9-latka znaleziona w wersalce. 24-latek odpowie za gwałt, uwięzienie, a może i za "próbę zabójstwa z zamiarem ewentualnym"

  • 21.05.2019, 18:19
  • Zbigniew Filar
9-latka znaleziona w wersalce. 24-latek odpowie za gwałt, uwięzienie, a może i za "próbę zabójstwa z zamiarem ewentualnym"
Gorzów Wielkopolski, Warszawa. 15 lat więzienia grozi 24-latkowi, u którego w mieszkaniu znaleziono w wersalce zakneblowaną i związaną 9-latkę. Mężczyzna usłyszał zarzuty, w tym doprowadzenia do obcowania płciowego.

- Najpoważniejszy dotyczy doprowadzenia do obcowania płciowego z osobą małoletnią poniżej 15. roku życia. Kolejne zarzuty dotyczą naruszenia czynności narządu ciała oraz pozbawienia wolności w sposób okrutny – wymieniał nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Kwalifikacja czynu może zostać jednak zmieniona. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił bowiem swojemu zastępcy objęcie nadzorem śledztwa i poprosił go o rozważenie, czy czyn ten może zostać sklasyfikowany jako próba zabójstwa z zamiarem ewentualnym.

Niewykluczone, że zarzuty usłyszy także matka dziewczynki. Jak poinformowała prokuratura, "dzieci będą wyjęte postanowieniem tymczasowym z władzy rodzicielskiej matki i umieszczone w innym miejscu".

Związana i zakneblowana 9-latka odnaleziona w wersalce. Prawdopodobnym sprawcą "przyjaciel rodziny"

Policja uwolniła 9-letnią dziewczynkę z jednego z mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim. Dziecko było zakneblowane i związane, a przetrzymywano je zamknięte w skrzyni wersalki. 

- Masakryczny widok, który zaskoczył także doświadczonych policjantów. W wersalce znaleźli 9-latkę, która miała związane ręce, była zakneblowana – relacjonuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

O skrzywdzenie dziecka podejrzewany jest 24-letni "przyjaciel rodziny". Matka zostawiała dziewczynkę pod jego opieką. 24-latek został zatrzymany. Zarzuty, jakie usłyszy, będą zależały od zeznań dziecka, także od pełnego opisu obrażeń, jakie odniosło. Jak informuje prokuratura, śledztwo prowadzone jest "w kierunku pozbawienia wolności ze szczególnym okrucieństwem".

Dziewczynka jest w szpitalu, przeszła operację. Ratunek przyszedł dosłownie w ostatniej chwili - dzięki czujności i determinacji 14-letniego brata dziewczynki, który poinformował o jej nieobecności i wskazał możliwe miejsce jej przetrzymywania.

Zbigniew Filar
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ANIA
ANIA 22.05.2019, 12:47
15 lat tylko!!!! chyba zarty robicie , jaja mu obciac i na dożywocie pedofil zasra......

Pozostałe