Tarnów będzie wolny od chaosu reklamowego? Miasto stworzyło projekt uchwały krajobrazowej

  • 06.06.2019, 18:36
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-06-06-umt-uchwala-krajobrazowamoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Widać je na każdej ulicy, ścianach i dachach budynków, jednym słowem są wszędzie. Mowa o reklamach, z którymi teraz władze Tarnowa w porozumieniu z większością radnych, chcą zrobić porządek. W przyszłości większość szpecących reklam będzie musiało zniknąć z przestrzeni miejskiej, a to wszystko za sprawą właśnie szykowanej uchwały krajobrazowej.

Uchwała krajobrazowa dzieli Tarnów na 6 stref, w każdej z nich rygorystycznie określono zasady umieszczania reklam i szyldów. Największe obostrzenia dotyczą strefy A, czyli tarnowskiego rynku. Tam przedsiębiorca może umieścić szyld, stojak z menu oraz parasole w ogródkach kawiarnianych, pod warunkiem że będą one w jasnym kolorze. Strefa B to ul Żydowska, tam obowiązywać mają podobne zasady. W pozostałych strefach obostrzenia są mniejsze. Mimo to projekt zabrania umieszczania reklam na budynkach zabytkowych i ogrodzeniach, zakazane ma zostać też migające lub pulsujące oświetlenie. Z kolei bilbordy będą mogły być umieszczane tylko w strefie F.

Zanim projekt wejdzie w życie musi zostać przegłosowany przez Radę Miejską, a ta zajmie się nim dopiero po wakacjach.

Dodajmy, że obecnie projekt uchwały jest wyłożony do publicznego wglądu. Można się z nim zapoznać w Wydziale Infrastruktury Miejskiej przy ul. Mickiewicza 6. Uwagi mieszkańców będą przyjmowane do 10 lipca, można je zgłaszać pisemnie wysyłając na adres wydziału bądź za pomocą specjalnego adresu e-mail: [email protected].

Wioletta Zarębska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 07.06.2019, 12:09
Tak tak a na drugi rok podniosą podatek od nieruchomości .
Marcin K.
Marcin K. 07.06.2019, 00:34
Węgry 2019 - likwidacja podatku dochodowego od reklam
Tarnów 2019 - Likwidacja opodatkowanych reklam - zmniejszenie wpływów do budżetu - zmniejszenie popytu - wspowolnienie gospodarki
Polska meksykiem europy. Ludzie z takimi pomysłami powinni odpowiadać za sabotaż gospodarczy.
lol
lol 07.06.2019, 22:05
Co ty chłopie mówisz, to zwiększenie popytu oddziałuje na dochody rządowe, NIE DZIAŁA TO W DRUGĄ STRONĘ.
Generalnie im mniej pośredników i podatków tym gospodarka sprawniej działa.

Pozostałe