Zakliczyn. Rywalizowali ratując życie. I Powiatowe Zawody w Ratownictwie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

  • 08.06.2019, 20:04 (aktualizacja 08.06.2019, 20:19)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-06-08-zakliczyn-zawodycon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szybka reakcja, umiejętność podejmowania błyskawicznych decyzji w trudnych warunkach, a przy tym odporność na stres – między innymi tymi cechami muszą wykazać się ci, którzy na co dzień niosą pomoc. Wśród nich są też strażacy, którzy często jako pierwsi docierają na miejsce zdarzenia. W związku z tym specjalnie dla nich zorganizowano Zawody Ratownictwa w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Większość z symulowanych podczas zawodów zdarzeń wydarzyła się naprawdę. To jak z zadaniami poradzili sobie strażacy oceniali sędziowie. Jak wyjaśniają organizatorzy, takie zawody są potrzebne, bo często zdarza się że to właśnie strażacy jako pierwsi docierają na miejsce zdarzenia. A w walce o ludzie życie liczy się każda sekunda.

Wioletta Zarębska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc
Gosc 10.06.2019, 00:02
Wspaniała inicjatywa!!!
Im więcej Strazaków po KPP tym bezpieczniejsi jestesmy!;)

Pozostałe