Tarnów. "Tinder dla rolników" podbija Internet

  • 10.06.2019, 18:22
  • Natalia Tryba
tar-2019-06-10_tinder_dla_rolnikow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Z portalu myzbieramy.pl mogą korzystać rolnicy, sadownicy i ci, którzy chcą samodzielnie pozbierać plony. O "tinderze dla rolników" zrobiło się głośno w miniony weekend. Dzięki portalowi wykop.pl o pomyśle Mirosława Biedronia dowiedziała się cała Polska. Serwery nie wytrzymały, ale portal działa ponownie.

Hasło portalu to "Poczuj radość zbierania", bo pomysłodawcom zależy, aby powrócić do natury, cieszyć się z chwil zbierania owoców, warzyw z których można potem zrobić przetwory. Wyprawa np. na maliny, porzeczki, połączona ze zjedzeniem posiłku na świeżym powietrzu, będzie wyjątkowa, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, ponieważ wzmocni relacje między nimi. Dla wielu osób będzie to sentymentalna podróż - przypomnienie czasów, gdy w młodości zrywały owoce, pomagały w polu, zaś dla dzieci będzie to żywa lekcja przyrody - podkreśla Mirosław Biedroń, pomysłodawca portalu MyZbieramy. 

Portal wspiera lokalnych rolników, bo zapłata za płody następuje od razu w gospodarstwie w ramach sprzedaży bezpośredniej. Jednocześnie osoby zbierające warzywa, owoce kupią ją taniej niż sklepie, ponieważ rolnik będzie mógł zaproponować niższą cenę, a i tak wyższą od tej w jakiej sprzedaje hurtowo - obie strony zyskują.

 

 

Natalia Tryba
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe