„PO musi zdecydować. Koalicja z PSL albo z lewicą”. W. Kosiniak-Kamysz o budowaniu koalicji na wybory

  • 07.07.2019, 15:31
  • TVN24 / x-news
„PO musi zdecydować. Koalicja z PSL albo z lewicą”. W. Kosiniak-Kamysz o budowaniu koalicji na wybory
Warszawa. Rada Naczelna PSL zdecydowała, że w jesiennych wyborach parlamentarnych nie pójdzie w koalicji, w której znajdą się partie lewicowe. Zdaniem ludowców receptą na zwycięstwo w wyborach parlamentarnych są dwie koalicje, bardziej spójne programowo - blok centrowy i lewicowy. Władysław Kosiniak-Kamysz podkreśla - wspólny cel to za mało, bo potrzeba także wspólnoty wartości i idei.

- Wspólnota celu nie wystarczy do osiągnięcia zwycięstwa wyborczego i wprowadzenia swojego programu. Dlatego proponujemy dwa bloki wyborcze dla opozycji. Blok centrowy i lewicowy. Jesteśmy otwarci na rozmowy z naszym wieloletnim koalicjantem, z którym rządziliśmy przez 8 lat, ale musi być jasna deklaracja. Czy Platforma Obywatelska chce z nami budować koalicję centrową czy wybiera koalicję lewicową – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. 

Lider Platformy Obywatelskiej ocenił, że to błędna droga do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych. - Tylko jednocząca się opozycja ma szansę na wygranie z PiS i taką koalicję budujemy – powiedział Grzegorz Schetyna.

TVN24 / x-news
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe