Posiadasz oszczędności? Gdzie je ulokować?

  • 20.05.2019, 08:51
  • Artykuł Sponsorowany
Posiadasz oszczędności? Gdzie je ulokować?
O tym, że dobrze jest mieć odłożone parę groszy na czarną godzinę, wie każdy z nas. Drobna sum umieszczona w bezpiecznym miejscu niejednego już uratowała przed kłopotami finansowymi. Niektórzy preferują skarbonki, inni konta oszczędnościowe. Jednak kiedy przysłowiowe „parę groszy” uzbiera się do bardziej okazałej kwoty – warto pomyśleć o lokacie.

Po co właściwie trzymać pieniądze na lokacie?

Lokaty bankowe mają wiele zalet. Największa z nich jest bezsprzecznie to, że pieniądze są niedostępne dla nas przez jakiś czas  - to dobry sposób na tych, którzy mają skłonności do wydawania gotówki lekką ręką. Jeżeli nie mamy bezpośredniego dostępu do oszczędności – nie będą nas one kusiły do tego żeby je wydać.  Dzięki czemu mamy duże szanse na faktyczne odłożenie określonej sumy. 

Nietknięte przez okres lokacyjny pieniądze, będą procentowały, co pozwoli nam w określonym czasie na zwiększenie ich wartości. Lokata to świetny pomysł, nie tylko na to jak zaoszczędzić i ochronić fundusze przed ryzykiem wydania ich – to także realna możliwość zarobku. Mnogość dostępnych na rynku ofert, sprawi, że każdy kto chciałby spróbować swoich sił w tej formie oszczędzania – ma szanse wybrać dla siebie odpowiedni produkt.

Wiele sposobów na założenie lokaty

Założenie lokaty może być o wiele prostsze niż nam się wydaje. Santander Consumer Bank oferuje wiele dróg, dzięki którym można stworzyć bezpieczne miejsce dla naszych oszczędności. Najpopularniejszym rozwiązaniem w ostatnich czasach jest zakładanie lokat bankowych online. To świetna opcja, jeżeli chcemy przelać pieniądze prosto z konta osobistego lub oszczędnościowego. W tym przypadku, wystarczy zapoznać się z ofertami dostępnymi na stronie internetowej i wypełnić odpowiedni wiosek.

Jeżeli nie chcemy wychodzić z domu, a wolelibyśmy skontaktować się z osobą kompetentną, która udzieliłaby odpowiedzi na wszystkie nasze pytania – istnieje opcja założenia lokaty bankowej przez telefon. Wtedy po przesłaniu odpowiedniego wniosku oddzwoni do nas konsultant, z którym będziemy mogli omówić wszystkie wątpliwości. Oczywiście Santander Consumer Bank umożliwia nam również założenie lokaty w sposób tradycyjny, bezpośrednio w oddziale firmy. Wszystko to, w trosce o nasza wygodę.

Korzyści jakie dają nam lokaty

Niewątpliwą zaletą lokat jest to, że odłożone na nich oszczędności nie będą traciły swojej wartości – dzięki korzystnemu oprocentowaniu, możemy mieć pewność, że wartość nabywcza naszej gotówki w momencie wypłacania jej z lokaty będzie taka sama jak w momencie jej wpłacania – a nawet nieco większa.

Jak wybrać odpowiednią instytucje finansową?

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem instytucji, której chcielibyśmy powierzyć nasze oszczędności, warto dokładnie zapoznać się z prezentowaną ofertą. Jeżeli jej zasady będą przejrzyste i zrozumiałe – warto dać jej szanse. Tak jest z lokatami w Santander Consumer Banku. Tamtejsze produkty zawsze gwarantują wysoką jakość, o czym przekonało się już wielu zadowolonych klientów.

Artykuł Sponsorowany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe