Powódź nie zagraża miastu – uspokaja tarnowski magistrat

  • 22.05.2019, 16:27
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-05-22-tarnow-nie-bedzie-zalanymoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowski magistrat na bieżąco monitoruje sytuację pogodową i hydrologiczną na terenie miasta. Przez intensywne opady deszczu w godzinach nocnych zdecydowano o zamknięciu wiaduktu przy ul. Tuchowskiej. Od rana droga jest już przejezdna, ale płynący nieopodal Wątok jest niemal równy z poziomem jezdni.

Pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego cały czas są w kontakcie z Gminą Skrzyszów, gdzie znajduje się zbiornik retencyjny chroniący miasto przed zalaniem. W dodatku na terenie miasta zabezpieczono zagrożone miejsca workami z piaskiem. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa też Straż Pożarna.

Dodajmy, że w związku z intensywnymi opadami deszczu i podnoszącym się poziomem wód Urząd Miasta Tarnowa wprowadził całodobowy dyżur Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego. Pracownicy tej jednostki mają monitorować sytuację oraz przeciwdziałać w przypadku wystąpienia zagrożeń.

Wioletta Zarębska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe