiegu usuwane jest owłosienie z linii bikini, pachwin, warg sromowych oraz okolic pośladków. Z kolei depilacja hollywoodzka to najgłębsza postać depilacji. Usuwane są włoski z pachwin, warg sromowych, wzgórka łonowego oraz pośladków.

Wybór rodzaju depilacji bikini i jej zasięgu jest kwestią indywidualną. Bez względu na to, jak duży zasięg będzie mieć zabieg depilacji, kluczowe znaczenie ma wybór metody usuwania włosków. I tu bezkonkurencyjna okazuje się być depilacja laserowa https://neonia.com.pl/laseroterapia/depilacja-laserowa-krakow/. Dlaczego?

 

Depilacja laserowa Kraków

 

Przewaga depilacji laserowej bikini nad innymi metodami usuwania owłosienia

 

Okolice bikini są bardzo wrażliwe, zatem kluczowym kryterium podczas wyboru metody usuwania włosków powinna być kwestia bezpieczeństwa. Delikatna skóra okolic bikini podatna jest bowiem na podrażnienia, ponadto częstym problemem są wrastające włoski i rozwijające się na tym podłożu stany zapalne mieszków włosowych.

Jedną z powszechnie stosowanych metod usuwania niechcianego owłosienia jest golenie. W przypadku okolicy bikini taka metoda się nie sprawdza. Po pierwsze – efekt zabiegu utrzymuje się krótko i konieczne jest bardzo częste powtarzanie tej czynności. Po drugie – golenie generuje podrażnienia skóry, sprzyja wrastaniu włosków i rozwoju zapalenia mieszków włosowych. I wreszcie – taka metoda jest po prostu mało praktyczna i niewygodna w przypadku usuwania włosków z okolic bikini. Także usuwanie owłosienia pastą cukrową czy kremem do depilacji nie sprawdza się. Wosk czy pasta cukrowa to metody zbyt bolesne, aby mogły być stosowane na wrażliwej i podatnej na ból okolicy intymnej, zaś kremy do depilacji mogą silnie podrażniać.

 W świetle tak wielu wad rozmaitych metod usuwania zbędnego owłosienia, wybór może być tylko jeden – depilacja laserowa bikini. Ta metoda usuwania owłosienia posiada wiele zalet. Przede wszystkim – jest to metoda trwała. Nie ma potrzeby powtarzania zabiegu co kilka dni czy tygodni, jak ma to miejsce w przypadku innych zabiegów. Wystarczy jedynie wykonać serię kilku zabiegów depilacji laserowej bikini, a następnie wykonywanie zabiegu przypominającego raz do roku. Drugą niewątpliwą zaletą laserowego usuwania owłosienia z linii bikini jest zminimalizowanie ryzyka podrażnień skóry. Depilacja laserowa może wiązać się z wystąpieniem lekkiego zaczerwienienia i obrzęku skóry, które ustępują po około dwóch dniach. Nie dochodzi natomiast do wrastania włosków i rozwoju zapalenia mieszków włosowych. A zastosowanie najnowocześniejszej aparatury umożliwia niemal bezbolesne usuwanie owłosienia, ponadto nie ma ograniczeń dotyczących fototypu skóry czy odcienia włosków.

Odpowiednio wczesne zaplanowanie zabiegu depilacji laserowej bikini pozwala cieszyć się przez całe lato nienagannie gładką skórą. Zazwyczaj wystarczające jest wykonanie 4 – 6 zabiegów w odstępach kilku tygodni, aby urlop nie upływał nam pod znakiem ciągłego używania maszynki do golenia i krępowania się z powodu stale odrastających włosków.

Artykuł powstał we współpracy z : https://neonia.com.pl/

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Emanuelka
Emanuelka 02.09.2019, 13:01
Fajny artykuł ja sama zastanawiam się nad laserową depilacją bikni, jedyne co mnie powstrzymuje to strach przed tym, że to może boleć. Znalazłam artykuł na temat bezbolesnej depilacji laserowej ale laserem light sheer https://www.laserdelux.pl/blog… Ktoś próbował?

Pozostałe