Wysokie zarobki w Krakowe - zobacz jakiej pracy szukać

  • 19.07.2019, 11:44
  • Artykuł partnera
Wysokie zarobki w Krakowe - zobacz jakiej pracy szukać
Kraków jest jednym z piękniejszych polskich miast. Zachwycali się nimi poeci i pisarze. Jednak Kraków to nie tylko urokliwe uliczki i historyczne miejsca. Obecnie stolica Małopolski jest jednym z prężniej rozwijających się miast. Dlatego chętnie przybywają tutaj osoby również spoza tego regionu, aby szukać atrakcyjnego zatrudnienia. Ofert pracy w Krakowie jest naprawdę bardzo dużo, ale które z nich są najatrakcyjniejsze?

Osoby z doświadczeniem mają większe szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy

Jak pokazują różnorodne analizy, osoby, które szukają wymarzonej pracy, mają większe szanse na jej znalezienie, kiedy będą mogły wykazać doświadczenie zdobyte w danym zakresie. Jednak jak je zdobyć? Jak się okazuje, warto o tym zacząć myśleć już na studiach, a nawet jeszcze przed ich rozpoczęciem. Odpowiednie ukierunkowanie swojej ścieżki zawodowej już w tym momencie pozwoli na lepsze wybrane kierunku studiów, a także praktyk czy staży, a także później różnorodnych kursów i szkoleń, które rozszerzą kompetencje zdobyte na uczelni. Więcej informacji na temat tego, w jaki sposób można zdobyć doświadczenie jeszcze zanim znajdzie się pierwszą pracę, można odszukać w artykule Jak zdobyć pierwszą pracę i doświadczenie na rynku pracy – podpowiadamy jak zaplanować karierę zawodową.


Jaka praca w Krakowie da wysokie zarobki?

Na wysokie zarobki w Krakowie mogą liczyć osoby, które specjalizują się w danej dziedzinie i dodatkowo znają języki obce. Przykładowo specjalista do spraw sprzedaży, który dobrze zna język niemiecki czy któryś z języków skandynawskich, na początku swojej kariery zawodowej może liczyć na zarobki w granicach ok. 6000 – 7000 zł brutto. Zawsze w takim zawodzie istnieje perspektywa awansu. Na duże zarobki mogą liczyć również osoby zainteresowane pracą managerów wyższego szczebla czy kontrolerów jakości. Wysokie zarobki proponowane są także osobom, które mają specjalistyczne wykształcenie informatyczne – chodzi tutaj głównie o programistów, ale również osoby o innych specjalizacjach znajdują wiele ogłoszeń o pracę na atrakcyjnych warunkach.


Praca w Krakowie – gdzie szukać najlepszych ofert pracy?

Ogłoszenia o pracę publikowane są w różnych miejscach np. gazetach czy umieszczane na tablicach ogłoszeniowych w Urzędzie Pracy. Jednak najszybszym sposobem na przeglądanie wielu ogłoszeń z różnych miejsc jest skorzystanie z możliwości, jakie dają specjalizujące się w ogłoszeniach o pracę portale internetowe. Jednym z nich jest strona aplikuj.pl. Na takiej stronie można łatwo ustawić filtry, dzięki czemu wyświetlają się oferty pracy, które najbardziej odpowiadają osobie szukającej zatrudnienia. Można np. wyszukać ogłoszenia po zawodzie, który jest wykonywany, stanowisku lub mieście, w jakim chce się pracować. Możliwości jest naprawdę dużo. Dodatkowo można zapisać się na listę mailingową i interesujące ogłoszenia o pracę otrzymywać bezpośrednio na skrzynkę pocztową, co pozwala na jeszcze efektywniejsze szukanie pracy.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe