Tarnów. Mieszkańcy miasta mogą ocenić pracę prezydenta

  • 13.06.2019, 18:09 (aktualizacja 13.06.2019, 18:26)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-06-13-woumcon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mieszkańcy Tarnowa mogą zabrać głos w debacie nad raportem o stanie miasta. To efekt nowelizacji przepisów o samorządzie gminnym, który dopuszcza taką możliwość. Zwieńczeniem tej dyskusji ma być głosowanie radnych nad wotum zaufania dla prezydenta miasta Tarnowa. W rozmowie z nami, przewodniczący Rady Miejskiej, wyjaśnia czym skutkuje zabranie głosu, podczas sesji przez mieszkańców miasta.
 

Sesja, podczas której mieszkańcy będą mogli ocenić pracę prezydenta odbędzie się we środę, 19 czerwca o godzinie 1230 w Sali Lustrzanej przy ul. Wałowej 10 w Tarnowie. Szczegółowy porządek obrad znajduje się pod tym linkiem: PORZĄDEK OBRAD

Wyjaśnijmy, że dyskusja nad raportem o stanie miasta oraz głosowanie nad wotum zaufania dla prezydenta to novum w przepisach o samorządzie gminnym. DO tej pory było to połączone z głosowaniem nad absolutorium. 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe