Podtopienia na południu Polski. Największa zagrożenie stanowią rzeki, które mogą wystąpić z brzegów

  • 22.05.2019, 15:36 (aktualizacja 22.05.2019, 15:39)
  • TVN24 / x-news
Podtopienia na południu Polski. Największa zagrożenie stanowią rzeki, które mogą wystąpić z brzegów
Kraków. W Małopolsce w ciągu najbliższych godzin prognozowane są silne miejscowe opady nawet do 130 milimetrów deszczu na metr kwadratowy – poinformowali synoptycy Instytutu Meteorologii Gospodarki Wodnej. Największe zagrożenie występuje w pobliżu rzek, które w wyniku gwałtownych ulew mogą wystąpić z brzegów. Małopolski komendant Państwowej Straży Pożarnej Marek Bębenek powiedział, że w walkę ze skutkami powodzi na terenie województwa zaangażowanych jest ponad 200 zastępów, czyli ponad dwa tysiące strażaków.

– Główne działania prowadzimy na terenie powiatów tarnowskiego i Dąbrowy Tarnowskiej. Weryfikujemy jeszcze poziom poszczególnych zagrożeń, związanych z pomocą i ratowaniem ciągłości działania przepompowni, które są rozmieszczone na tym terenie. Zostały tam już skierowane trzy pompy dużej wydajności – podkreślił komendant. 
– Udrażnialiśmy przejezdność dróg i prowadziliśmy prewencyjną ewakuację mieszkańców. To były 32 osoby – dodał. 

Na terenie powiatu dąbrowskiego obowiązuje alarm przeciwpowodziowy, ale sytuacja pogodowa stabilizuje się.

 

 
TVN24 / x-news
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe