III Biesiada Rycerska w Melsztynie

  • 24.06.2019, 09:40
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-06-22-bitwa-o-zamekcon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rycerze znów powrócili do zamku w Melsztynie, by przez dwa dni prezentować dawne obrzędy, zwyczaje i opowiadać o życiu w czasach średniowiecza. Wśród nich byli rekonstruktorzy odtwarzający życie codzienne od X do XV wieku, m.in. rzemieślnicy, muzycy, kobiety zajmujące się wytwarzaniem tkanin oraz wojownicy. Ci ostatni stoczyli bitwę o zamek.

W obozowisku rozbitym na wzgórzu zamkowym pojawiło się 12 grup rekonstrukcji historycznej, 80 rekonstruktorów, w tym około 30 walczących i 30 rzemieślników. To dobra lekcja historii - mówią uczestnicy wydarzenia.

Dodajmy, że zamek w Melsztynie został wzniesiony w XIV wieku za czasów kasztelana krakowskiego Spycimira herbu Leliwa, znanego też jak Spytko I z Melsztyna. Zamek spalony zaś został w 1771 roku w czasie walk konfederacji barskiej. Do dziś na wzgórzu w Melsztynie zachowały się jego ruiny.

Wioletta Zarębska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe