Darmowe leki dla dzieci, emerytura bez podatku, 1200 zł dopłaty do hektara i 500+ dla uczniów do 26. roku życia. Program PSL

  • 02.06.2019, 09:06
  • TVN24 /x-news
Darmowe leki dla dzieci, emerytura bez podatku, 1200 zł dopłaty do hektara i 500+ dla uczniów do 26. roku życia. Program PSL

Warszawa. Rada Naczelna PSL zdecydowała, że ludowcy do wyborów parlamentarnych zbudują własny blok wyborczy. Jak poinformowano, ma on nosić nazwę Koalicją Polską. Do uczestnictwa w niej zostali zaproszeni wszyscy, którzy podzielają wartości "chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe".Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił też zarys programu na najbliższe wybory. 

- Bezpłatne leki dla dzieci, w tym szczepienia – to jest wielki koszt dla rodziców, którzy potrzebują wsparcia. Jak pamiętamy o dzieciach, to myślimy również o seniorach. Seniorzy potrzebują emerytury bez podatku – mówił przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W programie PSL znajdą się również propozycje dla rolników, czyli 1200 zł dopłaty do hektara ziemi oraz propozycje dla młodych, czyli rozszerzenie programu 500+ dla osób do 26. roku życia pod warunkiem kontynuowania przez nich nauki. Wśród zapowiedzi PSL znalazła się także propozycja głosowania w wyborach przez internet.

 

Koalicja Polska. Prezes PSL: Budujemy blok na wybory

- Podjęliśmy decyzję o budowaniu bloku na wybory do parlamentu polskiego na czele z Polskim Stronnictwem Ludowym – powiedział szef stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej po obradach partii.

Przewodniczący PSL dodał, że do bloku zaprasza "wszystkich, którzy podzielają nasze wartości". Jak doprecyzował, chodzi o "wartości chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe".

Blok ma się nazywać Koalicja Polska.

TVN24 /x-news
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe