Jak zwiększyć ruch na stronie internetowej w branży sezonowej?

  • 28.06.2019, 12:54
  • Artykuł partnera
Jak zwiększyć ruch na stronie internetowej w branży sezonowej?
Sukces firmy w dużej mierze zależy dziś od tego, ile osób odwiedza jej witrynę internetową. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy szukają najróżniejszych sposobów na to, by zainteresować swoją stroną potencjalnych klientów i dzięki temu zwiększyć sprzedaż produktów oraz usług. Łatwo się domyślić, że kilkadziesiąt odbiorców miesięcznie to zdecydowanie za mało, by osiągnąć firmowe cele. Jednocześnie specyfika sezonowości biznesu nie zawsze pozwala na ich długotrwałe pozyskiwanie. Czy istnieje sposób na to, by w krótkim czasie zapewnić sobie sukces sprzedażowy? Oczywiście – nawet dwa. Oto one.

Pozycjonowanie a sezonowość biznesu: poznaj kilka trików

 

Działalność całoroczna powoduje, że strona jest wyświetlana przez cały czas z porównywalną częstotliwością. Inaczej wygląda to w przypadku branży sezonowej. Poza okresem najwyższej sprzedaży można bowiem zaobserwować nawet 90-procentowy spadek popularności witryny. A skoro Twoja firma bez ustanku pracuje, by w sezonie móc z sukcesem sprzedawać, to chciałbyś być ciągle widoczny w wyszukiwarce! Jak uzyskać takie wyniki? Kluczem do sukcesu jest działanie z wyprzedzeniem. Sprawdzi się tu przede wszystkim profesjonalne pozycjonowanie strony.

 

Jeżeli zaczniesz wcześniej pracować nad pozycją witryny w wyszukiwarce, zaowocuje to zwiększonym ruchem w odpowiednim czasie. Warto w tym celu zgłosić się do specjalistów, jak firma INSEO. Dlaczego? Firma działająca sezonowo ma mało czasu na zdobycie klientów, lepiej więc zredukować do zera ryzyko niepowodzenia, które w przypadku samodzielnego działania jest bardzo możliwe. Czym właściwie jest SEO? Mówiąc krótko, jest to działanie łączące optymalizację witryny z pozyskiwaniem wartościowych linków zewnętrznych. Cały proces ma za zadanie takie dostosowanie strony firmowej do wymogów wyszukiwarki, by znalazła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Nie mniej ważna jest też wysokiej jakości treść, która zachęci potencjalnego klienta do decyzji zakupowej.

 

Rozwiązaniem dla Ciebie jest również Google AdWords

 

Masz niewiele czasu na pozyskanie klientów i zastanawiasz się, czy w ogóle Ci się uda? Zainwestuj w Google AdWords, obecnie Ads. Z pewnością widziałeś w wynikach wyszukiwania oddzielone od innych strony, wyszczególnione słowem 'reklama”. To tak zwane płatne wyniki wyszukiwania, czyli reklama PPC (pay per click). Charakteryzuje się ona przede wszystkim szybkością działania: już po 48 godzinach od uruchomienia kampanii strona jest widoczna w Google. Dodatkowo płacisz jedynie za kliknięcie w link, masz więc pełną kontrolę nad firmowym budżetem. Wystarczy dobrać odpowiednie słowa kluczowe, aby uzyskać zadowalające rezultaty, nie wydając zbyt dużo pieniędzy.

Artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe