Dyżurny Policji w Tarnowie uratował samobójcę w...Warszawie

  • 18.06.2019, 14:45
  • Maciej Uszko
setka_-_klimek_2conver.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pełniący dyżur w Komisariacie Policji Tarnów-Zachód sierż. sztab. Wacław Kwaśniak otrzymał w niedzielny wieczór wiadomość, że 30-letnia kobieta zamierza skoczyć z mostu. Nie wiedząc gdzie i dokładnie kto planuje taki ruch postanowił skontaktować się z nadawcą wiadomości. Była nim tarnowianka – znajoma osoby chcącej popełnić samobójstwo.

Okazało się, że mieszkająca w Mościcach kobieta od kilku lat utrzymuje kontakt z 30-latką i wie o jej trudnej sytuacji życiowej. Tarnowianka przekazała policjantowi, że podczas ich ostatniej rozmowy koleżanka poinformowała ją o zamiarze odebrania sobie życia.

Dyżurnemu udało się ustalić, że rozmówczyni zgłaszającej może znajdować się w Warszawie, gdzie w ostatnim czasie przebywała w ośrodku dla osób chorych. Tarnowski policjant zawiadomił o sytuacji stołeczną komendę. Mundurowi z Warszawy jadąc do wskazanego ośrodka, zauważyli na jednym z mostów kobietę, która chciała skoczyć do wody. Okazało się, że jest to poszukiwana 30-latka.

Wspólne działania tarnowskiego dyżurnego, mieszkanki Mościc oraz policjantów ze stolicy pozwoliły na uniknięcie tragedii. Chora 30-latka została odwieziona do ośrodka, gdzie otrzymała pomoc specjalistów.

Maciej Uszko
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe